Кримінальний шторм: чому перестрілки в Києві стали буденною справою
Постановне фото
Менш ніж за два тижні в столиці сталося, щонайменше, три перестрілки: в хід йшла травматична та бойова зброя, а 9 липня киянин за кермом старенького «ГАЗу», відчув себе водієм БТРа та вирішив протаранити опонентів. Вантажівку розстріляли правоохоронці. Водій не постраждав.
Чому почастішали випадки стрілянини на вулицях Києва?
Поліція: А ви знаєте, що в країні війна?
До цих фактів можна додати підрив автомобіля полковника розвідки Максима Шаповала 27 червня, а також вбивство голови Всеукраїнської організації ветеранів АТО Сергія Олійника, зарізаного біля метро «Золоті ворота» 22 червня… Чому останнім часом в Києві почастішали подібні інциденти?
– А ви знаєте, що у нас в країні йде війна? – перепитав керівник департаменту комунікації Нацполіціі Артем Шевченко. – То що вас дивує?! Війна в будь-якій країні криміналізує суспільство та збільшує кількість злочинів, скоєних за допомогою вогнепальної зброї або вибухівки. Ця тенденція характерна для будь-якого конфлікту.
З початком агресії РФ, в нелегальний обіг потрапила величезна кількість зброї. Нацполіція та Нацгвардія роблять все, щоб нівелювати надходження нелегальної зброї з фронту в мирні міста. Ми ставимо блокпости, вилучаємо зброю у військових, у цивільних, бувають жорсткі конфлікти. Але, зрозумійте, неможливо виловити всі голки в копиці сіна, тим більше, що в 2014 році було завезено дуже багато зброї.
Крім того, як розповів Артем Шевченко, з метою профілактики, два рази на рік проводяться місячники добровільної здачі зброї. «Але я підкреслюю – в країні війна», – ще раз заявив Шевченко. За його словами, навіть після звільнення окупованих територій, ситуація зі зброєю ще довгий час буде залишатися напруженою. «Нам ще доведеться демілітаризувати райони, які були непідконтрольні Україні», – пояснив Шевченко.
Експерт: Я попереджав про хвилю злочинності
Тим часом, експерти вважають, що причина криміналізації України та Києва полягає не тільки у бойових діях на Сході, та у великій кількості необлікованої зброї.
– Ще два роки тому, спостерігаючи за реформами в МВС, я попереджав, що Україну накриє кримінальний шторм, – каже екс-прокурор Криму, заступник голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів України Віктор Шемчук. – Тоді мені казали, що я висловлюю крамольні думки та несу марення. Люди бачили поліцейських в новій формі й на красивих «Пріусах» й вважали, що реформа відбулася. Але патруль – це тільки зовнішній прояв сили поліції. Основна робота повинна вестися в підрозділах карного розшуку, в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю та незаконним обігом наркотиків. А цей надважливий, основоположний поліцейський блок ніхто не реформував. Крім того, люстрація пройшлася по професіоналам з цих підрозділів. Я знаю випадки, коли люди, які жодним чином не були пов’язані з Януковичем, але були професіоналами правоохоронної роботи, позбулися своїх місць.
У підсумку, за словами Віктора Шемчука, поліцейська система почала боротися з дрібним хуліганством, втративши контроль над організованою злочинністю.
– От скажіть мені, як може симпатична 20-річна дівчинка, яка надягла поліцейську форму рік тому, провести профілактичну бесіду з 50-річним уркою або бандитом, який відсидів більше, ніж вона живе, – запитує екс-прокурор Криму. – Так, я розумію, що хвиля злочинів пояснюється об’єктивними чинниками – війною, великою кількістю незареєстрованої бойової зброї, яка опинилася у людей. Але, на мою думку, державна правоохоронна машина просто втратила контроль над криміналітетом.
Прихильники закону про зброю: злочинність зменшиться на 50%
Паралельно з описаними вище явищами, в країні стає все більше прихильників законодавчого затвердження права громадян на збройний захист. Дане право прописане в законопроекті №1135-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси», який досі не прийнятий Верховною Радою. Автори вважають, що незабаром після прийняття цього закону – злочинність зменшиться.
– Через півроку ми побачимо як рівень вуличної злочинності знизиться на 50%, – вважає голова «Української асоціації власників зброї» Георгій Учайкін. – Ці цифри взяті не зі стелі, ми спираємося на досвід країн, які вже пройшли цей шлях: Молдову, Латвію, Литву, Естонію, Польщу. У всіх цих країнах тенденції однакові – зменшення вуличної злочинності.
За матеріалами статті Кирила Желєзнова
"Але, на мою думку, державна правоохоронна машина просто втратила контроль над криміналітетом." - Та ну? Таки втратила? А я думаю, просто збільшила в ньому свою частку...
Кажуть у мутній воді краще рибка ловиться - це про наших правопохоронців.
Читал сегодня интервью Князева. Речь даже не велась о защите граждан и общественной безопасности,только о раскрываемости,по старой советской традиции.
В Киеве карманников на весь город отрабатывает 10! человек. 10!!! Вы серьезно ждете порядка? Или кто-то поймает жулика иначе как случайно?
Т.е,пусть людей на улице п#здят,грабят,убивают-мы будем раскрывать. О самозащите граждан,о защите их здоровья,жизни и имущества-ничего.
Возникает вопрос-а куда же идут наши налоги и что мы имеем за уплаченные нами деньги?
Будут убивать-звоните 102. Отличное решение.
Банды судя по всему, выплачивают деньги гаранту и Авакову, что бы народ не имел ни закона о самообороне ни оружия для самообороны, судя по всему банды делают откаты и гарант и Аваков, а их покрывают.
А как еще можно объяснить, что бандюки нападают, грабят убивают, а защищаться от них нельзя!!
Защищаться можно и нужно. Потому что когда не дай Бог покалечат или мелком обведут-человеку их расследование точно ничем не поможет. Решать проблемы по мере поступления.
А там или ишак сдохнет,или падишах.
Просто кто-то очень хочет, чтобы численность украинцев уменьшалась с каждым месяцем.
Нас убивают, нас грабят, мы нищаем... Украинцы бегут из станы не только из-за экономического положения в стране (которое ужасающее далеко не только из-за войны на востоке), но и потому, что здесь стало опасно жить! Учитывая растущий уровень преступности, МВС - не реформировано, а граждане мало того, что не могут покупать компактное оружие для защиты себя вне дома, так ещё и не могут защищаться с помощью того оружия, которое у них легально куплено и оформлено. Маразм всё крепчает, а люди уезжают....
А решать то как, если за решение тюрьма, а за не решение- ограбление, или травмирование, или смерть..., не имеющего законного права на решение.
Решать как решается. Бежать как бежится. Спасать себя и близких как спасается. Как-то так.
Почему во время майдана, не взирая на призывы Анатолия Гриценко, выйти на майдан с оружием легальным, с оружием в руках, никто так и не вышел?- причина как ни странно в законопослушании и терпимости большинства украинцев.
Поэтому, или по закону для большинства, или вопреки закону, для криминальность меньшинства.
Хотя вы и правы в том , что загнанный в угол, ели он не раб, обязан себя и своих близких, защитить и в любом случае.
У нас есть право на мирный протест против нежелания власти прислушаться к нам и принять закон об оружии.
А "терпець не урвавсь", за четверть века? Или может закалка в СССР, за 73 года, позволяет терпеть бесконечно?
Гражданское неповеновение - это крайняя мера, допустимая только после исчерпания всех законных средств.
Нынешняя власть, как и все прошлые, узурпирует право на применение силы. Они хотят быть сильными, а мы - слабыми. Вот и получается, что в данном вопросе интересы власти и банд совпадаю
Пожалуйста, залогиньтесь что бы иметь возможность комментировать