Україна має великий потенціал з експорту та виробництва зброї
Стенд Укроборонпром
При налагодженні відповідної роботи з якістю, врахуванням недоліків, в України є унікальна можливість стати серйозним експортером затребуваної зброї – порівняно недорогої, яка пройшла важку школу боїв.
Таку думку в ефірі «Голос Столиці» висловив юрист та знавець зброї Юрій Мінкін.
Україна повинна відновити позиції вітчизняних виробників зброї і військової техніки на світових ринках. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.
«І сьогодні задача перед нашими виробниками, нашими конструкторами, перед нашими науковцями – створити сучасну, якісну зброю і військову техніку, яка, в першу чергу, ні в чому не поступається російським аналогам. Ми повинні забезпечити Збройні сили зброєю і військовою технікою, яка зможе переламати хребет ворогу.
Є і ще одна дуже важлива задача, над якою працює Укроборонпром, який сьогодні розвивається сам і примушує розвиватися інші підприємства, – приватний сектор, який в кооперації працює з ним. Створюються нові виробництва, нові напрямки, залучаються нові технології. І все це, безумовно, сприяє подоланню соціально-економічної кризи в нашій країні, сприяє розвитку української промисловості і збільшенню ВВП», – наголосив Турчинов.
Яке місце посідає Україна на світовому ринку зброї, в ефірі радіостанції пояснив юрист, знавець зброї Юрій Мінкін.
Ви чули заяву Олександра Турчинова. Яке місце сьогодні займає Україна на світовому ринку зброї та військової техніки?
- В окремі роки Україна навіть входила в десятку найбільших експортерів зброї на світовому ринку. Зрозуміло, що найчастіше це місце досягалося за рахунок експорту надлишкового майна Збройних сил України, тобто, експортувалася ще радянська техніка.
Але в той же час на сьогоднішній день країна дійсно володіє серйозним потенціалом в галузі експорту зброї, експорту та виробництва зброї, насамперед, бронетанкового озброєння. Крім того, Україна є одним з передових на сьогоднішній день виробників радарної техніки, радіоелектронного обладнання. У нас є ноу-хау, що не мають аналогів у світовому масштабі. Крім того, з модернізації старої, ще радянської техніки, в тому числі авіаційної, Україна також займає суттєве місце серед операторів цієї галузі ринку.
Ми стикаємося з тим, що деяка техніка, яку Україна продовжує виробляти або модернізувати, все одно тим чи іншим чином не дотягує до певних світових стандартів.
- Безумовно, проблеми є, але тим не менше всі зразки озброєння, які випускаються нашою промисловістю, на сьогоднішній день пройшли бойове випробування. Це на ринку дуже дорогого коштує. Тобто, при налагодженні відповідної роботи з якістю, роботи з модернізації, врахування недоліків, у нас зараз є унікальна можливість стати дійсно серйозним експортером зброї, затребуваної зброї, недорогої, що пройшла важку школу боїв.
Які країни можуть бути покупцями нашої техніки?
- Враховуючи те, що наша військова техніка, як правило, менше коштує, ніж техніка, вироблена іншими державами, наприклад, тими ж США, Ізраїлем, країнами ЄС, наші покупці – це в основному країни третього світу. Але також інтерес до нашої техніки виявляють країни, які до третього світу віднести не можна, наприклад, Індія, деякі навіть європейські країни, які експлуатують техніку радянського стандарту, зацікавлені в модернізації або ж отриманні техніки, сумісної з тим, що в них було раніше.
Яких ми можемо знайти нових потенційних покупців?
- Країни Азії, Африки, Близького Сходу. У нас налагоджені зв'язки з тим же Таїландом. Я хочу підкреслити, що проблема завантаження вітчизняного ВПК – це насамперед проблема фінансування. Тобто, якби держава мала можливості фінансувати цю галузь і держоборонзамовлення в більшому обсязі, то, відповідно, і завантаження було б більшим. На сьогоднішній день спектр потенційних клієнтів Укроборонпрому значно розширився – це робота з Іраком, з Таїландом, перспективні домовленості з Азербайджаном, Саудівською Аравією. Насамперед, з зовнішньополітичної причини, оскільки окремі країни не бажають більше підтримувати військово-технічне співробітництво з РФ. І крім того, інтерес виник, знову-таки, на тлі того, як наша техніка показала себе в бойових умовах.
Можете розповісти в кількох словах з точки зору укладання договорів. Їх укладають зі 100% передоплатою, частковою передоплатою?
- Далеко не всі договори укладаються на умовах повної передоплати, це, швидше, виняток. Тут мова йде, як правило, про викуп вже виробленої техніки або про поетапне фінансування виробництва. Це дійсно уповільнює виконання цих контрактів, звужує коло потенційних клієнтів, тому що багато підприємств просто не володіють ресурсом для того, щоб вкласти ці гроші, тим більше, з урахуванням курсових різниць. Це теж стримуючий фактор. Але, варто розуміти, що якщо торгівля зброєю буде мати великі масштаби, то відповідно, і підприємства, що одержали великий прибуток, будуть володіти великими коштами. Тобто, тут все працює за законом великих чисел.
Для кого эта статья? В мае 2016 в Иордании на выставке что-то большого ажиотажа от стендов и техники УКРОБОРОНПРОМА не наблюдал. По тихому пилят гос заказы с предприятиями Порошенка. Минометы из сырого металла по 440 000 грн : на 26 за дол и получаем 17 000 дол США.
Что то не пойму я , то ли петицию в отношении Укроборонпрома , о поверке его " деятельности " подписывать , то ли читать статьи , о том какая это крутая фирма и какие у неё перспективы , оказывается Укроборонпром развивается сам и заставляет развиваться других , в том числе и частный сектор , наполняя при этом гос.казну и создавая новые рабочие места . Укроборонпром оказывается ещё и преодолевает социально-экономический кризис в Украине и способствует росту ввп , однако при этом почему то поднимают тарифы на услуги ЖКХ и собираются лишить стипендий студентов . Так вот ты какой Укроборонпром , врут наверное о том , что минометы некачественные , за " дурные деньги " куплены и на фронт переданы " помпезно " из " первых " рук , да и майор фронтовик рапорт о предоставлении ему " боевого коня " , ради прикола написал , что бы тень на великий Укроборонпром кинуть , скомпроментировать его так сказать , несмотря на то , что руководит фирмой " компетентный в данной области менеджер . Не хочу быть не верно понятым , но никак не могу определиться какой же он Укроборонпром ?
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати