В соответствии с действующим законодательством Украины необходимо получать лицензию на совершение деятельности, связанной с предоставлением услуг стрельбищами невоенного назначения и функционированием охотничьих стендов. 25 марта 2015 года Президент подписал новый Закон о лицензировании. По новому закону получать лицензию для занятия вышеуказанной деятельностью не нужно. На данный момент не известна дата вступления закона в силу, так как он еще не был опубликован, также на сайте Верховной Рады Украины отсутствует полный текст данного закона. Также, еще не были приняты другие нормативные акты, которые смогут регулировать правоотношения, связанные со стрельбищами невоенного назначения в связи с отменой лицензий на данный вид деятельности.
Для того чтобы получить разрешение на продажу оружия, человеку, который не является собственником оружия, собственнику необходимо составить нотариально удостоверенную доверенность на представление его интересов (желательно чтобы у представителя тоже было разрешение на ношение и перевозку оружия). Если такая доверенность была выдана на территории другой страны, она в обязательном порядке должна быть легализирована на территории Украины. Кроме этого в доверенности необходимо прописать все полномочия представителя (получение разрешения на продажу, передача оружия в комиссионный магазин, получение денежных средств за оружие). Но так как порядок получения разрешения на продажу оружия по доверенности не урегулирован на законодательном уровне, для совершения вышеуказанных действий необходимо обратится в разрешительную систему по Вашему месту жительства и получить у них консультацию о возможности совершения таких действий.
Якщо нападнику були завдані вогнепальні поранення, то в буль-якому випадку порушується кримінальне провадження, буде проводитися слідство в якому зброя буде предметом вчинення злочину. За рішенням слідчого, а в подальшому слідчого судді в середньому протягом 4 діб буде вирішуватися питання про вилучення зброї, якщо слідчий зможе довести суду необхідність такого вилучення. В українському законодавстві відсутнє поняття "самооборона", однак є поняття "необхідна оборона". У кримінальному кодексі є розділ 8 "Обставини, що виключають злочинність діяння", ч. 5 ст. 36 вказує, що не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає. Перевищенням меж необхідної оборони несе кримінальну відповідальність тільки якщо особі були завдані тяжкі тілесні ушкодження, або було вчинене умисне бивство з метою самозахисту. Хоча і в таких випадках можуть бути винятки, в залежності від ситуації, особа через душевні хвилювання не змогла оцінити реальної небезпеки посягання. Отже, діяння вчинене з метою необхідної оборони не є злочином та не тягне за собою жодної відповідальності, як кримінальної так і будь-якої іншої.
Тому зброю можуть вилучити, але лише на час проведення слідства та з'ясування всіх обставин ситуації, що склалася. Якщо особа, що оборонялася не завдала нападнику тяжких тілесних ушкоджень та не вчинила вбивства, після завершення розслідування зброю повернуть, дозвіл не буде анульовано.
В цьому питанні дуже багато "або або", тому, що не буває однакових ситуацій. Багато залежить від кваліфікації ушкоджень, характеру посягання, психічного стану обороняючої особи стосовно непрвомірного посягання, тощо.
Ви мали пройти стрілецькі курси та отримати довідку про поводження зі зброєю в установі, що має ліцензію на організацію та проведення таких курсів. Якщо Ваша організація мала ліцензію, то жодних проблем із такою довідкою не виникне. Часто бувають ситуації, коли в дозвільній вимагають довідку про відсутність судимості, але така вимога є незаконно, оскільки в 2013 році в законодавство були внесенні зміни, і отримувати таку довідку мають безповередньо самі працівники дозвільної. В разі вимоги діяти як радить Sergii Sichynskyi, тобто вимагати мотивованої письмової вимоги приймати і реєструвати документи на підставі відсутності довідки.
Квитанції про здійснену оплату мають бути у подвійному екземплярі, оскільки Ви сплачуєте окремо за бланки та надані послуги щодо кожної одиниці зброї. Реквізитити все ж ватро отримати безпосередно у дозвільній, а стосовно сум, то вартість буде становити в межах 80-90 грн. за оформлення 1 дозволу.
Для отримання дозволу на придбання зброї Вам потрібно: 1. Пройти медичне обстеження та отримати довідку форми № 127/о (в межах 200 грн.) 2. Пройти ліцензовані стрілецькі курси (Київ - тир Ібіс та Динамо, вартість до 200 грн.). 3. Написати заяву у дозвільній за місцем проживання. 4. Сплатити квитанції за бланки у дозвільній. 5. Застрахувати цивільну відповідальність за шкоду, що може бути завдана у зв'язку із володінням зброєю. (51 грн. на 3 роки.) 6. Придбати та встановити сейф у квартирі, яку винаймаєте. 7. Отримати дозвір та протягом 3-х місяців придбати зброю (строк може бути продовжено до 6 місяців). 8. Зареєструвати зброю в дозвільній протягом 10 днів з моменту придбання. 9. Отримати дозвіл на носіння та зберігання зброї.
Вимога працівників дозвільної надати довідку про відсутність судимості - назаконна! Таку довідку вони зобов'язані отримати та долучити до справи самостійно! Якщо у Вас будуть вимагати таку довідку, просіть, щоб Вам вимогу виклали письмово. В такому разі дії правоохоронців можна оскаржити.
Застереження, відповідно до Наказу МВС № 622, Ви мали протягом 5 днів з дня смерті чоловіка передати зброю на зберігання до дозвільної (не довше аніж 6 місяців, до вирішення питання спадкування). Оскільки такі дії не були вчинені, є ймовірність, що Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності в порядку ст. 190 КУпАП (штраф від 119 до 170 грн. з конфіскацією зброї або без такої).
У разі зміни місця проживання Вам необхідно: 1. Звернутися до Управління дозвільної системи громадської безпеки МВС України за місцем проживання з проханням щодо зняття з обліку (заява у довільній формі). 2. Далі, Ви повинні заповнити бланк, і вказати свою нову адресу (бланк Вам видадуть). 3. Надати копію договору оренди на квартиру чи інший документ, який буде підтвердженням Вашого проживання. 4. Після прибуття на нове місце проживання Ви, як власник зобов'язаний у десятиденний строк поставити на облік особисту зброю в місцевому органі внутрішніх справ за новим місцем проживання. Для цього Ви звертаєтесь до органів внутрішніх справ за місцем проживання з заявою у довільній формі. 5. Встановити сейф на орендованій квартирі. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, звертайтесь у компанію «Parasol» і ми Вам з радістю допоможемо.
Перевірка дільничним інспектором заключний момент після подачі всіх документів у дозвільні органи. Якщо за місцем проживання є в наявності сейф і у Вас позитивна характеристика (при опитуванні сусідів, наприклад), правильно оформлені документи, то проблем з отриманням дозволу бути не повинно.
Дільничний здійснює перевірку після того, як Ви подасте всі необхідні документи для отримання дозволу на носіння і зберігання зброї у відділ дозвільної системи.
Щоб видача дозволу відбулася швидше Ви самостійно можете звернутися до дільничного за місцем проживання з проханням провести перевірку. Кінцевим результатом перевірки буде рапорт, який Ви зможете отримати відразу або ж він буде направлений у дозвільну.
Так, можете звернутися в Ібіс за адресою вул.В.Гетьмана (Індустріальна), 27, контактний телефон (044) 455-71-70. Для отримання послуги Вам необхідний дозвіл на носіння і зберігання зброї. Зі своїми патронами, оренда на пів години коштуватиме 100 грн, після 16:00-150 грн.
Вопрос про отмену лицензирования невоенных стрельбищ и охотничьих стендов
В соответствии с действующим законодательством Украины необходимо получать лицензию на совершение деятельности, связанной с предоставлением услуг стрельбищами невоенного назначения и функционированием охотничьих стендов.
25 марта 2015 года Президент подписал новый Закон о лицензировании. По новому закону получать лицензию для занятия вышеуказанной деятельностью не нужно. На данный момент не известна дата вступления закона в силу, так как он еще не был опубликован, также на сайте Верховной Рады Украины отсутствует полный текст данного закона. Также, еще не были приняты другие нормативные акты, которые смогут регулировать правоотношения, связанные со стрельбищами невоенного назначения в связи с отменой лицензий на данный вид деятельности.
Как продать оружие по доверенности? Solution
Для того чтобы получить разрешение на продажу оружия, человеку, который не является собственником оружия, собственнику необходимо составить нотариально удостоверенную доверенность на представление его интересов (желательно чтобы у представителя тоже было разрешение на ношение и перевозку оружия). Если такая доверенность была выдана на территории другой страны, она в обязательном порядке должна быть легализирована на территории Украины. Кроме этого в доверенности необходимо прописать все полномочия представителя (получение разрешения на продажу, передача оружия в комиссионный магазин, получение денежных средств за оружие). Но так как порядок получения разрешения на продажу оружия по доверенности не урегулирован на законодательном уровне, для совершения вышеуказанных действий необходимо обратится в разрешительную систему по Вашему месту жительства и получить у них консультацию о возможности совершения таких действий.
Заберут ли оружие после случая самообороны владельца?
Якщо нападнику були завдані вогнепальні поранення, то в буль-якому випадку порушується кримінальне провадження, буде проводитися слідство в якому зброя буде предметом вчинення злочину. За рішенням слідчого, а в подальшому слідчого судді в середньому протягом 4 діб буде вирішуватися питання про вилучення зброї, якщо слідчий зможе довести суду необхідність такого вилучення. В українському законодавстві відсутнє поняття "самооборона", однак є поняття "необхідна оборона". У кримінальному кодексі є розділ 8 "Обставини, що виключають злочинність діяння", ч. 5 ст. 36 вказує, що не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає. Перевищенням меж необхідної оборони несе кримінальну відповідальність тільки якщо особі були завдані тяжкі тілесні ушкодження, або було вчинене умисне бивство з метою самозахисту. Хоча і в таких випадках можуть бути винятки, в залежності від ситуації, особа через душевні хвилювання не змогла оцінити реальної небезпеки посягання.
Отже, діяння вчинене з метою необхідної оборони не є злочином та не тягне за собою жодної відповідальності, як кримінальної так і будь-якої іншої.
Тому зброю можуть вилучити, але лише на час проведення слідства та з'ясування всіх обставин ситуації, що склалася. Якщо особа, що оборонялася не завдала нападнику тяжких тілесних ушкоджень та не вчинила вбивства, після завершення розслідування зброю повернуть, дозвіл не буде анульовано.
В цьому питанні дуже багато "або або", тому, що не буває однакових ситуацій. Багато залежить від кваліфікації ушкоджень, характеру посягання, психічного стану обороняючої особи стосовно непрвомірного посягання, тощо.
Питання про дозвіл на нарізну в Черкасах
Ви мали пройти стрілецькі курси та отримати довідку про поводження зі зброєю в установі, що має ліцензію на організацію та проведення таких курсів. Якщо Ваша організація мала ліцензію, то жодних проблем із такою довідкою не виникне.
Часто бувають ситуації, коли в дозвільній вимагають довідку про відсутність судимості, але така вимога є незаконно, оскільки в 2013 році в законодавство були внесенні зміни, і отримувати таку довідку мають безповередньо самі працівники дозвільної. В разі вимоги діяти як радить Sergii Sichynskyi, тобто вимагати мотивованої письмової вимоги приймати і реєструвати документи на підставі відсутності довідки.
Вопрос об официальной оплате за разрешение
Квитанції про здійснену оплату мають бути у подвійному екземплярі, оскільки Ви сплачуєте окремо за бланки та надані послуги щодо кожної одиниці зброї. Реквізитити все ж ватро отримати безпосередно у дозвільній, а стосовно сум, то вартість буде становити в межах 80-90 грн. за оформлення 1 дозволу.
Разрешение на оружие для крымчанина
Для отримання дозволу на придбання зброї Вам потрібно:
1. Пройти медичне обстеження та отримати довідку форми № 127/о (в межах 200 грн.)
2. Пройти ліцензовані стрілецькі курси (Київ - тир Ібіс та Динамо, вартість до 200 грн.).
3. Написати заяву у дозвільній за місцем проживання.
4. Сплатити квитанції за бланки у дозвільній.
5. Застрахувати цивільну відповідальність за шкоду, що може бути завдана у зв'язку із володінням зброєю. (51 грн. на 3 роки.)
6. Придбати та встановити сейф у квартирі, яку винаймаєте.
7. Отримати дозвір та протягом 3-х місяців придбати зброю (строк може бути продовжено до 6 місяців).
8. Зареєструвати зброю в дозвільній протягом 10 днів з моменту придбання.
9. Отримати дозвіл на носіння та зберігання зброї.
Вимога працівників дозвільної надати довідку про відсутність судимості - назаконна! Таку довідку вони зобов'язані отримати та долучити до справи самостійно! Якщо у Вас будуть вимагати таку довідку, просіть, щоб Вам вимогу виклали письмово. В такому разі дії правоохоронців можна оскаржити.
Восстановление документов на охотничье оружие
Застереження, відповідно до Наказу МВС № 622, Ви мали протягом 5 днів з дня смерті чоловіка передати зброю на зберігання до дозвільної (не довше аніж 6 місяців, до вирішення питання спадкування). Оскільки такі дії не були вчинені, є ймовірність, що Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності в порядку ст. 190 КУпАП (штраф від 119 до 170 грн. з конфіскацією зброї або без такої).
Вопрос про переезд на другой адрес Solution
У разі зміни місця проживання Вам необхідно:
1. Звернутися до Управління дозвільної системи громадської безпеки МВС України за місцем проживання з проханням щодо зняття з обліку (заява у довільній формі).
2. Далі, Ви повинні заповнити бланк, і вказати свою нову адресу (бланк Вам видадуть).
3. Надати копію договору оренди на квартиру чи інший документ, який буде підтвердженням Вашого проживання.
4. Після прибуття на нове місце проживання Ви, як власник зобов'язаний у десятиденний строк поставити на облік особисту зброю в місцевому органі внутрішніх справ за новим місцем проживання.
Для цього Ви звертаєтесь до органів внутрішніх справ за місцем проживання з заявою у довільній формі.
5. Встановити сейф на орендованій квартирі.
Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, звертайтесь у компанію «Parasol» і ми Вам з радістю допоможемо.
Разрешение на гладкий ствол и участковый
Перевірка дільничним інспектором заключний момент після подачі всіх документів у дозвільні органи. Якщо за місцем проживання є в наявності сейф і у Вас позитивна характеристика (при опитуванні сусідів, наприклад), правильно оформлені документи, то проблем з отриманням дозволу бути не повинно.
Разрешение на гладкий ствол и участковый
Дільничний здійснює перевірку після того, як Ви подасте всі необхідні документи для отримання дозволу на носіння і зберігання зброї у відділ дозвільної системи.
Щоб видача дозволу відбулася швидше Ви самостійно можете звернутися до дільничного за місцем проживання з проханням провести перевірку. Кінцевим результатом перевірки буде рапорт, який Ви зможете отримати відразу або ж він буде направлений у дозвільну.
Де у Києві можна перевірити перед купівлею б/у гладкоствольну зброю?
Так, можете звернутися в Ібіс за адресою вул.В.Гетьмана (Індустріальна), 27, контактний телефон (044) 455-71-70. Для отримання послуги Вам необхідний дозвіл на носіння і зберігання зброї.
Зі своїми патронами, оренда на пів години коштуватиме 100 грн, після 16:00-150 грн.