Вісімка кращих пістолетів для армії та поліції
Вісімка кращих пістолетів для армії та поліції
Усі можливості сучасного тактичного пістолета особливо виявляються у близькому бою. Завдяки показній потужності та компактному формату, з такою зброєю можна ефективно маневрувати поміж перешкод і працювати в обмеженому просторі.
У цій статті зібрані кращі, нові та старі, моделі – від новомодних пістолетів під малопоширені боєприпаси, до перевірених часом моделей M1911 або M9.
FN Five-seven
FN Five-Seven 5.7x28mm
Для завдань, з якими стикаються спецпідрозділи – звільнення заручників, ліквідація злочинців тощо, краще використовувати різні гвинтівки. Але якщо замало простору, або доводиться бігти заплутаними коридорами, то пістолет – це найкращий варіант. Так, убивча сила у такої зброї набагато нижча, ніж у гвинтівки, але в компанії FN спромоглися зменшити цей розрив.
Модель Five-seven Модель Five-seven – це тактичний напівавтоматичний пістолет, який було розроблено у 1998 році для військових НАТО. Кілька років тому в НАТО захотіли замінити 9мм пістолети на потужнішу зброю, і вони звернули увагу на патрон 5,7х28мм. Цей пістолет став доповненням до революційного пістолета-кулемета P90. Він дуже легкий, у нього місткий магазин, амбідекстральне управління, слабка сила відбою, а використовуючи відповідні боєприпаси, з цієї зброї можна пробити бронежилет.
FN Five-seven – це серйозний, продуманий, надійний, функціональний та дуже легкий у використанні пістолет. Патрон 5,7х28мм однаково ефективний як на близьких, так і на далеких дистанціях, а куля має виняткову разючу силу. Пістолет трохи завеликий, проте дуже легкий, тому його досить зручно носити.
Звісно, калібр 5,7мм навряд чи замінить 9мм або .45, але є завдання, в яких жоден інший калібр з ним просто не зрівняється.
Характеристики:
Патрон: 5,7х28мм
Довжина ствола: 4,8 дюйма
Загальна довжина: 21 см
Вага: 589 грам
Руків’я: полімерний матеріал
Приціл відкритий, з трьома крапками
УСМ: ударниковий
Кінцева обробка: чорне матове покриття
Місткість магазину: 20+1
MSRP: $ 1,180
Wilson Combat Custom Beretta 92/96
Wilson Combat Custom Beretta 92/96
Компанія Wilson Combat відома насамперед своїми вдалими модифікаціями пістолетів M1911 та AR-подібних гвинтівок для участі у змаганнях та самооборони. Але компанія також доопрацьовує і пістолети Beretta. Будь-хто може надіслати їм свою армійську модель M9A1, або цивільну 92 чи 96, з якої Wilson Combat зробить цукерочку.
У цій справі компанії допомагає Ернест Ленгдон, який вже 30 років займається пістолетами Beretta і став справжнім піонером у розробці деталей для високоефективних варіантів моделі 92. Спуск курка у цих моделей надзвичайно плавний, а ергономіка пістолета сприяє кращій точності пострілу.
HK45 Tactical
HK45 Tactical
Пістолет HK45 – це чудовий вибір для тих, хто віддає перевагу пістолетам під патрон .45 ACP. Але модель HK45 Tactical ще краща, адже на її ствол можна поставити глушник. І на відміну від HK45, який виготовляють лише у чорному кольорі, ця модель може бути у чорному, коричневому виконанні та «хакі».
HK45 Tactical розроблювали для участі у конкурсі армії США «Joint Service Pistol», мета якого – замінити Beretta M9 новим пістолетом під набій .45 ACP. Але згодом, цей конкурс замінили на інший – «Modular Handgun System».
Цей пістолет відрізняється від USP та MK23 покращеною ергономікою та амбідекстральною кнопкою затримки затвора. Також у нього набагато зручніше руків’я та взаємозамінна задня частина рамки.
Рух автоматики – на основі відбою ствола, рамка – полімерна, а напрямні і деталі УСМ – з німецької сталі. Кожух-затвор, ствол і магазин виготовлені в Німеччині. Виробник гарантує, що ця зброя зможе виконати не менше ніж 20 тис. пострілів.
Характеристики:
Патрон: .45 ACP
Довжина ствола: 5,11 дюйма
Загальна довжина: 20 см
Вага: 784 грама
Руків’я: полімерний матеріал
Приціл відкритий, з трьома крапками, тритієвий
УСМ: подвійної дії
Кінцева обробка: нітридне покриття
Місткість магазина: 10+1
MSRP: $ 1,392
Sig Sauer M11-A1 9mm
Sig Sauer M11-A1 9mm
Компанія Sig Sauer розпочала виробництво поліпшеної моделі M11, котра у свою чергу є модифікацією армійського пістолета P228. Його використовують такі агентства, як NCIS, DCIA, USACIDC, а також військова авіація США.
Модель M11 відрізняється від P228 трохи укороченими стволом та кожухом-затвором (на 1,57 см), а також руків’ям, через що місткість магазина зменшилася з 15 до 13 патронів. Спускна скоба навпаки – подовжена та закруглена спереду.
Нова модель M11-A1 відрізняється від M11 не лише в країні-виробнику (США та Німеччина). Відмінності полягають у тому, що у німецького M11 кожух-затвор спаяний з окремих вуглецевих деталей, а у M11-A1 – з суцільного шматка нержавіючої сталі, екстрактор німецької моделі – внутрішній, американської – зовнішній, третього покоління. Перевагами американської моделі також можна назвати збільшений магазин (на 15 патронів замість 13), фосфатне покриття внутрішніх деталей, а також УСМ «Short Reset Trigger».
У результаті всіх доопрацювань, вийшов високоякісний, точний, міцний, зручний та надійний пістолет, який легко справляється з боєприпасами +P.
Характеристики:
Патрон: 9мм
Довжина ствола: 3,9 дюйма
Загальна довжина: 18 см
Вага: 907 грам
Руків’я: полімерний матеріал
Приціл: SIGLITE
УСМ: подвійної дії
Кінцева обробка: нітронове
Місткість магазину: 15+1
MSRP: $ 1,125
Glock 17
Special Forces Glocks
Із самого початку випуску у 1982 році, пістолети Glock здобули визнання поліцейських та військових у всьому світі. Це, можливо, найбільш поширений пістолет у світі.
Першими спецпідрозділами, які прийняли ці пістолети на озброєння, стали австрійські Jagdkommando та EKO Cobra. Пістолет Glock 17 тоді замінив револьвер Manurhin MR73. З часом наприклад австрійців наслідували спецпідрозділи та армії таких країн, як Греція, Фінляндія, Франція, США, Бангладеш, Чехія, Норвегія, Португалія, Швейцарія, Великобританія.
У ситуаціях, коли вільна лише одна рука, а поблизу ворог – пістолет Glock, завдяки своїй легендарній міцності та надійності – це найкраща запасна зброя.
Характеристики:
Патрон: 9мм
Довжина ствола: 4,48 дюйма
Загальна довжина: 20 см
Вага: 710 грам
Руків’я: полімерний матеріал
Приціл відкритий
УСМ: Safe Action
Кінцева обробка: чорний полімерний матеріал
Місткість магазину: 17+1
Roberts Defense Recon Pro .45 ACP
Roberts Defense Recon Pro .45 ACP
У 2011 році Роб Анджер, власник компанії Roberts Defense, задався метою зробити якісний пістолет на основі M1911, використовуючи лише американські деталі преміум класу. Модель Recon Pro виготовлена з легкого сплаву та має низку унікальних характеристик.
Рамка пістолета виготовлена з штампованої алюмінієвої заготовки 7076-T6. Потім на неї наноситься анодируване покриття і два шари тефлону. Завдяки цьому, пістолет отримав міцну оболонку з антифрикційними характеристиками. Припасування кожуха-затвора до рамки просто вражає, завдяки мінімальним допускам, між цими деталями немає жодного натяку на люфт. Recon Pro важко назвати масовим – це, найпевніше, ексклюзивна модель.
Характеристики:
Патрон: .45 ACP
Довжина ствола: 5 дюймів
Загальна довжина: 22 см
Вага: 878 грам
Руків’я: рифлені накладки VZ
Приціл: мушка з оптоволокна, цілик Warren Tactical
УСМ: одинарної дії
Кінцева обробка: покриття Black Cerakote
Місткість магазина: 8+1
MSRP: $ 1,499
Remington R1 Enhanced .45 ACP
Remington R1 Enhanced .45 ACP
Remington – найстаріший виробник зброї в США, ця компанія на ринку вже майже 200 років. Завдяки славетній якості та надійності зброя цієї марки здобула серйозний авторитет у американців, а компанія стала найбільшим виробником гвинтівок та дробовиків (і боєприпасів).
Проте, за винятком револьвера часів Громадянської війни Remington Model 1858 та пістолета M1911, який за часів Першої та Другої світових воєн виготовляли дочірні компанії Remington UMC та Remington Rand, Remington ніколи не вважали видатним виробником короткоствольної зброї.
З нагоди ювілею прийняття моделі M1911 на озброєння американської армії, компанія вирішила випустити модель R1. Це класичний, повнорозмірний, напівавтоматичний пістолет під класичний потужний набій .45 ACP. Потім була випущена модель з нержавіючої сталі та модель R1 Enhanced tactical під глушник.
На стрільбищі при використанні звичайних та експансивних боєприпасів, пістолет зарекомендував себе з найкращої сторони – жодних нарікань. При стрілянні з бенчреста на дистанції у 25 ярдів вдалося укласти групу в 1,25 дюйма.
Характеристики:
Патрон: .45 ACP
Довжина ствола: 5 дюймів
Загальна довжина: 23 см
Вага: 1,2 кг
Руків’я: накладки з ламінованої деревини
Приціл: відкритий, з двома точками, мушка висока, на «ластівчиному хвості»
УСМ: одинарної дії
Кінцева обробка: чорна оксидна плівка
Місткість магазина: 8+1
MSRP: $ 1,140
Beretta M9
Beretta M9
У вересні 2012 року армія США замовила у Beretta 100 тис. пістолетів моделі M9. Ця партія доповнить ті 600 тис. пістолетів M9, які стоять на озброєнні армій у всьому світі. M9 досі залишається основним пістолетом армії США. Його виготовляють на заводі в штаті Меріленд ще з 1987 року.
За словами військових, однією з переваг пістолета M9 над M1911 є його помірний відбій, а магазин на 15+1 патрон – це теж вагомий аргумент. Розмір, баланс та ергономіка – це ті чинники, що зробили цей пістолет дуже комфортним, навіть при використанні боєприпасів +P.
Характеристики:
Патрон: 9мм
Довжина ствола: 4,9 дюйма
Загальна довжина: 22 см
Вага: 944 грам
Руків’я: пластикові накладки з гравіюванням
Приціл відкритий, з білими крапками
УСМ: Подвійної дії
Кінцева обробка: Bruniton, чорне матове покриття
Місткість магазину: 15+1
MSRP: $ 700
Только мне кажется, что пистолеты на базе М1911 в этой подборке совсем лишние с оглядкой на дату в календаре?
УСМ одинарного действия и маленький магазин на 8 патронов, большие габариты.
Кольт 1911 для американца это как ТТ для постсовка - неумираемая классика.
Я согласен, что пистолет харизматичный, с характером и историей. Как Люгер Р08, например.
Но статься вроде про лучшие пистолеты для армии и полиции.
Ну допустим, армейцам М1911 подойдет, т.к. носят его больше на всякий случай, чем для реального применения. Но он же тяжелый, по сравнению с аналогами.
Возьмем полицию. Для них пистолет - основное оружие, в отличии от военнослужащих. Т.е. в идеале он всегда должен быть готов к немедленному применению. По-сути требования к полицейскому оружию практически те же, что и к самооборонному, за исключением пригодности для скрытого ношения. Наверное поэтому полицейские в штатах предпочитают носить Глок с автоматическими предохранителями, а не восьмизарядный раритет одиночного действия, который сначала взвести нужно.
а як же CZ 75 ?
Ех яка ж краса...просто заздрю по білому американцям, це не наші ПМи-хлопушки, але і ціна "кусається", ще й з нашим курсом. надіюсь і у нас скоро будуть такіж))
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати