Бойовий дистанційно керований комплекс «Піранья» від українського виробника

| Військова зброя та техніка, Технології | Автор: Web admin
По-русски

Бойовий дистанційно керований комплекс «Піранья»Бойовий дистанційно керований комплекс «Піранья»

Роботизація на полі бою стала трендом, який вже не можна ігнорувати. Створенням дистанційно керованих платформ і засобів військового призначення активно займаються провідні країни світу, спираючись на свої наукові, технологічні та промислові здобутки.

Цей шлях випробовують і новачки, намагаючись враховувати досвід лідерів і адаптувати його до своїх потреб та можливостей. Перші спроби демонструють і українські розробники. Одне з таких підприємств – ПАТ «Ленкузня», яке на виставці «Зброя та безпека» вперше продемонструвало свою власну розробку – бойовий дистанційно керований комплекс під назвою «Піранья».

Цей виріб став ініціативним проектом «Ленкузні» за оборотні кошти підприємства. Конструкція – модульного типу. Одну і ту саму гусеничну платформу можна оснащувати модулем вогневої підтримки або розвідувальним модулем, а також використовувати для транспортування вантажів.

На виставці «Піранью» представили із бойовим модулем з кулеметом 12,7 мм. Також можна встановити модуль з гранатометом УАК-40 або зі звичайним ПКТ-7,62.

«Піранью» можна використовувати як розвідувально-дозорну машину. Тоді на ній встановлюється розвідувальний модуль з «антиснайпером», який розроблений вітчизняною компанією UaRpa.

Система управління – по радіоканалу. Система зв'язку та управління побудована таким чином, що кожна одиниця «Піраньї» стає ретранслятором сигналів. Кажучи про управління на 10 кілометрів, йдеться про роботу кількох комплексів з розрахунком ретрансляції і передавання сигналу по ланцюжку. Також можливе дротове управління. Запас ходу машини на акумуляторах – двадцять кілометрів, десять – в одну сторону, десять – в іншу.

Бойовий дистанційно керований комплекс «Піранья»Бойовий дистанційно керований комплекс «Піранья»

Ця платформа, як і в «безпілотник», може рухатися маршрутом по заздалегідь обраним точкам на карті. При втраті сигналів управління, платформа повертається на початок маршруту. Корекція руху здійснюється оператором по камерах, які встановлені як на платформі, так і на бойовому модулі.

У вітчизняній лінійці наземних бойових безпілотних апаратів дистанційно керований комплекс «Піранья» не поодинокий. У цьому сегменті пробує свої сили і «Фантом», багатоцільовий транспортний засіб, розробкою якого займається компанія «Спецтехноекспорт».

І «Піранья», і «Фантом» – перші вітчизняні ініціативні проекти, і цим вони важливі і значимі на даному етапі, незважаючи на всю недосконалість. Разом з тим у самому Міністерстві оборони України наголошують, що у військовому відомстві «розпочали заходи щодо вироблення вимог до наземних роботизованних комплексів, але, на жаль, не здійснюється фінансування досліджень і розробок для їхнього створення за державні кошти».

Також визнається, що на даному етапі особливого значення набуває проведення комплексних масштабних досліджень з визначення місця і ролі робототехніки в майбутній системі озброєння армії.

За матеріалами статті Сергія Згуреця

1,0 1 -1 3
Коментарів (6)

  • 20.12.2016 11:28
    #
    - 0 +

    Цікаво, скільки часу цей бойовий комплекс протримається на полі бою з АБСОЛЮТНО ВІДКРИТИМ блоком керування, та патронним коробом. На елементарний щиток хоча б спереду напево грошей не вистачило? Не кажу вже про те, що осколки можуть прилетіти збоку і ззаду. На скільки ж ефективною буде така бойова підтримка? Чи може краще задати питання: Наскільки ефективно були потрачені бюджетні кошти?

    • "Наскільки ефективно були потрачені бюджетні кошти?"
      Эффективно, можно не сомневаться. Ведь Ленкузня, насколько я знаю, принадлежит Порошенко.

      • 20.12.2016 19:17
        #
        - 0 +

        Абсолютно верно , так , что бабло однозначно потрачено эффективно , несмотря на то , что процесс декоммунизации не коснулся названия оного заводика , а монстрик этот наверное построили по многочисленным просьбам наших бойцов , БТР - 80 не так необходимы , да и патронный завод необходим в неопределенной скажем так перспективе . Покращення триваэ .

    • 20.12.2016 14:52
      #
      - 0 +

      розвідувального робота з танком сплутали?
      я підкажу ;)
      танк дещо більший і дещо броньованіший ;)

  • 20.12.2016 15:17
    #
    - 1 +

    Звезда на коробе говорит нам о том, что патронные заводы нашей стране не нужны, все ок.

  • 20.12.2016 15:33
    #
    - 1 +

    Особенно мило смотрится звезда на коробе)


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати