Як литовці готуються до партизанської війни: Фото з навчань Allied Spirit VIII
Бійці добровольчих сил національної оборони Литви організують засідку на колону бронетехніки з використанням стрілецької і протитанкової зброї під час навчань Allied Spirit VIII
У випадку військової агресії, близько 5000 литовських добровольців готові до партизанської війни на своїй території.
Фотографії на яких видно, як литовські добровольці готуються захищати Батьківщину, опублікувало 20 березня в своєму «Twitter» Командування спеціальних сил США в Європі.
Конкретика «Союзницького духу»
Це фото з навчань «Союзницького духу VIII» (Allied Spirit VIII), які відбувались у січні-лютому 2018 року на німецькому полігоні Хохенфельс за участі майже 2420 солдатів і офіцерів з США, Литви, Канади, Чехії, Албанії, Данії, Італії, Польщі, Румунії та Великобританії. Головна мета навчань – підвищення ефективності співпраці військових з різних країн на полі бою.
Однак очевидно, що маневри засвідчили і деякі характерні риси підготовки східних держав-членів НАТО до великої війни в нашому регіоні.
Партизанська війна
Солдат KASP вчиться стріляти з ПЗРК «Stinger» під наглядом американського інструктора під час навчань Allied Spirit VIII
На фото видно, як солдати в камуфляжі і в цивільному влаштовують атаки на ворожі транспортні колони, використовуючи штурмові гвинтівки, кулемети, тренувальні версії протитанкових гранатометів. Також партизани полюють на літаки і вертольоти – ведуть вогонь з імітацій переносних зенітно-ракетних комплексів «Stinger».
Бійці не лише переодягаються у цивільне, вони використовують цивільний автотранспорт для розвідувальних та диверсійних операцій. Також проходить підготовка до роботи з вибуховими речовинами і мінами.
Американські коммандос і добровольці з KASP вивантажуються з цивільних мікроавтобусів під час навчань Allied Spirit VIII
«Як зауважують зарубіжні коментатори, навчання з використанням такої тактики під час маневрів із союзниками показують, яку роль в майбутньому конфлікті гратимуть спеціальні сили і формування територіальної оборони. Особливо це стосується країн Балтії, для яких загроза нападу збоку Росії вважається особливо високою», – зазначає польський військово-інформаційний портал defence24.pl.
Щоб показати, що дії Москви призведуть до військової реакції НАТО, в Латвії, Литві, Естонії та Польщі були розміщені багатонаціональні батальйонні групи – охоронні сили НАТО. Водночас дії партизан у випадку агресії повинні сповільнити окупацію Балтії і дати Альянсу час на збір військ і організацію допомоги.
Захист на всіх фронтах
Сам Вільнюс окрім підготовки добровольців працює і над посиленням своїх регулярних військ – було ухвалене рішення про повернення обов'язкового призову в армію. Це дозволяє сформувати нові частини Збройних Сил країни. В результаті, якщо в 2016 році Литва мала 16,5 тисячі солдатів, то в 2018 ця кількість, як очікується, підвищиться на 20 відсотків.
Також зміцнюються технічні можливості армії Литви – купуються нові протитанкові комплекси, сучасна бронетехніка і артилерія.
Дівчата зі Спілки литовських стрільців вчаться надавати медичну допомогу.
Посилюються і напіввійськові волонтерські організації – такі як Союз литовських стрільців (Lietuvos šaulių sąjunga), який спочатку був створений в 1919 році, а потім відновлений в 1989-му. Кожен психічно і фізично здоровий громадянин країни має право на придбання вогнепальної зброї, зокрема і нарізної. Зараз на руках цивільних громадян понад 100 000 одиниць гвинтівок, рушниць і пістолетів.
Боєць добровольчих сил національної оборони під час навчань в США.
Захищаючи рідні домівки
Що ж до Добровольчих сил національної оборони (KASP) – це частини територіальної оборони, які налічують понад 4700 чоловік і інтегровані у Збройні сили країни. З одного боку вони покликані до військової підготовки цивільних осіб на випадок техногенних і природних катастроф, а також до патріотичного виховання молоді.
Снайпер добровольчих сил національної оборони спостерігає за позиціями «противника» під час нічних маневрів в процесі навчань Allied Spirit VIII
А з іншого боку, як ми бачимо, бійці KASP готуються до партизанської війни і отримують розвідувальну і диверсійну підготовку для дій в тилу противника.
Автор: Олександр Гелогаєв
Все верно , люди конкретно задумываются о собственной безопасности и страны в целом имея такого соседа как Мордор , отсюда и все эти адекватные мероприятия , с поддержкой со стороны государства . Маленькое балтийское государство Литва могло бы стать примером для Украины , неужели литовцы духовитее нас , а может все дело в ответственности , а не « попи. деть « ради , как некоторые антохи геращинки , дело прошлое не понятно с какой целью выезжавшие в Балтию ( Эстонию в частности ) , впрочем была целая куча забавных селфи со стрелковым оружием и не только . На том типа опыт и закончился , увы и по прежнему « не на часи «. Партизаны говорите ?
Я за партизанскую войну, но чем воевать будем?. У США на 325 миллионов жителей 357 млн. единиц огнестрельного оружия. Они любую оккупационную армию за неделю "перемолят". Вы забываете о "пятой колоне" в Украине это больше 20% жителей и благодаря политики правительства она только растет.
Ну, теоретически у нас есть ополчение, но сама мысль о вооружении этого ополчения, приводит наших государственных мужей в ужас.
Не готовы, перестреляют друг-друга, другой менталитет...
В Украине тоже готовятся, ну те кто хочет готовиться а не ныть.
Единственное, что не сильно у нас это афишируется, но кто хочет тот найдет. А кто не хочет у того есть 1000 причин и возможность еще раз пересмотреть эти фоточки.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати