З якого віку можна полювати?

| Законодательство, Охота | Автор: Макс Набока

Полювання  Полювання

Добрий день, в мене таке питання. Я займаюсь полюванням з 14 років, в 18 зробив всі відповідні документи які потрібні для полювання, але полювати не можу. Адже дозвіл на придбання та зберігання гладкоствольної зброї можливо отримати лише в 21 рік.

Нещодавно в законі "Про мисливське господарство та полювання" в ст.15 я прочитав, що полювання може здійснюватися з мисливською зброєю іншої фізичної особи, в її присутності.

Так ось я хочу дізнатися - в мого в дядька є дві рушниці, одна з яких мені дісталася в спадок. Чи можу я полювати з неї в його присутності? Чи все таки потрібно чекати досягнення 21 року?

Дякую.

1,0 1 -1 7
Решение (0)

  • 11.06.2016 18:58
    #
    - 2 +

    не можете - тому, що передати зброю для полювання в присутності власника дозвляється людині яка має дозвіл на зброю...
    Смішна в нашій країні ситуація- є хлопці які в 18 побачили на фронті багато чого ... а купити сраного дробовика чи то карабіна вони не мають права!!!
    Повноліття в нас з 18 так якого беня ???
    Вихід є або ждати 21 , або влаштовувати майдан на тему повернення громадянам України права на зброю.

    • 11.06.2016 19:28
      #
      - 0 +

      В статтю 15 про мисливське господарство та полювання, було внесено зміни від 23.12.2015. Зараз ця частина, не мiстить рядкiв про те, що дозволи повиннi мати обидва. Тiльки у в ласника зброї. Тому питання цiкаве.

      • 14.07.2016 10:38
        #
        - 0 +

        Передавати свою зброю у другі руки вважаю за неправильне,навіть при наявності дозволу а тим паче якщо його нема,у нас дуже слизьке законодавство.

      • 31.10.2016 15:07
        #
        - 0 +

        Питання й справді цікаве. Якщо згідно закону, то виходить , що власник зброї може передати її будь кому для полювання (в його присутності). Але напевне в цієї особи повинні бути документи на право полювання - державне посвідчення мисливця, відстрільна картка (ліцензія) і т. п.

  • 11.06.2016 20:07
    #
    - 0 +

    Как вариант охотится с холодным оружием (луками и арбалетами) или пневматикой, кстати годной, специально предназначенной пневмой вполне можно это делать.
    Кстати поп поводу комментария камрада Игоря,оно то так но разрешение должно быть, если ты не охотишься - то как минимум его носишь ну или используешь, как вам угодно.
    Короче говоря разрешение нужно.

    • 11.06.2016 20:30
      #
      - 3 +

      Іноземці в нас дозволу не можуть мати, а полювати можуть в присутності власника, чи представника юр. особи, за якою закріплена зброя. Мабуть і для 18 річних подібна штука працює.

      А взагалі, строгість наших законів компенсується необов'язковістю їх виконання.

    • 11.06.2016 21:09
      #
      - 1 +

      Охота с пневматикой, любой - запрещена законом. По поводу метательного, то же самое. С луком можно охотится в соседней Беларуси. Остаются ловчие птицы, и собаки. Так же, охотник может участвовать в коллективной охоте, в качестве загонщика, без оружия. Кстати, за границей, например в Германии и Норвегии, действует наше удостоверение охотника. Думаю в аренде оружия там не откажут.

      • 11.06.2016 21:47
        #
        - 0 +

        "Охота с пневматикой, любой - запрещена законом. По поводу метательного, то же самое."

        Дайте, будь-ласка, посилання на норму закону, тому що я такої заборони щодо метальної зброї в законі "Про мисливське господарство та полювання" не знайшов. (про пневматику - є)

        • 11.06.2016 22:08
          #
          - 0 +

          А по калибрам ограничения есть?

          • 11.06.2016 22:30
            #
            - 1 +

            Есть запрет, на охоту с нарезным по перу. По пушному, не более 5.6, кроме лисы, волка, и энотовидной собаки.

          • 11.06.2016 22:58
            #
            - 0 +

            Є, згідно пункту 4 частини першої статті 20, забороняється полювання:

            на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (N 0000);
            на хутрових звірів (крім вовка, єнотовидного собаки, лисиці та шакала) з нарізною вогнепальною зброєю калібром більш як 5,6 міліметра;
            на копитних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених картеччю чи шротом;

            • 12.06.2016 23:43
              #
              - 0 +

              Про пневматику щось ні слова.

              • 13.06.2016 23:36
                #
                - 0 +

                Так то ж було питання про калібри.

                А про пневматику - абзац 12 пункту 4 частини першої
                статті 20 - забороняється полювання з:
                "немисливської (у тому числі військової) вогнепальної,
                пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони;"

        • 11.06.2016 22:25
          #
          - 0 +

          Прямої заборони в законi не шукайте. э прелiк дозволених знарядь, в який не входять арбалети та луки. Бiльш того, э люди, якi мають дозволи, на мисливськi арбалети, вiд нашої дозвiльної. Але, полювань з метальним, у нас Ви не знайдете. Полювання на копито, виключно кулею. Так у нас пишуть закони керманичi.

          • 11.06.2016 23:13
            #
            - 0 +

            Якщо не заборонено - то, з юридичної точки зору, можна:
            "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством." (стаття 19 Конституції)
            Для того, щоб дозволяти лише якісь конкретні знаряддя, потрібно спочатку всі знаряддя заборонити.
            Думаю, через суд можна довести право на полювання з метальною зброєю.

            • 12.06.2016 00:03
              #
              - 1 +

              У тiй же Конституції, написано, що громадяни, мають рiвнi права. Та МВС, нiчого не заважае, вносити такi змiни у наказ 622: "Власниками пристроїв до заяви додаються документи, які підтверджують статус особи щодо права їх придбання, зберігання і носіння."
              Яким законом України, визначаэтся "статус" громадянина?

              • 14.06.2016 07:46
                #
                - 0 +

                З 21 року. інше не дано.


Войдите, чтоб пользоваться ответами