Особливості національного доморобного виробництва зброї
Made in Ukraine
На прохання журналу Esquire експерт криміналістичного центру МВС, полковник Ігор Ігнатьєв оцінив майстерність потайних зброярів за саморобними обрізами, пістолетами та револьверами, які були вилучені у злочинців.
Пістолет-кулемет, який зробили на початку дев’яностих умільці з київського заводу «Арсенал». Відмінна якість: приклад, запобіжник, перемикач вогню з автоматичного на поодинчий, вмонтований глушник. Є навіть загаювач темпу пострілів.
Made in Ukraine
Обріз, з якого серійний вбивця Анатолій Онопрієнко застрелив майже всіх своїх жертв. Він переробив мисливську рушницю вісімдесятих років, яку вкрав у сільського родича. Класична зброя для ближнього бою, на дальньому від неї мало сенсу – через укорочений ствол шрот розлітається в сторони.
Made in Ukraine
Погано продумана конструкція, яка мала стати пістолетом-кулеметом. Буквально розсипається на частини, коли береш її до рук. Конструктор мабуть був обмежений у підручних матеріалах й погано володів технологією. Магазин занадто великий – йому потрібна дуже сильна пружина, інакше останній набій гарантовано заплішиться.
Made in Ukraine
Непогана ідея, однак слабке виконання. Глушник точно не буде працювати. Магазин тримається на непевних гвинтах та заклепках. Проте відчувається, що автор багато думав, виявив кмітливість і був на правильному шляху. Правильному в тому, що стосується дизайну, а не в тому, як він збирався використовувати результат.
Made in Ukraine
Пістолет-кулемет. Автор вирішив привнести багато своїх ідей у збройову справу. Для викидання стріляних гільз тут створений окремий елемент, котрий схожий на той, що є в кулеметі «Максим». Та на жаль (чи на щастя), цей апарат не працює. Він має багато зварних швів, грубо оброблених деталей. Ми намагалися запустити його, але не змогли – навіть не до кінця зрозуміло, як саме він має стріляти.
Made in Ukraine
Чеченський «Борз» – проста, але ефективна зброя. Її зробили, наскільки я знаю, на консервному заводі. Судячи із серійних номерів, таких виготовили кілька тисяч. Ствол низького ґатунку, в ньому часто-густо застрягала куля, тому його можна викрутити і вставити інший. В Україні таких пістолетів-кулеметів найбільше вилучали в Одеській, Донецькій та Чернівецькій областях, де орудували чеченські кримінальні угруповання.
Made in Ukraine
Рання модель «Борза», яку зробили на невідомому цивільному заводі. Зразок часів першої війни в Чечні. У другу там вже використовували професійну зброю зовсім іншого рівня.
Made in Ukraine
Вірменський пістолет-кулемет К6-92 з початку дев’яностих і громадянської війни в Нагірному Карабасі. Прототип «Борза», зручна партизанська зброя, яка є ефективною не в наступальному або оборонному бою, а коли потрібно непомітно підійти, вихопити, відстрілятися й піти. В Україні таких вилучили майже 800 одиниць.
Made in Ukraine
Творчо переосмислена гвинтівка Мосіна, або просто обріз. Саморобний дротяний приклад, ложе, мушка на кінці ствола. Класична кримінальна зброя для прихованого носіння – тому й вкоротили ствол.
Made in Ukraine
Револьвер, який вилучили у злочинців з Миколаєва, котрі займалися грабунками, розбійними нападами та вбивствами під кінець дев’яностих. Дуже добре зроблена зброя. Ударно-спусковий механізм легко працює, в стволі якісні нарізи.
Made in Ukraine
Револьвер з довгим стволом та зручною лінією прицілу. Зброя виконана на високому рівні. З неї можна стріляти на пристойну відстань, хоча ефективніше використовувати в ближньому бою. Це компактний калібр .22 (5,6 мм), тому барабан розрахований не на класичні шість, а на десять набоїв.
Made in Ukraine
Груба імітація пістолета Макарова (ПМ). Запобіжника немає, корпус тримається на гвинтиках. Проте візуально копія виглядає вельми непогано – у темряві або здалеку дуже схожа на ПМ.
Made in Ukraine
Зовні – наслідування австрійського пістолета Glock, а насправді – це однозарядна зброя, що розрахована під набій калібру .22. Автор старався, та результат виглядає досить смішно. Хоча, якщо з нього вистрілити, буде не до сміху, але робота все одно незграбна.
Made in Ukraine
Ручка-пістолет (пістолет спрощеної конструкції). Працює таким чином: заряджаєш патрон, вручну відводиш важіль затвора, відпускаєш – є постріл. Гільзу теж треба витягувати самостійно. Вельми небезпечна річ для стрільця – якщо із затвора вчасно не прибрати палець, можна його втратити.
Made in Ukraine
Ручка-пістолет з руків’ям для зручності. Ствол нарізний, та сенсу в цьому жодного – нарізи роблять для стабілізації кулі під час лету, а навіть теоретично з цієї конструкції далеко не вистрілити.
Made in Ukraine
Виглядає страшніше, ніж є насправді. Габарити показні, а набій лише один й заряджається вручну. Можливо, спочатку автор планував зробити пістолет 38-го калібру, але потім поставив ствол під патрони .22, які були під рукою. Навіть пофарбував його – душу вклав.
Made in Ukraine
Виглядає по-багацькому, багато маркувальних позначок: якісь номери, клеймо у вигляді корони, написи «Aleco» та «1969». Зроблено з претензією на заводське виконання, і зроблено непогано. Візуально імітує «Вальтер» моделі P38.
Made in Ukraine
Самозарядний пістолет «під браунінг». Дуже грамотне виконання. Над цим примірником певно довго працювали – тут є навіть підствольна пружина, що для саморобних зразків велика рідкість. Принципово нічим не відрізняється від справжньої зброї.
Made in Ukraine
Старомодна модель. Боєприпаси виготовляються вручну з пороху, пижа й кулі – у автора не було сучасних набоїв, тільки компоненти, ось він і почав творити. Щоб перезарядити таку зброю, потрібно кілька хвилин, тому вона підходить не для бойових дій, а, скоріше, для хуліганського гоп-стопу.
Фотографії – Павло Тєрєхов
Вот это - 3D технология)))))
Гарна колекція ;)
Есть очень приятные образцы, спасибо за обзор.
Читал про первый ПП в журнале. конструкция не киевского,а донецкого "изобретателя." всего сделано два экземпляра,один из которых остался в Донецке,и демонстрировался Пашей Губаревым как "достижение промышленности ДНР" . из особенностей- левая нарезка ствола и неоправданно сложная конструкция переводчика огня.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати