У Німеччині вперше склали реєстр власників легальної вогнепальної зброї

| Законодавство, За кордоном | Автор: Web admin
По-русски In English

У Німеччині налічується 1,5 мільйона власників легальної зброїУ Німеччині налічується 1,5 мільйона власників легальної зброї

У Німеччині склали перший федеральний реєстр власників легальної вогнепальної зброї.

Досі така інформація була розрізненою. На місцевому рівні ці дані знаходилися в більше ніж 550 різних відомствах та установах.

В уряді Німеччини вважають, що Національний реєстр зможе сприяти боротьбі з озброєними злочинцями та запобігти подальшому зростанню насильства в країні.

«Це суттєвий внесок у підвищення рівня безпеки наших громадян», – заявив представник МВС Німеччини Філіп Шройшус. Він нагадав також, що подібні реєстри мають бути у всіх країнах Європейського Союзу до початку 2015 року.

З 1 січня 2013 року в Німеччині вже налічується 1,5 мільйона власників легальної зброї. Вони володіють 5,5 мільйонами одиниць вогнепальної зброї. В середньому по чотири одиниці на кожного.

В кінці 2012 року, після розстрілу дітей в початковій школі «Сенді Хук» в американському штаті Коннектикут, в країнах Європи гостро обговорювалося питання про контроль над зброєю.

У німецькій пресі дискусія була особливо бурхливою, оскільки в Німеччині про подібні трагедії знають з власного досвіду. Схожий злочин стався тут у березні 2009 року у Віннендені. Тоді 17-річний Тім Кречмер з пістолета Beretta калібру 9 мм застрелив у школі 16 осіб і ще 11 поранив. Зброю підліток вкрав у свого батька, який був членом місцевого стрілецького клубу. У Кречмера-старшого було 15 одиниць зброї. Майже всю він зберігав у сейфі, а ось Beretta лежала в спальні, і Тім про це знав.

Через п’ять днів після розстрілу в школі поліція конфіскувала у батька вбивці всю вогнепальну зброю та боєприпаси. Кречмеру-старшому пред’явили звинувачення у вбивстві через недбалість. Крім того, під час суду його звинуватили також і в недбалому зберіганні зброї. Він був засуджений до 21-го місяця умовного ув’язнення.

Що ж до Тіма Кречмера, то він зумів залишити будівлю школи ще до прибуття поліції. Підліток взяв у заручники водія автомобіля, який зупинився на дорозі, і змусив відвезти його в інше місто. Там він розпочав стрілянину в автосалоні. Одного з продавців було вбито і кількох людей поранено. Поліція відкрила вогонь на ураження. Отримавши вісім кульових поранень, Кречмер вкоротив собі віку пострілом в голову.

Саме трагедія в Віннендені змусила уряд Німеччини в червні 2009 року направити в парламент законопроект про створення національного реєстру власників вогнепальної зброї та жорсткішання правил його зберігання приватними особами.

Коментарів (12)

  • 04.01.2013 13:35
    #
    - 1 +

    Американцы, которые у меня в друзьях на фэйсбуке. Преимущественно из Техаса говорят что не собираются ничего регистрировать и куда то носить. Что это не собачье дело немытого Вашингтона сколько и каких стволов у них дома. При том настроены они весьма решительно. Готовы отстаивать свои конституционные права с тем самым оружием в руках.

  • 04.01.2013 15:33
    #
    - 0 +

    Технічно це не складно, технологічно це нудно. Та німці справляться.

  • 04.01.2013 20:13
    #
    - 0 +

    Странно, казалось, у немцев такой реестр уже давно имеется.
    А в нашей стране все сведено в базу? Вроде даже разрешения по гладкостволу проходят через центральную РС, куда поступает "папка" и оформляется "пластик".

    • 04.01.2013 20:29
      #
      - 1 +

      Помнится как то в Штатах была грандиозная программа в которую вбухали бешеные деньги. Тоже какая то супер единая мега база пулегильзотека :) За годы существования этой программы с ее помощью раскрыли аж 7 (ЕМНИП) преступлений. Потом программу свернули.
      Баллистика, пуля и даже гильзы это чудесный метод доказать что орудие убийства перед вами, но это не столь чудотворный метод собственно найти это орудие и тем более того кто стрелял. Учитывая что из легального оружия самими владельцами преступления совершают крайне редко - это туфта. Любой мало-мальски знакомый с оружием человек понимает как сделать работу по поиску орудия максимально сложной для следствия даже если придется использовать легальное оружие.

      • 04.01.2013 21:02
        #
        - 1 +

        Ну, пулегильзотека - отдельная песня... Сейчас сторонники КНЗ используют это скорее как успокоительный аргумент для этих...прогибиционистов вроде.
        Я имел в виду обычный себе реестр а-ля "у герра Вальтера есть Маузер самого Геринга нумер 13, зарегистрированный в Пенемюндештрассе 69, в день встречи на Эльбе".
        У немцев на гос. уровне даже этого не было, что ли?

        • 04.01.2013 21:05
          #
          - 0 +

          Видимо было, но в каждой Баварии своя база. А теперь одна на весь Рэйх.

  • 04.01.2013 21:12
    #
    - 1 +

    Я тут обратил внимание на историю с немецким стрелком. Оружие папаша хранил в сейфе, а пистолет Беретта в спальне. ОК но смотрим на результат бойни... сколько же магазинов к Беретте хранил в спальне папаша ?

    • 05.01.2013 21:39
      #
      - 0 +

      Видимо в сейфе ящики с магазинами и патронами не помещались, вот и держал снаряжённые под кроватью, от супостатов отбиваться.

  • 05.01.2013 17:41
    #
    - 2 +

    Интересно!
    А как бы помог этот реестр при том расстреле в школе и автосалоне? Пострадавшие реестром бы от пуль защищались или с помощью его оживляли бы погибших?

    • 05.01.2013 21:49
      #
      - 1 +

      Естественно никак, как не поможет и запрет "штурмового" оружия в США. Просто под предлогом таких инцидентов проталкивают эту долбаную идею. Чтоб политиканам спалось слаще.

      • 06.01.2013 19:30
        #
        - 0 +

        Так у янки уже был запрет на штурмовое оружие, что-то результатов это не принесло. Как стреляли периодически в "заказниках", так и продолжили. Даже тип оружие не менялся.


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати