RAMBO: гранатомет, який виготовлено за допомогою 3D-принтера
Rapid Additively Manufactured Ballistics Ordnance
Підрозділ USAASC (United States Army Acquisition Support Center) при Міноборони США розробив і протестував гранатомет, який було виготовлено за допомогою 3D-принтера.
У майбутньому військові планують експерименти із використанням тривимірного друку для ремонту і виготовлення озброєння.
Нова розробка, що отримала назву Rapid Additively Manufactured Ballistics Ordnance (RAMBO), це копія підствольного гранатомета M203 із пістолетною рукояткою і прикладом, що робить цю зброю автономною. Гранатомет складається з п'ятдесяти елементів, кожен з яких, за винятком пружин і кріпильних деталей, надрукований на 3D-принтері.
Гранатомет складається з п'ятдесяти елементів, кожен з яких, за винятком пружин і кріпильних деталей, надрукований на 3D-принтері.
Ствол і опорна конструкція RAMBO виконані з алюмінію методом лазерного спікання, а спусковий гачок і ударник «надруковані» зі сталі марки 4340. Загалом на створення гранатомета було витрачено приблизно 70 годин «друку», ще 5 годин знадобилося для оброблення деталей.
Зі слів співробітників USAASC, якби аналогічний гранатомет виготовлявся традиційним способом, то це потребувало б місяців роботи висококваліфікованого персоналу і десятки тисяч доларів.
Окрім гранатомета, військові виготовили копії навчальних гранат M781. Під час випробовувань з RAMBO було випущено 15 «надрукованих» гранат, початкова швидкість яких мала похибку не більше 5% від швидкості серійних M781.
Окрім гранатомета, військові виготовили копії навчальних гранат M781
Експеримент з RAMBO довів, що сучасні технології друку дозволяють проектувати і створювати високотехнологічні елементи із пластику й металу «в польових умовах».
Таким чином, ремонтувати техніку і зброю, або створювати нове з нуля, можна буде майже на будь-якому кораблі або в польовому таборі, що суттєво спростить логістику.
С такими темпами развития технологий не за горами производство пехотинцев при помощи 3D принтеров .
Та ну уже есть, только ждать долго, 9 месяцев формирование и 21 год обучение....
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати