Андрій Оврамець

Андрій Оврамець

Рейтинг 23,8

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Реальні недоліки АК наступні.
1. Надійність АК дуже переоцінена. В реальності при забрудненні вона вкрай низька. Також невеликий ресурс до поломки (у порівнянні із західними "однокласниками). А от кучність одиночними в АК недооцінена і є нормальною, як для армійської зброї.
2. Відсутність можливості для блочного ремонту. Викришився відбивач екстрактора = потрібна зварка. Забився УСМ грязюкою = досить геморойне розбирання. В М16 (М4) це просто заміна ловера, в G3 ще простіша заміна касети УСМ. І так у всьому.
3. Політичний момент. За легендою, АК створювався для захисту своєї Вітчизни. Але жодного разу її не захищав. Навпаки служив для загарбання чужої: Угорщина, Чехія, Ефіопія, Ангола, Афганістан, Чечня, Грузія, Україна, ... список відкритий.
А щодо платформи AR, то жоден із критиків так і не вказав один її реальних конструктивний недолік, якого немає в АК. І це показує рівень цих критиків.

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Калібр не має значення, AK-74, AKM, FAL, AR10, AR15, G3, G36 - все це зброя одного класу - індивідуальна зброя піхотинця. Якась країна робила ставку на меншу масу і більший боєкомплект, якась на більшу убивчу і пробивну силу, але реальна ефективна дальність у них однакова. До 300-400 метрів з механічним прицілом, далі ніхто не попаде.
Щодо АК - можна легко повторити ось це:
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
із такими ж результатами і самостійно переконатися, що він по надійності у порівнянні із західною зброю - металобрухт.

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

1. Тому, що довбанутий північно-східний сусід хоче знову витягнути совок зі смітника історії.
2. Досягнення були, деякі просто грандіозні (перший політ у Космос, дослідження Венери), але їх мало. За це заплачено мізерними пенсіями і скотським існуванням громадян. Провалів маса, а злочини лежали в основі СРСР, із дня створення. Зараз в Україні не солодко, проблем багато, але дихається в рази вільніше. Я це ні на що не проміняю. І на відміну від Рашки з вічним Путеном, ми не знаємо, хто буде нашим наступним президентом.
3. Радянська школа тримала першість по здиранню ідей, забиванню на авторські права. Талановиті конструктори були (Токарєв, Макаров, Вольхін), вони створили класні зразки, але на Заході конструкторів такого класу було в десятки разів більше. І їх ніхто не обмежував. Тому вибірка якісної західної зброї більша на порядок. Уявити, щоб хтось у совку в гаражі збирав гвинтівки, як Стоунер чи Баррет, може лише невиправний мрійник.
В умовах вільного ринку у радянського озброєння шанси мізерні. Мільйонні тиражі - через дармові ліцензії країнам Варшавського договору і бананово-людожерським республікам.
4. Сам по собі АК непоганий, якщо ні з чим не порівнювати. Я також багато з нього стріляю, бо патронів можу безкоштовно набрати дофіга. Але Калаш на фоні конкурентів - їхня бліда тінь. Так, зроблений у США, він коштує, як американська AR. І це показує його реальну собівартість.

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Як добре, що хоч хтось взявся мені показати шлях просвітлення. Які джерела порекомендуєте для вивчення? Тільки, звісно, не совіцього-путенських авторів. Ну, і на казки Нестора чи Сільвестра не посилатись. На кшталт походу Олега проти Візантії, чого не могло бути в принципі.
А щодо "Ойропи" і "панів"... Цікаво, чому Ви так цим переймаєтеся, болюча тема? :) Думаю, якби за одне підтерте очелло платили по 500 ойро, Ви б у числі перших побігли по робочу візу :) :) :).

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

1. Накидайте. Цікаво побачити нелюбительські відео.
2. А якщо людина, яка оцінює зброю по любительських відео, запропонує Вам парі. На 3000$. AK проти AR чи G3, вогонь пісок і бруд. Знімемо відео за участі того, що використовував і використовує АК у складних умовах. Перевіримо чи Ваші фантазії підкріпляться практикою. Так піде?

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Які саме здобутки радянського народу? Кріпосне право у вигляді невидачі паспортів селянам? Першотравнева демонстрація після аварії в Чорнобилі, яку намагались приховати? Черги і дефіцити, неможливість поїхати за кордон, травля дисидентів, каральна психіатрія і відсутність нормальної стоматології?
Чим пишатись, операцією "Дунай"? Участю в ганебній агресії на Афганістан? Чи у ще більш ганебній війні проти Фінляндії?
Адже років через 10-15-20 мразь, яка воює проти нас на Донбасі також буле розказувати, що "ісполнялі заданіє своєй Родіни".
І да, хохлами українців, називають, зазвичай, кацапи і мудаки.

| Рейтинг: 2

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Ви хоч цей автомат в руках тримали? Бо, судячи із фрази "військові США у Афганістані використовували АК 7,62 для боїв в гірських умовах і умовах пилу та піску" - ще той фантазер. Ось, полюбуйтесь на результати: www.youtube.com
Люблять, так - бо патрони дешеві. Але ніхто у здоровому глузді не віддасть перевагу АК, коли буде можливість вибору.

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Ви або троль, або жертва совкового агітпропу. В першому випадку респект, у другому все дуже сумно. Не бачу сенсу коментувати усю маячню, що Ви написали - про СТП, яка "пливе", про алюмінієві і пластикові ствольні коробки, що поступаються стальним і т. д. Казки про перегріви G36 розказують кухонні експерти, які їх бачили лише в іграх. Прекрасно тримає "нуль" навіть після зйому-установки прицілу. Якщо Ви так упевнені у своїй правоті, можу запропонувати парі, скажімо на 3000$. Беремо Калаш (совіцький чи іноземний) і якусь капіталістичну стрілялку, що є у моїй власності (AR10, AR15, CQ-A, G3, G43, G36, ARX...). Спочатку відстрілюємо на кучність, потім на перегрів. Далі засипаємо піском і землею. Дивимося, яка виживе, робимо висновки, кеш переходить до переможця. Деталі і гарантії можемо обговорити, якщо зацікавить.

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Цей, як Ви сказали "шток", а, насправді, актуатор затвору або "форвард ассіст" служить зовсім не для боротьби із брудом. При інтенсивному тестуванні перед прийняттям на озброєння були одиничні випадки, коли у гвинтівки, залишеної на великому морозі, затвор примерзав і не
закривався під дією пружини. От тоді і ввели форвард ассіст. Друге його призначення - "безшумне" закривання затвору. Сам Стоунер був категорично проти нього, оскільки, якщо бруд потрапив у патронник, то примусово забивати туди патрон небезпечно. В реальності ним користуються приблизно у 0% випадків. І в кіно, для драматизму.

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Можете бути впевнені - він Вам і надалі не знадобиться :). Я форвард ассістом в реальності користувався лише, коли на заняттях показував солдатам фокуси із безшумним закриванням затвору. В класичній AR10 його не було і все працює на 100%, а в М4, М16, PSG-1 він лише, що виконати вимоги міл-спеку. Ну, і для психологічного заспокоєння :).

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Дякую, що навели ці факти. Я їх спеціально не вказував, бо криві різьби і відвертий брак - це вже відсутність виробничої культури, а не дефект конструкції. Але це дуже наочно показує ставлення до кінцевого користувача - солдата.
Щодо якості патронів і забивання лаком також не згадував, бо в реальному бою стільки не настріляеш, щоб ці ефекти проявились. Але вони, звісно, є а АК і відсутні в AR.
По стрільбі чергами - через великий імпульс затворної рами автомати "ковбасить" при стрільбі сильніше (на 03:51) www.youtube.com
ніж FAL під потужніший патрон (на 04:57) www.youtube.com
А з М16 взагалі немає чого порівнювати (на 07:03) www.youtube.com

| Рейтинг: 0

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Компоновка FAL зроблена на основі ідей Браунінга і Холека, як, власне, і STG-44, і AR-10/15. УСМ і газовий регулятор - оригінальні Сева. Після Браунінга в збройовому світі мало що можна придумати оригінальне, тому й копіюють один в одного ефективні рішення. Це нормально. Погано, коли приписують чужі винаходи собі.

| Рейтинг: 1

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Вклад німців був дуже великий - креслення, проектування, досвід - цього в Cоюзі не було, ні якісно, ні кількісно в достатньому обсязі.
АК напряму Шмайсер не розробляв. Надто вже "не німецький почерк". Проектували б його німці "з нуля" - було би щось типу FG42 або G3, значно краще, одним словом.
Щодо приписування винаходів. Токарєв на таке би не погодився, він завжди відмовлявся від запозичення у конкурентів. Навпаки, здирали у нього. Та й на момент розробки АК він уже відходив від справ. Симонова не дуже любили через характер і манери. СКС і ПТРС, до речі, також придумав не він. Дегтярьов на той час розробкою уже не займався, оскільки хворів і у 1949 році помер.
Калашников був молодий, перспективний, скромний (тоді), "слухався старших", розбирався у техніці (відносно), без амбіцій "всезнайки", коротше, найбільш компромісною фігурою. Тому на нього і "записали" винахід.

| Рейтинг: 1

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

Звісно ж, напряму штурмгвер не копіювали. Бо промисловість не змогла б осилити. "Команда Калашникова" копіювала із усього потроху, те, що нормально на той момент працювало і що могли повторити. Із STG-44 скатали ідею, дизайн, компоновку і патрон. Затворну механіку майже повністю здерли у Гаранда (протирозклинювач), тому Калаш і вийшов такий ненадійний при забрудненні. Запобіжник - у Remington Model 8, зі значним спрощенням, що погіршило конструкцію. УСМ із патентів Браунінга і Холека (ZH-29). Газовий вузол - у Сева і Шмайсера. І так далі. Якби АК повністю проектували німці, то ця зброя вийшла би значно надійніша - як СЕТМЕ.
Порівнювати AR-15 і АК-74 є сенс завжди і, особливо, зараз, коли у нас на носі переозброєння. Це прямі конкуренти, родом із 1950-х. Тюнінг - фігня, непотрібна опція для армії. Лише для спорту. Модульність для армії взагалі не є вагомою перевагою. Але і без неї Арка виносить Калаш в одні ворота по всіх параметрах, якщо Калаш куплений не по демпінгу або дармовий.

| Рейтинг: 1

Проблемний Калашніков: на що нарікали радянські солдати

М16 (і все AR-сімейство Стоунера) - це найбільш надійна система зброї не лише в 1950-х, але і зараз. І буде такою, очевидно, ще довго. Із сучасних з нею можуть позмагатися хіба що G36 і ARX-160. АК програє М16 і по стійкості до бруду, і по живучості ствола, і, тим паче, по ергономіці та точності. Плюси АК - "дуракостійкість", ну, і його не жалко :). Ще дешевий в пострадянських країнах, бо дістався задарма.
Байки про ненадійність М16 так розписані лише в радянській пропагандистській літературі. Насправді проблема була лише з експериментальною партією, з патронами із "лівим" порохом і у значно менших масштабах, ніж роздла західна преса. А радянська підхопила і розвинула. Проблеми ж АК були набагато більші і їх ретельно приховували.
Щодо зарядки магазинів - звідки така інформація? Це маячня. Нормально працюють, якщо губками не відкривати пиво. Та й замінили їх уже давно на стальні і пластикові. А якщо відкривати, то вийдуть з ладу будь-які.

| Рейтинг: 1