Кілька порад, як правильно тримати рушницю
Кілька порад, як правильно тримати рушницю
Руки стрільця формують сполучну ланку між плоттю та сталлю, і саме ця ланка робить зброю продовженням тіла. У цій статті ми розповімо про те, як правильно користуватися руками при триманні рушниці.
Охоплення
Перш за все, при виборі рушниці потрібно звернути увагу на приклад і цівку. Якщо у стрільця не дуже великі руки – то тримати рушницю з товстою цівкою і прикладом буде важко. У такому випадку краще уникати пістолетні рукоятки, особливо, якщо кнопка запобіжника розташована на спусковій скобі.
Сильна рука не повинна направляти рушницю на ціль.
Сильна рука
Сильна рука тримає рушницю, притискає її до плеча і тисне на спусковий гачок. Вона не повинна направляти рушницю на ціль.
Великий палець
Великий палець охоплює приклад навколо, але не зверху, де він може перекрити огляд. Як і при правильному рукостисканні, тримати рушницю потрібно з помірною силою, адже руки беруть на себе більшу частину сили відбою.
Вказівний палець
На спусковий гачок потрібно тиснути дистальною фалангою пальця – таким чином, стрілець краще контролює процес спуску.
Допоміжна рука
Допоміжною рукою стрілець направляє рушницю на ціль. Руку треба тримати трохи по діагоналі – таким чином, рушниця знаходитиметься врівень з випрямленим вказівним пальцем, що полегшить прицілювання.
Пальці
Дехто вважає за краще випрямляти вказівний палець допоміжної руки. Професіонали іноді випрямляють цілих два пальця. А дехто не випрямляє жодного пальця. Найголовніше – не тримати рушницю як гвинтівку, коли всі пальці охоплюють цівку, і вона лежить в руці між великим і вказівним пальцями.
Де розташувати допоміжну руку?
Вибір за вами. З хватом ближче до ствольної коробки стрілець зможе швидше повертати рушницю, але хват ближче до дульного зрізу допоможе стріляти точніше. Якщо приклад занадто короткий – рушницю зручніше тримати ближче до дульного зрізу, і навпаки.
Нехай цівка лежить в руці по діагоналі.
Підсумуємо
Допоміжна рука призначена для наведення рушниці на ціль, а сильна – для притиснення зброї до плеча і спуску. Коли стрілець навчиться правильно тримати рушницю – ствол буде наводитися на ціль одночасно з підняттям рушниці до обличчя і плеча, а постріл відбуватиметься у момент притиснення приклада до плеча.