Вопрос о легальности ношения тонфы

| Юридичні питання | Автор: Андрей Герасименко

Тонфа (Фото с wikipedia.org)Тонфа (Фото с wikipedia.org)

Добрый день! Некоторое время назад можно было поиметь проблем со стражами правопорядка за ношение тонфы.

Как обстоит ситуация сейчас?

Тем более ,что полицейские фонари как на фото уже канули в лету (к ним претензий не было).

Полицейский фонарьПолицейский фонарь

1,0 1 -1 2
Рішення (0)

  • 20.06.2017 12:44
    #
    - 2 +

    Странно видеть апелляцию к логике в вопросах законодательства. Фонарь разрешен, а менее опасная тонфа - нет.
    1. Легально, т.к. закона об оружии нет.
    2. Осудить могут, если эксперт признает холодным оружием, а защита не справится с ложным обвинением.
    3. В случае нанесения телесных повреждений все равно будет считаться холодным оружием.

  • 20.06.2017 13:59
    #
    - 3 +

    Все можно !

    Закона как такого нет, а Постанова что гласит? Что есть "холодное оружие". Оно разделяется на Колющее и Ударно-дробящее (в теории) ... Но :-)

    Кувалда или молоток - это ударно-дробящее оружие? Или бейсбольная бита ? Тут все зависит от того, что вы скажете в первые секунды. Например спорт инвентарь у нас НЕ запрещен (бита или клюшка от крикета), так же и вы говорите, что это не тонфа, а спорт гимнастический инвентарь или палка для массажа и ВСЕ. Аргументы, что оно похоже на тонфу не есть Законом! Мало ли что на что похоже :-).

    Тоже самое касается и ношения! У нас нет запрета на ношение спорт инвентаря или хоз. инструмента. Кувалду же не запрещено носить с собой? :-) Может в других странах тонфа и прописана четко в законе как оружие у нас этого НЕТ. Будьте юридически грамотными

  • 20.06.2017 18:57
    #
    - 2 +

    А зараз ситуація абсолютно така ж сама, нічого не змінилося. Все залежить від того, до якої категорії віднесе експертиза НДЕКЦ Вашу дубинку.
    У цьому випадку може бути три варіанти:

    а) тонфу визнають господарсько–побутовим чи спортивним предметом, тобто не зброєю;
    б) тонфу визнають холодною зброєю;
    в) тонфу визнають спецзасобом, що не може перебувати у власності громадян.

    Результати:
    а) в цьому разі Ваша тонфа нічим не відрізняється від лопати, парасольки, кухонної скалки чи сертифікованої бейсбольної біти. Зберігайте, носіть, користуйтеся на здоров’я. При носінні бажано мати при собі копію висновку НДЕКЦ, на випадок зупинки поліцією на вулиці.

    б) якщо визнають холодною зброєю, то на основі пункту 1.3.3.7 Методики «тонфа – контактна неклинкова холодна зброя ударно-дробильної дії». Отже, у відповідності до Постанови 622 може бути зареєстрована як колекційна холодна зброя, у разі, якщо вона має історичну чи художню цінність. Зберігати можна, а переносити чи перевозити ¬– лише з дозволу МВС. Подробиці про реєстрацію холодної зброї – у моїх коментарях до аналогічного запитання:

    zbroya.info

    в) якщо тонфу визнають «спецзасобом, що застосовується правоохоронними органами», то, у відповідності до Постанови ВРУ Про право власності на окремі види майна, Ви не можете нею володіти і носити її. В цьому разі все аналогічно ситуації з електрошокерами, відповідальність за носіння аналогічна, тобто, юридично – адмінпорушення, а по факту – закривають очі або відкуповуються.

    Що ж до випадку самооборони, то в разі застосування ситуація буде наступна. У суді перевищення меж самооборони буде проходити окремо, а незаконне володіння – окремо. Враховуючи, що в Україні більш суворе покарання поглинає менш суворе, то, чи є тонфа зброєю чи ні, матиме значення лише при нанесенні нею побоїв чи легких тілесних ушкоджень, тобто тих статей Кримінального Кодексу, відповідальність за якими менша, ніж за статтею 263, ч.2.
    При середніх чи тяжких ушкодженнях відповідальність за них поглине покарання за незаконне володіння зброєю, тобто вже не матиме ніякого значення, чи є ця тонфа зброєю, чи ні.

  • 21.06.2017 19:14
    #
    - 0 +

    будешь носить в сумке (вместе с кимоно), то не будет вопросов. а будешь с ней бегать по улице на перевес (да еще и за людьми) то поимеешь.


Увійдіть, щоб мати можливість відповідати