Арсенал ідеального шпигуна (фото)
Документи агентів радянських спецслужб.енты агентов советстких спецслужб.
Горезвісні «камені», що використовувалися як «поштові скриньки» для передачі таємної інформації, фотокамери у формі запальничок, мініатюрні пістолети...
Кожна спецслужба прагне стати найбільш креативною і винахідливої у справі розробки та впровадження в допомогу шпигунові несподіваних «гаджетів» і парадоксальних технічних пристроїв.
Ви думаєте, що немислимі технічні винаходи у фільмах про Дж. Бонда є абсолютною фантастикою? Ми пропонуємо Вам переконатися самим у тому, що це далеко не завжди так.
У місті Морж, Швейцарія, знаходиться унікальна виставка, якої не знайти більше ніде в Європі. Виставка працює ще до 30 листопада 2013 року і пропонує всім відвідувачам оглянути приблизно 500 об'єктів з арсеналів спецслужб усього світу, починаючи з 1940-х рр. Всі експонати є запозиченнями з приватної колекції та архівів колишнього швейцарського розвідника Жака Бо.
Пістолет «FP-Liberator», 1942-1950 рр. Дешевий пістолет, розрахований на один постріл із убивчою силою до 8 метрів. Спочатку він був розроблений для підпільників й членів рухів опору. Середня вартість виробництва одного такого пістолета становила 2 долари.
Пістолет «FP-Liberator»
«Camera-Lite», мінікамера, 1955 року. Повноцінна фотокамера, замаскована під запальничку.
«Camera-Lite»
Спец-підошви, приблизно 1942 року. Кинджали були спеціально пристосовані під форму ноги.
Спец-подошвы
Інформація, замаскована під ноти, німецька контррозвідка, 1940-1945 рр.
Інформація, замаскована під ноти
Підручник з рукопашного бою, «Управління стратегічних служб» США («Office of Strategic Services» – «OSS»), 1942-1945 рр.
Підручник з рукопашного бою
Датчики «Dog Doo» та «Monkey Doo», війна у В'єтнамі 1970-1972 рр. Сенсори, замасковані під «собачі купки», що мали реєструвати сейсмічні сліди пересування великих груп військ на так званій «Тропі Хо-Ші-Міна». Однак потім з'ясувалося, що в джунглях собаки не водяться. Тому «собачі купки» були перероблені в «мавпячі» (праворуч).
Датчики «Dog Doo» та «Monkey Doo»
Міні-магнітофон «Nagra Kudelski». Прилад розміром із пачку цигарок був створений на замовлення ФБР, і починаючи з 1984 року ним користувалися вже майже всі розвідки світу.
Міні-магнітофон «Nagra Kudelski»
8-міліметрова кінокамера «Univex A-8». ФБР користувалося такою камерою в 1940-х рр. з метою зовнішнього спостереження.
8-миллиметровая кинокамера «Univex A-8»
Іграшка Фербі (Furby), загроза для АНБ (NSA), 1998 р. Інтегрований в іграшку комп'ютерний чіп здатний запам'ятовувати і відтворювати до 200 слів. Через це співробітникам АНБ було суворо заборонено приносити цього гарнюню із собою в офіс.
Іграшка Фербі
Операція «Корнфлейкс» – фальшиві поштові марки, 1943-1945 рр. У співпраці зі швейцарською розвідкою попередник ЦРУ «Управління стратегічних служб» США («Office of Strategic Services» – «OSS») надрукували в часи Другої світової війни в Лозанні спеціальні поштові марки з написом «Futsches Reich», до того ж голова Гітлера на ній нагадувала череп мерця.
фальшиві поштові марки
Камера «Minox Riga», 1940-1941 рр. Цей фотоапарат був розроблений після радянської окупації Прибалтики і використовувався зовнішньою розвідкою СРСР.
Камера «Minox Riga»
Ціаністий калій в мідній капсулі, 1940-1945 рр. Німецькі офіцери мали при собі такі капсули для того, щоб, потрапивши в полон, змогли вчинити самогубство. Саме така капсула допомогла в 1946 році Г. Герінгу уникнути страти за вироком Нюрнберзького трибуналу.
Ціаністий калій в мідній капсулі
Мініавтомат «M-11», 1967-1990 рр. Цю просту і надійну зброю використовували в 1970-і рр. спецслужби багатьох країн. Конкретно цей екземпляр, оснащений імпровізованим глушником, перебував на озброєнні ізраїльської розвідки «Моссад».
Мініавтомат «M-11»
Ордени, медалі, почесні знаки.
Ордени, медалі, почесні знаки.
Цікаво.
а идея с глушителями из пластиковой бутылки реальна?
А Вы что, "Антикиллер" и "Брат" не смотрели? :)
думаю что с бутылкой лучше чем без нее.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати