Як звичайне скло може стати куленепробивним
Prince Rupert's Drop
Є безліч різновидів куленепробивного скла, проте їхнє виготовлення дорого коштує, і вони мають бути досить товстими, щоб захистити від кулі.
Але куленепробивним може стати і звичайне скло, якщо надати йому особливої форми.
«Батавські сльозинки», «болонські склянки», «краплі принца Руперта» – це назви застиглих крапель скла, що наділені надзвичайно високою внутрішньою механічною напругою. У XVII столітті їхні незвичайні властивості зацікавили вчених: крапля розплавленого скла, яку помістили в холодну воду, здобуває форми пуголовка із довгим вигнутим хвостом.
Крапля має виняткову міцність: по її «голові» можна бити молотком, і вона залишиться цілою. Однак якщо надломити хвостик, то «пуголовок» миттєво розлітається на дрібні осколки.
Bullet vs Prince Rupert's Drop at 150,000 fps - Smarter Every Day 165
Ведучий YouTube-блогу SmarterEveryDay випробував на міцність «краплі принца Руперта», вистріливши з малокаліберної гвинтівки. Так, випущена впритул куля .22 Long Rifle (5,6 мм) не змогла розбити скляну краплю.
На сповільненій зйомці видно, що при влучанні в скло куля або відбивалась, або розліталась на дрібні осколки. Водночас краплі також руйнуються під дією ударного імпульсу, від якого ламаються їхні хвостики.
стекло на то и стекло что оно еще должно быть прозрачным иначе зачем ??
Опыт по-своему интересный, но практической пользы не несет.
Ну почему сразу не несет? Просто в бронежилет не запихнуть или танк не обварить. А в науке или каких-то приборах вполне найдется место.
Интересно , даже представить себе не мог , что такое может быть , занятно в самом деле .
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати