Власне, колеги вже надали вірну відповідь. Потрібно лише трохи конкретизувати. Семінар базового рівня "Власник зброї - рушниця" - це семінар розрахований на початківців, які щойно придбали рушницю, або мають намір придбати її найближчим часом. Спеціалізований семінар "Дробовик для дому" - це саме про самооборону з рушницею в умовах помешкання. Розрахований на тих, хто вже має мінімальні навички стрільби з рушниці. Цей семінар складається з двох частин. 1-ша частина присвячена правовим аспектам, теорії і практиці. 2-га частина - інтенсивне практичне зайняття.
Мало хто знає, але перша назва семінару "Дробовик для дому" була "Дробовик 3Д" і розшифровувалася як "Дробовик для домогосподарки"))))
- "после неполной разборки выложенные на белоснежную пеленку компоненты оставляют красный след, несмотря на то, что с предыдущей чистки винтарь пролежал полтора месяца, так ни разу и не стрельнув. Нормально ли это?" - Это ненормально. Используйте консервационное масло, если редко стреляете. И проверьте влажность в сейфе. Очень часто, в сейфах, которые встроены в наружные стены, в холодное время года образуется повышенная влажность. Нужно использовать поглотитель влаги в таким случае.
- "затвор перестал быть идеально-равномерно серым, местами появились потемнения (не ржавчина); Похожее с газовым поршнем" - Когда возникли эти потемнения? После стрельбы? Или в процессе хранения? Если после стрельбы - то, возможно, был достаточно длительный промежуток между стрельбой и чисткой и гарь въелась в металл. В принципе, не смертельно, но требует повышенного внимания при чистке.
- "черная краска с газовой трубки немного облезла - стоит ли по этому поводу париться?" - не стоит. Если сильно облезет - покрасите.
- "сидящий намертво тормоз-компенсатор не позволяет штатному шомполу прочистить весь ствол с одной стороны, приходится делать это с двух сторон - со стороны среза ствола и со стороны ствольной коробки - норм?" - ДТК желательно свинтить, чтобы очищать дульный срез максимально аккуратно и качественно. Грязь на стыке ДТК и дульного среза может влиять на баллистику пули.
- "как правильно чистить труднодоступные детали ствольной коробки (которые над курком)?" - я предпочитаю продувать их обильно маслом из баллона под давлением, а потом прочищать ватной палочкой или зубочисткой.
Поддержу предыдущего оратора - используйте цельный шомпол и желательно в пластиковой оплетке, чтобы не повредить дульный срез
На жаль, ситуація з подібними штуками у нас взагалі законодавчо не врегульована. При певній наполегливості правоохоронців - з таким набором можна досить легко попасти під ст. 263-1 КК України - незаконна переробка зброї, а саме зміна калібру. Але, якщо у власника вже є дозвіл на зброю калібру 22Lr, то можна і поборотися. Особисто я свого часу мав можливість придбати такий набір, але, зваживши всі за і проти, відмовився від нього. Вирішив придбати з часом окрему дрібнокаліберну АР-15 версію.
Десь зо півроку тому я теж стояв перед аналогічним вибором. Вибирав поміж Aimpoint T-1 та Eotech XPS-2 і врешті зупинився на Aimpoint T-1 через меншу вагу і габарити.
Стосовно того, що рушниця "висить" на 25 метрах при стрільбі кулею. Це особливість рушниць з короткими дробовими стволами-циліндрами. Мосберг з дробовим стволом теж завищує кулею на близьких відстанях. Крім того, це ще залежить від типу і ваги кулі.
На рахунок набоїв ТАХО не буду нікого ні в чому переконувати, тим більше, що зі всього дробового ассортименту в основному використовую лише їх "практику" і рідше "олімп", "хантмайстер" і "хантпрофі", але ТАХОвська 8-мм контейнера картеч за моїм переконанням найкраща серед європейських і американських набоїв які доступні в Україні, а також тих, які я випробовував на змаганнях за кордоном.
Що стосується діоптричних прицільних засобів - категорично не раджу використовувати їх на рушниці, особливо якщо плануєте освоїти темпову стрільбу і не плануєте стріляти лише кулею. По-перше, діоптр зовсім не дозволить стріляти з обома відкритими очима, він змусить Вас замружувати одне око. По-друге, масивний корпус цілика закриває периферійний огляд - Ви не будете бачити сусідні цілі і не зможете швидко переносити вогонь. З особистого досвіду. Ми з моїм давнім напарником і співклубником Стрельцовим Сергієм придбали багато років тому на замовлення Моссберг 590 в Чехії. Розраховували використовувати цю рушницю на змаганнях у Шенгенських країнах. Коли ми оформляли замовлення, в Україні ще не було поділу 590-ї моделі на серії і ми просто не знали, що крім наших Моссбергів 590 SP01 з голою мушкою існує версія A1 з намертво встановленими діоптричними прицільними засобами. Отже, замовили рушницю, оплатили, приїхали на день раніше дати змагань, щоб розконсервувати і обкатати рушницю, відкрили коробку і заклякли. Нам продали саме версію А1. Весь день ми практикувалися з цією рушницею, наступного дня вийшли з нею на змагання і показали результат на 20-25% гірший за той, що могли. І впав сам темп стрільби за рахунок преносу вогню між сусідніми мішенями в групі та між групами мішеней.
Що стосується стрільби кулею з однією мушкою, то після наполегливих тренувань я стабільно влучав з Мосбергу з однією лише мушкою в металеві тарілки діаметром до 30 см. на дистанції 50-60 метрів. Єдине, що ми зробили для полегшення правильного прицілювання на початковому етапі - нанесли на коробку зверху посередині риску білого кольору. Вона слугувала для корекції стрільби по горизонталі. Корекція по вертикалі здійснювалася за рахунок заглиблення профілю мушки. З часом запам'ятали правильне розташування мушки для різних дистанцій і куль різної ваги і не мали клопоту. Вибираючи через декілька років Бенеллі СуперНову, в мене не було щонайменших сумнівів з приводу типу прицільних засобів - тільки мушка.
Також свого часу я пробував використовувати діотричний спортивний приціл на карабіні СКС (підгледів у біатлоностів) і теж відмовився від нього з причин описаних вище. До речі, на своїх карабінах AR-типу і я і Сергій Стрельцов теж у першу чергу позбулися діоптричних прицільних засобів. Сподіваюся, мій досвід буде корисним для Вас.
Сергій, оскільки Ви вже замовили собі приклад з компенсацією віддачі, я не буду на цьому питанні особливо зупинятися. Спираюсь виключно на досвід стрільби з помп Hatsan, Сафарі ПН-01, Ремінгтон 870, Моссберг 590SP01 і Бенеллі СуперНова. З усіх перелічених помп компенсатор віддачі є штатно у останньої в прикладах типу Комфортех. Для моссберга та Ремінгтона приклади з компенсаторами виготовляють сторонні уиробники. Як вже справедливо писали вище, основа "боротьби" з віддачею в помпі - це правильна стійка, прикладка і моторика перезаряджання. Причому, саме в помпі віддача при правильному виконанні перлічених елеметів стає союзником стрільця, допомагаючи швидше перезаряджати рушницю. Компенсатори віддачі, навпаки, знижують швидкість перезаряджання і, відповідно, тепм стрільби. Звичайно, мова йде про десяті долі секунди, але зниження відчутне. Коли я ще змагався з Моссбергом, в мене на піку форми стабільний інтервал між пострілами досягав 0.21 сек. На Бенеллі СуперНова з прикладом Комфортех я досяг пікової швидкості у 0.31 сек., а стабільний інтервал - 0.34 - 0.36 сек. Для спорту така різниця може бути досить відчутною, для самооборони - не критично. Вистачить і 1.0 - 1.2 сек. А от що дійсно важливо у рушницях з пістолетним руків'ям - це компенсатор віддачі у пістолетному руків'ї. Бо, якщо Ви будете стріляти багато - навантаження на кисть руки буде відчутним. Наразі, наскільки мені відомо, приклади з компенсатором віддачі саме у пістолетному руків'ї випускає лише компанія ATI для Ремів і Моссів. Придбання прикладу за кордоном нічим не заборонене, але митниця може "показувати коники", називаючи приклад "товаром подвійного призначення". З цим можна боротися і є позитивний досвід, аби вистачило терпіння.
Щодо Вашого запитання - турки зараз усі, які продаються у нас, досить пристойної якості. Але особисто я, при наявності фінасової можливості, звичайно, купляв би "голого" американця. Потребу і корисність від пасочок та плюшечок Ви відчуєте не зразу. І переконаєтеся ще в тому, що більшість з представлених на ринку "хотілок" абсолютно нефункціональні.
Также есть еще вопросы: - Есть ли возможность у нас достать на турков удлинитель магазина, планки для установки оптики? Приклад? Надо ли их еще как-то модернизировать? Можливість досить низька, але не нульова. Справа в тому, що 99% турків мають коріння у італійцях, або американцях. Досить відслідкувати родослівну такої рушниці і шляхом нескладного напіллінгу запчастини від Бенеллі стають на АТАармс, або від Фабарму на Хатсан.
- У многих ремов и моссов, которые я щупал, стоят припаянные маленькие мушки на стволе. Как по мне - это минус. Но я еще совсем новичок и могу ошибаться. На Хатсане, например, установлена в комплекте светособирающая мушка, которая на мой взгляд, интереснее. На сколько геморно на Реме, например, спилить штатный "пимптик" и установить нормальные прицельные приспособления? Як писали вище, мушки усі викручуються і пилять їх не потрібно. Світлонакопичувальна - це краще, ніж штатна. Це однозначно.
- Большой вес американцев - это недостаток или преимущество? Це перевага. Більша вага = менша віддача. А для помпи менша віддіача - це наше всьо)
Тюнинг какого ружья обойдется дешевле? Я имею в виду ассортимент и цены на аксессуары - Рем і Мосс практично ідентичні по вартості тюнінгу. Але ще раз звертаю Вашу увагу, що поспішати з тюнінгом не потрібно. Усьому свій час.
Пане Анатолію, практика - критерій пізнання. Приїздіть на тренування СК "Практика" (щосуботи з 10.00 на стрільбищі "Снайпер") і зможете все самі спробувати. Там і Реми і Моси і Бені і турки. Всього вистачає. Усі люди контактні, адекватні і ніколи не відмовлять в пораді, чи допомозі. Раджу напередодні зконтактувати з Педченко Віталієм і попросити його прихопити з собою Рем 870 (це як варіант). На смак і колір всі фломастери різні))) Тому, не варто розривати собі мозок роздумами, а досить приїхати і спробувати. Ви самі усе відчуєте і зрозумієте. Придбання першої одиниці зброї (та й усіх наступних) - це дуже емоційни процес. Тому "лягло-не лягло" - досить серйозний аргумент. Особисто я прихильник еволюційного підходу. Спочатку треба придбати щось доступне та симпатичне, оволодіти ним, а потім з багажем одержаних знань та навичок вже обирати наступний ствол. Я так поступав і з рушницею і з карабіном. Першим напіватоматом був вкрай бюджетний "Алтай". Чудова з усіх позицій рушниця, але з ненадійним механізмом і не розрахована на інтенсивну стрільбу. Поза тим, я склав враження і зрозумів, чоого хочу. І придбав у 2008 році Моссберг 590. До кінця 2010 року я зробив з нього майже 20 000 пострілів (і разів у п'ять більше холостих маніпуляцій), але "прикінчити" його не зміг))) А от "турка", з числа доступних на той час у нас, вже б жвічі поміняв. Зрозумівши, власне, куди мені рухатися далі, я придбав Бенеллі СуперНова. Півроку матюкався, освоюючи цю рушницю, але зараз беру до рук і на душі теплішає, настільки вона "моя". А Моссберг обріс ліхтарями, телескопічними прикладами, тактичним мушками і пістолетними руків'ями і поселився у сейфі як рушниця для самозахисту) Так само і з карабіном. Розуміючи, що стріляти з карабіна я вмію досить умовно, я придбав у родича за 1 гривню СКС, вклав в його тюнінг зо 350 долярів і потроху тренувався з ним, періодично припадаючи до Калашів, АУГів та АР-ок товаришів. І врешті-решт, вже свідомо придбав АР-15 від Норінко. А про коліматорний приціл на рушниці забудьте. То від лукавого) На дистанціях самозахисту треба вміти стріляти і попадати інтуїтивно, навскидку. І коліматор буде лише заважати цьому. В спорті коліматор на помпі - це як світлодіодики і захисні накладки від Voron Glass на гоночному автомобілі)
Так, звичайно розповсюджується. Конструктивно Safir Arms T-14 нічим принципово не відрізняється від россійських напівавтоматичних рушниць магазинного заряджання з газовідводним принципом роботи автоматики Вепрь, Сайга та Молот.
Спробую допомогти, виходячи з власного досвіду. Аксіома - усе універсальне не реалізовує свої функції на 100% у всій гамі функціоналу (навіть смартфони інколи зависають і не можуть виконувати функції телефону). Це ж стосується перчаток. Перчатки потрібні для захисту рук від дрібних травм при заряджанні та від опіків об гарячий ствол при маніпуляціях зі зброєю. Для стрільби з карабіна вони мають бути цупкими, бо кисті рук часто служать опорою або фіксатором для карабіна, а АКмоїди і так досить травмонебезпечні. Перчатки для рушниці (помпи, напівавтомати, переломки) повинні бути тонкими настільки, щоб відчувати через них рифлену поверхню набоїв, не кажучи про запобіжник, розмикач та спусковий гачок (спосіб зарядки значення не має, Ви повинні відчувати набої). Для стрільби з пістолета перчатки зайві (ну, хіба що Ви на війні і пістолет - це допоміжна зброя). Крім того, перчатки повинні сидіти на руці "в нуль", щоб не було ризику їх защемлення у вузлах зброї. Тобто основне в розмірних характеристиках - це відповідність довжини пальців. Ідеальних рук, як в манекена, з якого перчатки пошиті, у Вас нема. Отже, матеріал, з яких вони виготовлені, повинен підаватися розтягуванню (окрім пальців, бо там розтягуватися майже нічому). Також вони повинні бути досить міцні, щоб витримувати хоча б місяць активних тренувань. Вони повинні мати вентиляційні, або потовідвідні вставки. Інакше або руки попухнуть в паркоті, або перчатки будуть весь час вологі зсередини. Крім того, поверхня перчаток на долоні не повинна бути слизькою, як київські дороги взимку, бо зброя буде ковзатися, а не фіксуватися. Я знайшов такі лише після багатьох невдалих спроб (в тому числі пробував мисливські, тактичні від Блекхоук, 5.11, велосипедні, для конкуру). Це перчатки для стендової стрільби від Браунінг CLAY MESH BACK browning.eu. Вони виготовлені з двох матеріалів: зверху синтетична сіточка, знизу перфорована замша, на вказівних пальцях гладка полірована шкіра, зверху широкий та довгий застібний клапан. По ширині долоні мені підходить розмір XL, але в мене закороткі пальці для цього розміру, тому я купую L, трохи холощу в них, щоб вони більш-менш розійшлися мені по руці у вузьких місцях, обприскую шкіряні частини увечері перед тренуванням водою і на тренуванні вдягаю вологими. Так на руці вони і висихають, ідеально формуючись. Однієї пари вистачає на 1-1,5 місяця активних тренувань. Взимку між вправами поверх стрілецьких перчаток я вдягаю товсті флісові, які на розмір більші від мого, знімаючи їх на час вправи. Сподіваюся, я допоміг)
Хочу нагадати шановному товариству одну аксіому: дістав зброю - стріляй, або краще не діставай. Бо нападник теж може мати зброю і скористатися нею раніше. А якщо витягнув не зовсім зброю, але зовні схожу на таку, а нарадник сприйняв цю не зовсім зброю за справжню? Це вже можна розцінити як віктимну поведінку з усіма наслідками. Хороший дубець все ж таки ефективніше і безпечніше. Хоча, не буду сперечатися, - можливо, когось злякає. Але когось може й розлютити.
Чому саме шумовий пістолет, а не компактний ревун, чи гучний свисток, якими теж можна сполохати? Щоб було що носити в кобурі на поясі? Та краще тоді не носити взагалі, бо мушку треба пиляти. Я іронізую, звичайно, але... А якщо серйозно, то не раджу. Для собак є чудові ультразвукові відлякувачі. Шумовий ефект від пострілу буде лише в сільскій місцині в межах свого домоволодіння та з рушниці. Можливо хтось із зальотних пияків побоїться у двір залазити.
Де знайти навчальний курс "Помпа для домогосподарок"? Решение
Власне, колеги вже надали вірну відповідь.
Потрібно лише трохи конкретизувати.
Семінар базового рівня "Власник зброї - рушниця" - це семінар розрахований на початківців, які щойно придбали рушницю, або мають намір придбати її найближчим часом.
Спеціалізований семінар "Дробовик для дому" - це саме про самооборону з рушницею в умовах помешкання. Розрахований на тих, хто вже має мінімальні навички стрільби з рушниці.
Цей семінар складається з двох частин.
1-ша частина присвячена правовим аспектам, теорії і практиці.
2-га частина - інтенсивне практичне зайняття.
Мало хто знає, але перша назва семінару "Дробовик для дому" була "Дробовик 3Д" і розшифровувалася як "Дробовик для домогосподарки"))))
Вопросы возникающие при чистке оружия Решение
- "после неполной разборки выложенные на белоснежную пеленку компоненты оставляют красный след, несмотря на то, что с предыдущей чистки винтарь пролежал полтора месяца, так ни разу и не стрельнув. Нормально ли это?" - Это ненормально. Используйте консервационное масло, если редко стреляете. И проверьте влажность в сейфе. Очень часто, в сейфах, которые встроены в наружные стены, в холодное время года образуется повышенная влажность. Нужно использовать поглотитель влаги в таким случае.
- "затвор перестал быть идеально-равномерно серым, местами появились потемнения (не ржавчина); Похожее с газовым поршнем" - Когда возникли эти потемнения? После стрельбы? Или в процессе хранения? Если после стрельбы - то, возможно, был достаточно длительный промежуток между стрельбой и чисткой и гарь въелась в металл. В принципе, не смертельно, но требует повышенного внимания при чистке.
- "черная краска с газовой трубки немного облезла - стоит ли по этому поводу париться?" - не стоит. Если сильно облезет - покрасите.
- "сидящий намертво тормоз-компенсатор не позволяет штатному шомполу прочистить весь ствол с одной стороны, приходится делать это с двух сторон - со стороны среза ствола и со стороны ствольной коробки - норм?" - ДТК желательно свинтить, чтобы очищать дульный срез максимально аккуратно и качественно. Грязь на стыке ДТК и дульного среза может влиять на баллистику пули.
- "как правильно чистить труднодоступные детали ствольной коробки (которые над курком)?" - я предпочитаю продувать их обильно маслом из баллона под давлением, а потом прочищать ватной палочкой или зубочисткой.
Поддержу предыдущего оратора - используйте цельный шомпол и желательно в пластиковой оплетке, чтобы не повредить дульный срез
Насколько легальна конверсия AR-15 калибра .223 в .22LR способом замены затвора?
На жаль, ситуація з подібними штуками у нас взагалі законодавчо не врегульована.
При певній наполегливості правоохоронців - з таким набором можна досить легко попасти під ст. 263-1 КК України - незаконна переробка зброї, а саме зміна калібру.
Але, якщо у власника вже є дозвіл на зброю калібру 22Lr, то можна і поборотися.
Особисто я свого часу мав можливість придбати такий набір, але, зваживши всі за і проти, відмовився від нього.
Вирішив придбати з часом окрему дрібнокаліберну АР-15 версію.
Порадьте коліматорний приціл для Z-15 Решение
Десь зо півроку тому я теж стояв перед аналогічним вибором. Вибирав поміж Aimpoint T-1 та Eotech XPS-2 і врешті зупинився на Aimpoint T-1 через меншу вагу і габарити.
Как снизить отдачу в помповом ружье? Делимся способами, хитростями
Стосовно того, що рушниця "висить" на 25 метрах при стрільбі кулею.
Це особливість рушниць з короткими дробовими стволами-циліндрами. Мосберг з дробовим стволом теж завищує кулею на близьких відстанях. Крім того, це ще залежить від типу і ваги кулі.
На рахунок набоїв ТАХО не буду нікого ні в чому переконувати, тим більше, що зі всього дробового ассортименту в основному використовую лише їх "практику" і рідше "олімп", "хантмайстер" і "хантпрофі", але ТАХОвська 8-мм контейнера картеч за моїм переконанням найкраща серед європейських і американських набоїв які доступні в Україні, а також тих, які я випробовував на змаганнях за кордоном.
Как снизить отдачу в помповом ружье? Делимся способами, хитростями
Що стосується діоптричних прицільних засобів - категорично не раджу використовувати їх на рушниці, особливо якщо плануєте освоїти темпову стрільбу і не плануєте стріляти лише кулею.
По-перше, діоптр зовсім не дозволить стріляти з обома відкритими очима, він змусить Вас замружувати одне око.
По-друге, масивний корпус цілика закриває периферійний огляд - Ви не будете бачити сусідні цілі і не зможете швидко переносити вогонь.
З особистого досвіду. Ми з моїм давнім напарником і співклубником Стрельцовим Сергієм придбали багато років тому на замовлення Моссберг 590 в Чехії. Розраховували використовувати цю рушницю на змаганнях у Шенгенських країнах.
Коли ми оформляли замовлення, в Україні ще не було поділу 590-ї моделі на серії і ми просто не знали, що крім наших Моссбергів 590 SP01 з голою мушкою існує версія A1 з намертво встановленими діоптричними прицільними засобами.
Отже, замовили рушницю, оплатили, приїхали на день раніше дати змагань, щоб розконсервувати і обкатати рушницю, відкрили коробку і заклякли. Нам продали саме версію А1. Весь день ми практикувалися з цією рушницею, наступного дня вийшли з нею на змагання і показали результат на 20-25% гірший за той, що могли. І впав сам темп стрільби за рахунок преносу вогню між сусідніми мішенями в групі та між групами мішеней.
Що стосується стрільби кулею з однією мушкою, то після наполегливих тренувань я стабільно влучав з Мосбергу з однією лише мушкою в металеві тарілки діаметром до 30 см. на дистанції 50-60 метрів. Єдине, що ми зробили для полегшення правильного прицілювання на початковому етапі - нанесли на коробку зверху посередині риску білого кольору. Вона слугувала для корекції стрільби по горизонталі. Корекція по вертикалі здійснювалася за рахунок заглиблення профілю мушки. З часом запам'ятали правильне розташування мушки для різних дистанцій і куль різної ваги і не мали клопоту.
Вибираючи через декілька років Бенеллі СуперНову, в мене не було щонайменших сумнівів з приводу типу прицільних засобів - тільки мушка.
Також свого часу я пробував використовувати діотричний спортивний приціл на карабіні СКС (підгледів у біатлоностів) і теж відмовився від нього з причин описаних вище.
До речі, на своїх карабінах AR-типу і я і Сергій Стрельцов теж у першу чергу позбулися діоптричних прицільних засобів.
Сподіваюся, мій досвід буде корисним для Вас.
Как снизить отдачу в помповом ружье? Делимся способами, хитростями Решение
Сергій, оскільки Ви вже замовили собі приклад з компенсацією віддачі, я не буду на цьому питанні особливо зупинятися.
Спираюсь виключно на досвід стрільби з помп Hatsan, Сафарі ПН-01, Ремінгтон 870, Моссберг 590SP01 і Бенеллі СуперНова.
З усіх перелічених помп компенсатор віддачі є штатно у останньої в прикладах типу Комфортех.
Для моссберга та Ремінгтона приклади з компенсаторами виготовляють сторонні уиробники.
Як вже справедливо писали вище, основа "боротьби" з віддачею в помпі - це правильна стійка, прикладка і моторика перезаряджання. Причому, саме в помпі віддача при правильному виконанні перлічених елеметів стає союзником стрільця, допомагаючи швидше перезаряджати рушницю.
Компенсатори віддачі, навпаки, знижують швидкість перезаряджання і, відповідно, тепм стрільби. Звичайно, мова йде про десяті долі секунди, але зниження відчутне.
Коли я ще змагався з Моссбергом, в мене на піку форми стабільний інтервал між пострілами досягав 0.21 сек. На Бенеллі СуперНова з прикладом Комфортех я досяг пікової швидкості у 0.31 сек., а стабільний інтервал - 0.34 - 0.36 сек. Для спорту така різниця може бути досить відчутною, для самооборони - не критично. Вистачить і 1.0 - 1.2 сек.
А от що дійсно важливо у рушницях з пістолетним руків'ям - це компенсатор віддачі у пістолетному руків'ї. Бо, якщо Ви будете стріляти багато - навантаження на кисть руки буде відчутним.
Наразі, наскільки мені відомо, приклади з компенсатором віддачі саме у пістолетному руків'ї випускає лише компанія ATI для Ремів і Моссів.
Придбання прикладу за кордоном нічим не заборонене, але митниця може "показувати коники", називаючи приклад "товаром подвійного призначення". З цим можна боротися і є позитивний досвід, аби вистачило терпіння.
Вопрос о пользе рукоятки на цевье помпы Решение
Это рукоятка ружья, предназначенного для бричинга - выбивания дверных замков выстрелом.
Очередная находка оружейных маркетологов)
Помпа: турки против янки. Что выбрать? Решение
Щодо Вашого запитання - турки зараз усі, які продаються у нас, досить пристойної якості. Але особисто я, при наявності фінасової можливості, звичайно, купляв би "голого" американця. Потребу і корисність від пасочок та плюшечок Ви відчуєте не зразу. І переконаєтеся ще в тому, що більшість з представлених на ринку "хотілок" абсолютно нефункціональні.
Также есть еще вопросы:
- Есть ли возможность у нас достать на турков удлинитель магазина, планки для установки оптики? Приклад? Надо ли их еще как-то модернизировать?
Можливість досить низька, але не нульова. Справа в тому, що 99% турків мають коріння у італійцях, або американцях. Досить відслідкувати родослівну такої рушниці і шляхом нескладного напіллінгу запчастини від Бенеллі стають на АТАармс, або від Фабарму на Хатсан.
- У многих ремов и моссов, которые я щупал, стоят припаянные маленькие мушки на стволе. Как по мне - это минус. Но я еще совсем новичок и могу ошибаться. На Хатсане, например, установлена в комплекте светособирающая мушка, которая на мой взгляд, интереснее. На сколько геморно на Реме, например, спилить штатный "пимптик" и установить нормальные прицельные приспособления?
Як писали вище, мушки усі викручуються і пилять їх не потрібно. Світлонакопичувальна - це краще, ніж штатна. Це однозначно.
- Большой вес американцев - это недостаток или преимущество?
Це перевага. Більша вага = менша віддача. А для помпи менша віддіача - це наше всьо)
Тюнинг какого ружья обойдется дешевле? Я имею в виду ассортимент и цены на аксессуары
- Рем і Мосс практично ідентичні по вартості тюнінгу.
Але ще раз звертаю Вашу увагу, що поспішати з тюнінгом не потрібно. Усьому свій час.
Помпа: турки против янки. Что выбрать? Решение
Пане Анатолію, практика - критерій пізнання.
Приїздіть на тренування СК "Практика" (щосуботи з 10.00 на стрільбищі "Снайпер") і зможете все самі спробувати. Там і Реми і Моси і Бені і турки. Всього вистачає.
Усі люди контактні, адекватні і ніколи не відмовлять в пораді, чи допомозі.
Раджу напередодні зконтактувати з Педченко Віталієм і попросити його прихопити з собою Рем 870 (це як варіант).
На смак і колір всі фломастери різні))) Тому, не варто розривати собі мозок роздумами, а досить приїхати і спробувати. Ви самі усе відчуєте і зрозумієте.
Придбання першої одиниці зброї (та й усіх наступних) - це дуже емоційни процес. Тому "лягло-не лягло" - досить серйозний аргумент.
Особисто я прихильник еволюційного підходу. Спочатку треба придбати щось доступне та симпатичне, оволодіти ним, а потім з багажем одержаних знань та навичок вже обирати наступний ствол.
Я так поступав і з рушницею і з карабіном.
Першим напіватоматом був вкрай бюджетний "Алтай". Чудова з усіх позицій рушниця, але з ненадійним механізмом і не розрахована на інтенсивну стрільбу. Поза тим, я склав враження і зрозумів, чоого хочу. І придбав у 2008 році Моссберг 590. До кінця 2010 року я зробив з нього майже 20 000 пострілів (і разів у п'ять більше холостих маніпуляцій), але "прикінчити" його не зміг))) А от "турка", з числа доступних на той час у нас, вже б жвічі поміняв.
Зрозумівши, власне, куди мені рухатися далі, я придбав Бенеллі СуперНова. Півроку матюкався, освоюючи цю рушницю, але зараз беру до рук і на душі теплішає, настільки вона "моя".
А Моссберг обріс ліхтарями, телескопічними прикладами, тактичним мушками і пістолетними руків'ями і поселився у сейфі як рушниця для самозахисту)
Так само і з карабіном. Розуміючи, що стріляти з карабіна я вмію досить умовно, я придбав у родича за 1 гривню СКС, вклав в його тюнінг зо 350 долярів і потроху тренувався з ним, періодично припадаючи до Калашів, АУГів та АР-ок товаришів. І врешті-решт, вже свідомо придбав АР-15 від Норінко.
А про коліматорний приціл на рушниці забудьте. То від лукавого) На дистанціях самозахисту треба вміти стріляти і попадати інтуїтивно, навскидку. І коліматор буде лише заважати цьому. В спорті коліматор на помпі - це як світлодіодики і захисні накладки від Voron Glass на гоночному автомобілі)
Питання про напівавтоматичну гладкоствольну зброю
Так, звичайно розповсюджується.
Конструктивно Safir Arms T-14 нічим принципово не відрізняється від россійських напівавтоматичних рушниць магазинного заряджання з газовідводним принципом роботи автоматики Вепрь, Сайга та Молот.
Выбор перчаток для помпового ружья Решение
Спробую допомогти, виходячи з власного досвіду.
Аксіома - усе універсальне не реалізовує свої функції на 100% у всій гамі функціоналу (навіть смартфони інколи зависають і не можуть виконувати функції телефону). Це ж стосується перчаток. Перчатки потрібні для захисту рук від дрібних травм при заряджанні та від опіків об гарячий ствол при маніпуляціях зі зброєю.
Для стрільби з карабіна вони мають бути цупкими, бо кисті рук часто служать опорою або фіксатором для карабіна, а АКмоїди і так досить травмонебезпечні. Перчатки для рушниці (помпи, напівавтомати, переломки) повинні бути тонкими настільки, щоб відчувати через них рифлену поверхню набоїв, не кажучи про запобіжник, розмикач та спусковий гачок (спосіб зарядки значення не має, Ви повинні відчувати набої). Для стрільби з пістолета перчатки зайві (ну, хіба що Ви на війні і пістолет - це допоміжна зброя). Крім того, перчатки повинні сидіти на руці "в нуль", щоб не було ризику їх защемлення у вузлах зброї. Тобто основне в розмірних характеристиках - це відповідність довжини пальців. Ідеальних рук, як в манекена, з якого перчатки пошиті, у Вас нема. Отже, матеріал, з яких вони виготовлені, повинен підаватися розтягуванню (окрім пальців, бо там розтягуватися майже нічому). Також вони повинні бути досить міцні, щоб витримувати хоча б місяць активних тренувань. Вони повинні мати вентиляційні, або потовідвідні вставки. Інакше або руки попухнуть в паркоті, або перчатки будуть весь час вологі зсередини. Крім того, поверхня перчаток на долоні не повинна бути слизькою, як київські дороги взимку, бо зброя буде ковзатися, а не фіксуватися.
Я знайшов такі лише після багатьох невдалих спроб (в тому числі пробував мисливські, тактичні від Блекхоук, 5.11, велосипедні, для конкуру). Це перчатки для стендової стрільби від Браунінг CLAY MESH BACK browning.eu. Вони виготовлені з двох матеріалів: зверху синтетична сіточка, знизу перфорована замша, на вказівних пальцях гладка полірована шкіра, зверху широкий та довгий застібний клапан. По ширині долоні мені підходить розмір XL, але в мене закороткі пальці для цього розміру, тому я купую L, трохи холощу в них, щоб вони більш-менш розійшлися мені по руці у вузьких місцях, обприскую шкіряні частини увечері перед тренуванням водою і на тренуванні вдягаю вологими. Так на руці вони і висихають, ідеально формуючись.
Однієї пари вистачає на 1-1,5 місяця активних тренувань.
Взимку між вправами поверх стрілецьких перчаток я вдягаю товсті флісові, які на розмір більші від мого, знімаючи їх на час вправи.
Сподіваюся, я допоміг)
Правомерность релоудинга
Підготовка відповіді перетворилася на повноцінну статтю.
zbroya.info
Ваше мнение, есть ли толк от шумового (стартового) пистолета?
Хочу нагадати шановному товариству одну аксіому: дістав зброю - стріляй, або краще не діставай. Бо нападник теж може мати зброю і скористатися нею раніше. А якщо витягнув не зовсім зброю, але зовні схожу на таку, а нарадник сприйняв цю не зовсім зброю за справжню?
Це вже можна розцінити як віктимну поведінку з усіма наслідками.
Хороший дубець все ж таки ефективніше і безпечніше.
Хоча, не буду сперечатися, - можливо, когось злякає. Але когось може й розлютити.
Ваше мнение, есть ли толк от шумового (стартового) пистолета?
Чому саме шумовий пістолет, а не компактний ревун, чи гучний свисток, якими теж можна сполохати?
Щоб було що носити в кобурі на поясі? Та краще тоді не носити взагалі, бо мушку треба пиляти.
Я іронізую, звичайно, але...
А якщо серйозно, то не раджу.
Для собак є чудові ультразвукові відлякувачі.
Шумовий ефект від пострілу буде лише в сільскій місцині в межах свого домоволодіння та з рушниці. Можливо хтось із зальотних пияків побоїться у двір залазити.