Генпрокуратура надала статистику щодо росту рівня злочинності в Україні

| Політики та зброя, Факти, статистика та аналітика | Автор: Web admin

Генпрокуратура надала статистику щодо росту рівня злочинності в УкраїніГенпрокуратура надала статистику щодо росту рівня злочинності в Україні

Аналіз стану протидії злочинності, проведений Генеральною прокуратурою України, свідчить про низку негативних тенденцій, зокрема збільшення кількості тяжких та особливо тяжких злочинів певних категорій при одночасному зниженні рівня їх розкриття.

Про це йдеться у листі Генеральної прокуратури України від 28 січня 2016 року, адресованому Національній поліції України, копію якого оприлюднив екс-перший заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов.

Лист Генеральної прокуратури України від 28 січня 2016 рокуЛист Генеральної прокуратури України від 28 січня 2016 року

У листі зазначається, що нерозкритими залишилися майже 2 тисячі розбійних нападів, понад 15 тисяч грабежів та 200 тисяч крадіжок (з них 17 тисяч – домівок жителів України), вчинених протягом минулого року.

Якщо протягом червня минулого року скоєно 8 тисяч квартирних крадіжок, протягом наступних місяців їх чисельність щомісячно зростала, а вже у грудні становила понад 15 тисяч. В умовах такої негативної динаміки відбулося зниження більше ніж вдвічі кількості направлених до суду кримінальних проваджень стосовно осіб, які вчинили зазначені злочини (з 3 тисяч протягом червня до 1,4 тисячі у грудні).

Аналогічні тенденції характеризують стан протидії та розкриття грабежів, розбійних нападів та незаконних заволодінь транспортними засобами.

У 6 регіонах держави кількість нерозкритих розбійних нападів істотно збільшилася: в Тернопільській –у 8, Харківській, Хмельницькій, Херсонський та Черкаській областях – у 3 рази.

Суттєве послаблення протидії злочинності спричиняє підвищенню рівня зухвалості злочинів через створення у них умовного почуття безкарності , що, у свою чергу, призводить до вчинення більш тяжких злочинів, та, за відсутності дієвої реакції Національної поліції, негативно впливає на рівень довіри суспільства до інститутів державної влади в цілому та правоохоронної системи зокрема.

Також у листі ГПУ наголошується, що згідно із законом протидія злочинності є одним з основних завдань Національної поліції.

1,0 1 -1 8
Коментарів (2)

  • 25.02.2016 00:54
    #
    - -5 +

    на зато когдавалят пассажира сидевшего рядом с преступником - все аплодируют )) это ведь то что надо для улучшения статистики.

  • 29.02.2016 10:44
    #
    - 1 +

    Очередное подтверждение необходимости голосования за законопроект 1135-1.
    Уже через год, после голосования, люди, которые уже сейчас на "законных" (закона нет) основаниях владеют оружием, смогут значительно снизить уровень преступности не нарушая при этом закон, приобретя короткоствольное огнестрельное оружие и пройдя обучение по надлежащему обращению с ним.
    Кроме нас самих, рядовых граждан, страну от бандитов никто не защитит.


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати