У Венесуелі заборона на цивільну зброю призвела до зростання кількості убивств
Президент Венесуели Ніколас Мадуро
У 2012 році Національні збори Венесуели, де засідають, здебільшого, комуністи, ухвалили закон «Про контроль над зброєю, боєприпасами і роззброєнням». Його метою було роззброїти всіх громадян – купувати зброю можуть лише держслужби.
Приводом для запровадження цього закону була неконтрольована злочинність, яка захлеснула країну.
З 2013 року, коли закон набув чинності, нелегальний продаж або володіння зброєю вели до тюремного строку до 20 років.
Цей закон призвів до того, що в 2015 році Венесуела посіла перше місце у світі за вбивствами – щороку насильницькою смертю гине майже 28 тисяч осіб. За рік до ухвалення цього закону, в столиці країни Каракасі на кожні 100 тисяч осіб припадало 122 вбивства, що в 20 разів перевищує світовий показник 6,2.
Venezuela gun ban
Для порівняння, у США в 2015 році цей показник становив 4,9, а співвідношення вбивств за допомогою вогнепальної зброї – 3,03.
Близько 70% усіх вбивств у Венесуелі стають результатом збройних пограбувань, і закону не вдалося зменшити кількість злочинів, адже в країні панує бідність, яка і породжує беззаконня.
Так як вся легальна зброя була зареєстрована, конфіскувати її було не важко. Уряд інвестував гроші у центри здачі зброї та публічно знищував конфісковане для показухи.
Як наслідок, співвідношення убивств на 100 тисяч населення зросло з 73 у 2012 році до 90 в 2015 році. З огляду на те, що режим Мадуро відомий своїм приховуванням реальних показників, ці цифри можуть виявитися більшими.
The National Police in Venezuela
Як це буває при тиранії, заборона на володіння зброєю допомогла придушити незгодних. Під час протестів за останні роки проти неозброєних демонстрантів виступають добре озброєні поліцейські, які не соромляться застосовувати летальну силу.
Сolectivos in Venezuela
Окрім поліцейських, у Венесуелі діють і аналоги наших тітушок – «colectivos», які допомагають розганяти незгодних за допомогою кулеметів.
Сolectivos in Venezuela
Як автоматична зброя потрапляє до рук формально цивільних «colectivos»? Відповідь проста – минулого року диктатура Мадуро заявила, що озброїла 400 тисяч «повстанців». Простіше кажучи, режим Мадуро відібрав зброю у простих венесуельців і віддав її лояльним злочинцям.
Сolectivos in Venezuela
Коли громадяни неозброєні, у злочинців ще більше заохочуються грабувати і вбивати невинних. Те ж стосується і злочинних урядів.
Наша власть не защищает народ, а защищается от него. Проведя формально декоммунизацию, она в разы увеличила основы коммунизма в управлении страной и запретов на свободы граждан, но под уже другими лозунгами.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати