Мормони і зброя
Мормони і зброя
Частина І
Джозефа Сміта застрелили, але не роззброїли.
Якщо Міт Ромні стане наступним президентом США, наскільки значущою буде історія його віри для майбутнього країни, зброї і свободи?
Ця серія, яка створена Джефрі Денінгом, ветераном війни, інструктором з самооборони і практикуючим мормоном, описує зв'язок між Мормонізмом, його культурою та зброєю.
Історія цього зв'язку починається з насильницького вигнання Джозефа Сміта на Захід до Юти, торкається інноваційних проектів вогнепальної зброї Джона Мозеса Браунінга, та закінчується історією виробників зброї Юти та охоронних фірм, що допомагає чіткіше зрозуміти культуру Мормонів та військову промисловість взагалі на сьогодні.
Джозеф Сміт
Хто такі Мормони?
Члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів часто згадуються просто як «Мормони» за їхню віру в «Книгу Мормона – Інший Заповіт Ісуса Христа».
Гордон Б. Хінклі, який обіймав посаду президента Церкви аж до своєї смерті у 2008 році, сказав: «Я думаю, що незалежно від наших зусиль, ми ніколи не зможемо перетворити світ на такий, в якому буде широко використовуватися повна і правильна назва Церкви.» Він сказав, що Мормон має означати «Більше добра».
Послідовники Мормонів вірять в Святу Біблію так само, як і в Книгу Мормона. Вони стверджують, що усі заповіді, які передавав людству Ісус Христос, подорожуючи по землі, в повній мірі дійшли до сьогодення через Джозефа Сміта.
Також вони вірять в те, що в подальшому було знайдене ще одне Священне Писання, яке допомагає долати труднощі Пророкам та Апостолам, починаючи від Джозефа Сміта та закінчуючи сьогоднішніми Церковними Лідерами.
Джозеф Сміт офіційно організував церкву Мормонів у провінції штату Нью-Йорк 6 квітня 1830 року. На початок заснування церква налічувала усього шість членів та згодом швидко зросла. Сьогодні Церква Ісуса Христа є однією з найбільш швидкозростаючих церков у Сполучених Штатах.
«Ненависні і переслідувані»
У атмосфері Другого Великого Пробудження на початку 1800-х, здавалося, що мормонство не зможе ніде знайти собі притулок. Відмінності у віросповіданні та доктринах, а також потік чуток і загальних страхів, у тому числі щодо багатоженства, зробили можливими тільки усамітненні поселення послідовників, які йменували себе «Святими».
Покинувши штат Нью-Йорк через тиск оточення, навернені у Мормонізм, почали збиратися разом у великих кількостях. Спершу вони зібралися в Кіртланді, штат Огайо, а потім в штаті Міссурі. Сутички спалахнули миттєво, і натовпи та міліція остаточно витіснили мормонів зі штату Міссурі після губернаторського «Наказу про Винищення» (за який штат Міссурі офіційно вибачився і скасував його аж через сторіччя).
Оскільки Джозеф Сміт був лідером цієї нової, своєрідної віри, природно, що ненависть була спрямована як проти нього безпосередньо, так і проти його оточення. Кілька не дуже вдалих спроб зупинити його було відбито. Наприклад, крім кількаразових нападів його одного разу викачали в смолі і пір'ї. Багатьох його послідовників спіткала подібна доля. Деякі з них були по-звірячому вбиті, а посіви і будинки інших були спалені натовпами анти-мормонів.
Джозеф Сміт опинявся під загрозою смерті багато разів. Він також провів багато місяців у в'язниці в штаті Міссурі. Цікаво, що він був заарештований і виправданий 37 разів, перш ніж загинув.
Пророк Джозеф, як називали його послідовники, повідомив, що його ненавиділи та переслідували ще замолоду через його видіння. Він стверджував, що більшість його проблем із законом були штучно створені його ворогами.
Коли мормони були змушені залишити Міссурі, Джозеф Сміт обрав для нового розміщення поселення болотяну місцевість біля річки Міссісіпі на боці Іллінойсу, в місці, яке він назвав Науву (на івриті означає «красиве місце»). І з цього місця, з цих поселенців, які жили в постійному страху нападів в Іллінойсі, починається розповідь про зв'язок Мормонізму і вогнепальної зброї.
Битва за життя
Джозеф Сміт був мером процвітаючого міста Науву, який він же і заснував, а також генерал-лейтенантом організованої міліції. Крім того, він висунув свою кандидатуру на посаду президента Сполучених Штатів, що додало ще більшої люті його супротивникам і ворогам.
Шляхом обману його заманили до Карфагену (поблизу Науву), під приводом зустрічі з тодішнім губернатором Іллінойсу, нібито щоб обговорити цивільне питання, пов’язане с судовим позовом, а замість цього його заарештували разом з чотирма іншими видатними діячами мормонів.
Губернатор наполягав, що тільки суд присяжних, члени якого не будуть мати відношення до мормонів, задовольнить людей.
У простакуватій двоповерховій в'язниці, яка також слугувала житлом тюремнику, Сміт і його послідовники були розміщені у особистій спальні тюремника, а не у камері, і знаходилися там без кайданів, що викликає розмови навколо смерті релігійних лідерів і досі.
Озброєні охоронці знаходилися в будинку, але не були безпосередньо поряд з Джозефом Смітом, його старшим братом Хайрамом Смітом, і двома іншими мормонами.
У той час, як озброєний натовп, який зібрався поблизу, неприкрито виказував наміри вбити Смітів. Сміт і його люди були впевнені, що без належного захисту вони будуть убиті, тому вони узяли справу в свої руки.
Пістолет «Pepperbox»
Передача зброї
Під час перебування Сміта у в'язниці до нього приходило багато відвідувачів. Людина на ім'я Девід Фаллмер пронесла непомітно однозарядний пістолет і передала його Джозефу Сміту. Пізніше, член Церкви на ім'я Вілок, проніс шестизарядний пістолет «Pepperbox». Охоронці зазвичай ретельно обшукували відвідувачів, але зброя потрапила до ув’язнених.
Хайрам Сміт зауважив: «Я ненавиджу використовувати такі речі або бачити, як їх використовують». «Я теж, - сказав Джозеф - але нам, можливо, доведеться скористатися зброєю для самозахисту». Після чого Хайрам узяв пістолет (Історія Церкви, 6: 607).
Кривава битва
27 червня 1844 року, близько п'ятої години вечора, приблизно 150 - 200 озброєних чоловіків увірвалися до в'язниці. Натовп піднявся сходами на другий поверх, де були ув'язнені, і почали обстрілювати кімнату.
Свинцеві кулі були випущені в двері, одна з куль пройшла крізь них і поцілила Хайраму Сміту в обличчя. Він відразу ж впав на землю мертвим, не встигнувши вистрілити з свого однозарядного пістолета. Коли Хайрам Сміт впав на землю, Джозеф Сміт підійшов до дверей, трохи відчинив їх і вистріляв усю обойму свого шестизарядного пістолета «Pepperbox».
Три постріли пройшли повз, але три інші кулі влучили в трьох вбивць. Двоє з них були вбиті і ще один помер від ран за кілька років. Вистріли від мушкетів атакуючих миттєво заповнили тісний простір на верхній частині сходів густим димом, і кілька свинцевих куль тяжко поранили іншого в'язня - мормона на ім'я Джон Тейлор.
Джозеф знав, що натовп хотів його крові, і, намагаючись врятувати своїх друзів, спробував вистрибнути з вікна. Але не встиг, його розстріляли через двері і через вікно, з якого він випав вже мертвий.
Обидва Сміта отримали по чотири кулі. У своєму листі до Емми Сміт, своєї дружини, від 27 червня 1844 року, у день його смерті, він писав: «Існує один принцип, який є вічним - це обов'язок всіх чоловіків захищати своє життя і життя своїх рідних, кожного разу, коли обставини вимагають і ніяка сила не має права заборонити це, якщо прийде останній край. Я не припускаю такої можливості, але обережність - це мати безпеки».
Мормони і зброя
Ореол Мученика
Після смерті Джозефа Сміта і його брата Хайрама продовжувалася масова боротьба проти мормонів. Спалили храм Святих, більш ніж 200 будинків, і, нарешті, відтіснили членів Церкви Ісуса Христа Святих останніх Днів на Захід до Скелястих гір, де вони оселилися в Солт-Лейк-Сіті, штат Юта.
Оскільки Джозеф Сміт використовував зброю, щоб захистити своє життя і життя своїх близьких, дехто стверджує, що термін «мученик» неправильний у даному випадку. Не зважаючи на це, він шанується мормонами як мученик. Сьогодні у Церквах Ісуса Христа по всьому світі оспівують загиблого пророка Джозефа Сміта.
И Господь еще сказал: « Защищайте ваши семьи даже до кровопролития»
(книга Мормона Алма гл.43 ст.47)
Евангелие от Луки 22 стих 36
... также и суму; а у кого нет, продай одежду свою и купи меч
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати