З особистого досвіду. Коли оформлював дозвіл, звісно, почали вимагати щоб приніс довідку про несудимість. Спробував заперечити, і вказати на те що в наказі такої вимоги немає, на що вони дістали книгу надруковану бородатого року, де та довідка була в переліку необхідних документів. Тож я побачивши той раритет запропонував їм ознайомитися з останньою версією наказу на офіційному сайті верховної ради та здав документи з проханням у випадку відмови, в причині відмови чітко зазначити про відсутність довідки. І попередив що після того буду вже діяти по обставинах. У випадку такої відмови можна було б спокійно звертатися до прокуратури бо є порушення закону "Про адміністративні послуги" ст. 9, п. 7. Але все обійшлося і через 30 днів отримав дозвіл на придбання.
Якщо на сайті zakon3.rada.gov.ua поритися в історії змін то ви все зрозумієте. Більшість зі "страшилок" вже давно були відмінені змінами до наказу, інші ж перекочували в результаті спілкування громадянами північного "сусіда", в яких як ми знаємо законодавство дещо відрізняється (наприклад байка про сейф з окремою секцією для патронів, і при тому щоб та секція закривалася на окремий замок).
Стаття 36 ККУ. Необхідна оборона 1. Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони. 2. Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади. 3. Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 цього Кодексу. 4. Особа не підлягає кримінальній відповідальності, якщо через сильне душевне хвилювання, викликане суспільно небезпечним посяганням, вона не могла оцінити відповідність заподіяної нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту. 5. Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення ПРОТИПРАВНОГО НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ У ЖИТЛО ЧИ ІНШЕ ПРИМІЩЕННЯ, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.
Тобто в принципі по закону дозволена така самооборона - головне щоб потім суддя та адвокат правильно розтлумачили для себе та інших слова "протиправне" та "насильницьке".
Обов'язково. www.mil.gov.ua Це специфікація на захисні окуляри для МО. В цьому документі в принципі можна знайти всі основні вимоги та посилання на потрібну нормативну документацію.
Ідея непогана - подати позов, головне організуватись - зібрати кошти, можливо знайти спонсорів.
Ще цікавить чому депутати які поставили підписи під законопроектом не діють? Там, якщо не помиляюсь, штук 30 підписів - невже всім фіолетово що відбувається з законопроектом. Вже навіть висновок комітету з питань правової політики та правосуддя є, а на голосування досі не виносять.
Все що стосується обмежень по зору (додаток 2): .... 6. Гострота зору з корекцією нижче 0,08 на кращому оці. 7. Стійка сльозотеча, яка не піддається лікуванню. 8. Обмеження поля зору більше ніж на 20 град. у будь-якому меридіані, центральна скотома (абсолютна чи відносна).
З наказу 622: "При здачі до органів внутрішніх справ мисливської вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв, які не були зареєстровані в органах внутрішніх справ, але можуть перебувати у власності громадян України, для подальшої реєстрації в особисте користування оформлення документів здійснюється в порядку, передбаченому пунктами 12.2, 12.3, 12.5, 12.15 цієї глави. При цьому в дозволі на придбання зброї, пристрою вказуються марка, калібр, номер зброї та зазначається, що оформлення проводиться відповідно до пункту 12.23 глави 12 розділу II цієї Інструкції. Органами внутрішніх справ обов'язково здійснюється перевірка кожної одиниці зброї за обліками МВС України як викраденої, втраченої, знайденої."
Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї та основних частин до неї - 25-річного віку, холодної, холощеної та пневматичної зброї та основних частин до неї - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.
Скоріш за все ви потрапили під обмеження: Gun Parts totaling $100 or more may not be shipped outside the United States without proper export licensing. Тобто запчастини до зброї що перевищують вартість в $100 потребують спеціальної ліцензії для експорту. Отримати таку ліцензію в Україні реально, але це потребує додаткових коштів.
Можна. Необхідні документи необхідні на отримання можна подивитися в наказі №252 zakon4.rada.gov.ua. А саме: 6. При вирішенні питання про отримання медичної довідки громадянин має засвідчити свою особу (надати паспорт), подати сертифікат про проходження обов'язкового профілактичного наркологічного огляду, довідку щодо перебування громадянина на психіатричному обліку, 2 фотокартки розміром 3х4 см, документ, що підтверджує оплату послуг, пов'язаних з видачею медичної довідки. Медична довідка без будь-якого з указаних вище документів не видається.
12.16. У разі смерті власника нагородна, нарізна вогнепальна та інша зброя військових зразків, мисливська нарізна або гладкоствольна вогнепальна зброя, основні частини зброї та бойові припаси до неї, пневматична, холодна та охолощена зброя, пристрої та патрони до них у п'ятиденний строк здаються близькими особами до органів внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо спадкування майна (але на строк не більше шести місяців). Якщо хтось із спадкоємців бажає таку зброю (крім нагородної) залишити у власності та користуватися нею, вона може бути зареєстрована на його ім'я в установленому законодавством порядку відповідно до вимог пункту 12.2 цієї глави. Якщо серед спадкоємців немає осіб, які мають право на зберігання зброї, основних частин зброї, пристроїв, то зброя, основні частини зброї і пристрій у місячний строк після строку, указаного в абзаці першому цього пункту, повинні бути реалізовані в установленому законодавством України порядку особі, що має дозвіл органів внутрішніх справ на придбання зброї, основних частин зброї, пристрою, або здані на реалізацію в магазин з торгівлі зброєю, спеціальними засобами активної оборони.
Органи внутрішніх справ не мають права давати згоду керівникам підприємств, установ, організацій та суб'єктам господарювання на укладення трудових договорів на виконання таких робіт, а також видавати дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, пневматичної чи холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянам, а також проводити їх перереєстрацію в разі:
- наявності в особи медичних протипоказань до виконання вказаних функціональних обов'язків та володіння зброєю;
- наявності даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря, інших одурманюючих засобів, скоєння насильства в сім’ї, що підтверджується документально;
- пред'явлення такій особі обвинувачення у вчиненні злочину;
- наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку;
- відсутності довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування;
- відсутності права, визначеного актами законодавства, на придбання, зберігання і носіння пристроїв.
Наскільки мені відомо дерев’яні деталі краще взагалі не покривати лаком, так як волога залишається під лаком і дерево трухнявіє, гниє (та інші страшні речі) з середини. Класичний метод пропитки дерев'яних деталей - лляна або кедрова олії (метод можна знайти в Інтернеті). Я б вам взагалі порадив перед пропиткою, провести експеримент на дерев’яних брусках, і обрати з найкращого варіанту (а результатами поділитися тут:) ). Невже вже встигли поцарапати рушницю? З приводу алюмінію (якщо то є дійсно алюміній, а не сплав, силумін наприклад) можу сказати що він в місці царапини швидко покривається окисною плівкою, яка добре захищає від подальшої корозії, але і не дозволяє довго триматися різним покриттям. І скоріш за все, воронилка надовго не допоможе (хоча з силуміном спрацює добре), і треба використовувати спец. засоби для вороніння алюмінієвих деталей, або анодування.
Питання про корозію ствола
Схоже на залишки свинцю, або пластику. Яким йоршиком Ви користувалися коли чистили?
Що робити, якщо в дозвільній вимагають довідку про відсутність судимостей?
З особистого досвіду.
Коли оформлював дозвіл, звісно, почали вимагати щоб приніс довідку про несудимість. Спробував заперечити, і вказати на те що в наказі такої вимоги немає, на що вони дістали книгу надруковану бородатого року, де та довідка була в переліку необхідних документів. Тож я побачивши той раритет запропонував їм ознайомитися з останньою версією наказу на офіційному сайті верховної ради та здав документи з проханням у випадку відмови, в причині відмови чітко зазначити про відсутність довідки. І попередив що після того буду вже діяти по обставинах.
У випадку такої відмови можна було б спокійно звертатися до прокуратури бо є порушення закону "Про адміністративні послуги" ст. 9, п. 7. Але все обійшлося і через 30 днів отримав дозвіл на придбання.
Мы сами себе запреты придумали или это действительно так?
Якщо на сайті zakon3.rada.gov.ua поритися в історії змін то ви все зрозумієте. Більшість зі "страшилок" вже давно були відмінені змінами до наказу, інші ж перекочували в результаті спілкування громадянами північного "сусіда", в яких як ми знаємо законодавство дещо відрізняється (наприклад байка про сейф з окремою секцією для патронів, і при тому щоб та секція закривалася на окремий замок).
Каковы последствия вооруженной самообороны дома?
Стаття 36 ККУ. Необхідна оборона
1. Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.
2. Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади.
3. Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 цього Кодексу.
4. Особа не підлягає кримінальній відповідальності, якщо через сильне душевне хвилювання, викликане суспільно небезпечним посяганням, вона не могла оцінити відповідність заподіяної нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту.
5. Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення ПРОТИПРАВНОГО НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ У ЖИТЛО ЧИ ІНШЕ ПРИМІЩЕННЯ, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.
Тобто в принципі по закону дозволена така самооборона - головне щоб потім суддя та адвокат правильно розтлумачили для себе та інших слова "протиправне" та "насильницьке".
Вопрос о сертификации балистических очков
Обов'язково.
www.mil.gov.ua
Це специфікація на захисні окуляри для МО. В цьому документі в принципі можна знайти всі основні вимоги та посилання на потрібну нормативну документацію.
А не подать ли коллективный иск в суд против МВД?
Ідея непогана - подати позов, головне організуватись - зібрати кошти, можливо знайти спонсорів.
Ще цікавить чому депутати які поставили підписи під законопроектом не діють? Там, якщо не помиляюсь, штук 30 підписів - невже всім фіолетово що відбувається з законопроектом. Вже навіть висновок комітету з питань правової політики та правосуддя є, а на голосування досі не виносять.
Какие требования к зрению для получения справки 127/о? Solution
Все що стосується обмежень по зору (додаток 2):
....
6. Гострота зору з корекцією нижче 0,08 на кращому оці.
7. Стійка сльозотеча, яка не піддається лікуванню.
8. Обмеження поля зору більше ніж на 20 град. у будь-якому меридіані, центральна скотома (абсолютна чи відносна).
Детальніше можете поглянути тут: zakon5.rada.gov.ua
Восстановление документов на охотничье оружие
З наказу 622: "При здачі до органів внутрішніх справ мисливської вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв, які не були зареєстровані в органах внутрішніх справ, але можуть перебувати у власності громадян України, для подальшої реєстрації в особисте користування оформлення документів здійснюється в порядку, передбаченому пунктами 12.2, 12.3, 12.5, 12.15 цієї глави. При цьому в дозволі на придбання зброї, пристрою вказуються марка, калібр, номер зброї та зазначається, що оформлення проводиться відповідно до пункту 12.23 глави 12 розділу II цієї Інструкції. Органами внутрішніх справ обов'язково здійснюється перевірка кожної одиниці зброї за обліками МВС України як викраденої, втраченої, знайденої."
Со скольки лет можно покупать оружие?
Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї та основних частин до неї - 25-річного віку, холодної, холощеної та пневматичної зброї та основних частин до неї - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.
Детальніше 12 розділ наказу: zakon4.rada.gov.ua
Какие портативные радиостанции больше распространены? Solution
На схід волонтери поставили дуже багато рацій Baofeng UV-5R
Як вирішити проблему із пересилкою з США планки Пікатінні Wartak SD-R
Скоріш за все ви потрапили під обмеження: Gun Parts totaling $100 or more may not be shipped outside the United States without proper export licensing. Тобто запчастини до зброї що перевищують вартість в $100 потребують спеціальної ліцензії для експорту.
Отримати таку ліцензію в Україні реально, але це потребує додаткових коштів.
Можно ли получить медсправку на оружие без военного билета? Solution
Можна. Необхідні документи необхідні на отримання можна подивитися в наказі №252 zakon4.rada.gov.ua. А саме:
6. При вирішенні питання про отримання медичної довідки громадянин має засвідчити свою особу (надати паспорт), подати сертифікат про проходження обов'язкового профілактичного
наркологічного огляду, довідку щодо перебування громадянина на психіатричному обліку, 2 фотокартки розміром 3х4 см, документ, що підтверджує оплату послуг, пов'язаних з видачею медичної довідки.
Медична довідка без будь-якого з указаних вище документів не видається.
Вопрос про оформление в наследство охотничьего ружья
Ось що пишуть в наказі №622:
12.16. У разі смерті власника нагородна, нарізна вогнепальна та інша зброя військових зразків, мисливська нарізна або гладкоствольна вогнепальна зброя, основні частини зброї та бойові припаси до неї, пневматична, холодна та охолощена зброя, пристрої
та патрони до них у п'ятиденний строк здаються близькими особами до органів внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо спадкування майна (але на строк не більше шести
місяців).
Якщо хтось із спадкоємців бажає таку зброю (крім нагородної) залишити у власності та користуватися нею, вона може бути зареєстрована на його ім'я в установленому законодавством порядку відповідно до вимог пункту 12.2 цієї глави.
Якщо серед спадкоємців немає осіб, які мають право на зберігання зброї, основних частин зброї, пристроїв, то зброя, основні частини зброї і пристрій у місячний строк після строку, указаного в абзаці першому цього пункту, повинні бути реалізовані в установленому законодавством України порядку особі, що має
дозвіл органів внутрішніх справ на придбання зброї, основних частин зброї, пристрою, або здані на реалізацію в магазин з торгівлі зброєю, спеціальними засобами активної оборони.
Вопрос про разрешение на травматическое оружие
Органи внутрішніх справ не мають права давати згоду керівникам підприємств, установ, організацій та суб'єктам господарювання на укладення трудових договорів на виконання таких робіт, а також видавати дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї та бойових припасів до неї,
пневматичної чи холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянам, а також проводити їх перереєстрацію в разі:
- наявності в особи медичних протипоказань до виконання вказаних функціональних обов'язків та володіння зброєю;
- наявності даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря, інших одурманюючих засобів, скоєння насильства в сім’ї, що підтверджується документально;
- пред'явлення такій особі обвинувачення у вчиненні злочину;
- наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку;
- відсутності довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування;
- відсутності права, визначеного актами законодавства, на придбання, зберігання і носіння пристроїв.
Чем покрывать деревянную ложу?
Наскільки мені відомо дерев’яні деталі краще взагалі не покривати лаком, так як волога залишається під лаком і дерево трухнявіє, гниє (та інші страшні речі) з середини. Класичний метод пропитки дерев'яних деталей - лляна або кедрова олії (метод можна знайти в Інтернеті). Я б вам взагалі порадив перед пропиткою, провести експеримент на дерев’яних брусках, і обрати з найкращого варіанту (а результатами поділитися тут:) ).
Невже вже встигли поцарапати рушницю? З приводу алюмінію (якщо то є дійсно алюміній, а не сплав, силумін наприклад) можу сказати що він в місці царапини швидко покривається окисною плівкою, яка добре захищає від подальшої корозії, але і не дозволяє довго триматися різним покриттям. І скоріш за все, воронилка надовго не допоможе (хоча з силуміном спрацює добре), і треба використовувати спец. засоби для вороніння алюмінієвих деталей, або анодування.