Рівень прибутків лідерів світового збройового ринку знизився. Звіт інституту SIPRI

| Факти, статистика та аналітика | Автор: Web admin
По-русски

SIPRI Arms Industry DatabaseSIPRI Arms Industry Database

Стокгольмський інститут дослідження проблем світу (SIPRI) опублікував свій новий звіт про світові продажі озброєнь за 2015 рік.

Згідно із базою даних SIPRI, приблизно 80% всіх прибутків, що одержує світовий воєнпром, припадає на компанії з США і Західної Європи. Разом з тим обсяги продажів озброєння у американських виробників за минулий рік зменшилися майже на 3%.

Обсяг продажів сотні найбільших оборонних компаній світу в 2015 році становив $370,7 млрд. Це на 0,6% менше, за показники 2014 року. Також, починаючи з 2002 року, виторг найбільших виробників зброї зріс на 86% – з $ 200 млрд до більше ніж $ 370 млрд.

Рекордними стали показники 2010 року, коли аналітики SIPRI оцінили виторг топ-100 компаній в $419 млрд.

«Найбільший спад відбувся серед американських фірм. Це стосується як їхньої кількості у першій сотні, так і обсягу продажів. Продажі військових концернів з США зменшилися на 2,9%», – повідомила директор програми SIPRI Arms Industry Database Од Флоран.

SIPRI Arms Industry DatabaseSIPRI Arms Industry Database

З її слів, у цьому полягає одна з головних причин загального зменшення обсягів реалізації продукції, адже на 39 американських компаній припадає 56% обігу в топ-100.

Водночас європейські компанії у 2015 році збільшили обсяги продажів (найбільші показники у французьких виробників). Ще більші темпи зростання зафіксовані у Південній Кореї: за останній рік продажі південнокорейської зброї збільшилися більше ніж на 30%.

У топ-100 найбільших постачальників зброї входять 11 російських компаній, які продали в 2015 році озброєння на $30,1 млрд (у 2014 році таких компаній було 19), а також одна українська компанія, яка отримала за цей же період $870 млн.

До трійки лідерів рейтингу належать: Lockheed Martin (США) – $36,4 млрд; Boeing (США) – $27,9 млрд; BAE Systems (Великобританія) – $ 25,5 млрд.

Аналітики SIPRI вказують на те, що в їхньому звіті немає даних про Китай, через відсутність у цій країні відкритої достовірної інформації про обсяги продажів озброєння китайського виробництва. Однак Китай – це серйозний гравець світового збройового ринку, і велика кількість китайських компаній потрапила б у рейтинг топ-100.

1,0 1 -1 2
Коментарів (0)

Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати