Стрільба навскидь: як швидко стріляти не цілячись
Стрельба навскидку
Уявіть ситуацію: хтось уперше в житті у тирі бере в руки зброю, стріляє, йому подобається, і він вирішує займатися стрільбою. З чого він почне?
Звичайно ж, з найголовніших засад роботи зі зброєю, техніки безпеки, правильного прицілювання тощо. Поступово стрілець осягатиме різні тонкощі і техніки. Поки одного разу не зіткнеться з такою навичкою, як стрільба навскидь, просто кажучи – як швидко стріляти не цілячись.
Навіщо взагалі уміти швидко стріляти не цілячись?
Є практична стрільба, а є також оборонна стрільба. Обидві ці дисципліни належать до стрілецького спорту, але таких спортсменів, можна умовно поділити на дві категорії. Першим подобається стрілецька спільнота, змагання, дух суперництва, участь і перемоги. Другі, здебільшого, працюють над своїми навичками самооборони – адреналін на змаганнях б'є так, що стрес можна порівняти з будь-якою критичною ситуацією.
Так от, якщо наш умовний герой узявся за стрільбу тільки тому, що це прикольно, незвичайно, нові знайомства, відчуття і досягнення – стрільба навскидь йому не потрібна. Навіть більше – шкідлива. А якщо зброя обирається як один з інструментів захисту себе, свого житла і рідних? Тоді уміння швидко стріляти, не цілячись, може стати в нагоді. Чому?
Коли йдеться про виживання і боротьбу за життя, навіть секундне зволікання – це смерть. Під час самооборони у вас просто не буде часу, щоб ретельно прицілитися. І тоді все залежатиме від уміння вести вогонь навскидь. На щастя, цією навичкою теж можна навчитися.
Стрільба навскидь – вправи для відпрацювання
Перед тим як вчитися швидко стріляти не цілячись, необхідно належним чином оволодіти класичною стрільбою. Щонайменше для того, щоб положення ствола підказувало, куди саме полетить куля.
Окрім того, варто нагадати одну корисну вправу. Для цього нам знадобиться пістолет, мішень і клейка стрічка. Просто беремо і заклеює мушку. І стріляємо наосліп. Спершу – у мішень на мінімальній для вас відстані. Фокусуватися потрібно не на мушці, а на мішені. Якщо вийде зберегти купчастість – можна збільшити дистанцію метрів зо два. Знову хороша купчастість? Чудово, продовжуємо збільшувати дистанцію. Якщо погана – повертаємося на крок назад і знову стріляємо.
Коли дистанція достатньо виросте, при хорошій купчастості, можна буде відпрацьовувати стрільбу з вихоплюванням. Як на «ковбойській дуелі». Тут є один важливий момент – спершу потрібно навчитися робити постріл не раніше, ніж ствол подивиться убік мішені. Для цього доведеться використовувати розряджену зброю і асистента, який спостерігатиме за вашими рухами і зможе вказати, коли «постріл» стався занадто рано.
Але в будь-якому випадку, на це потрібно багато часу, сил і патронів. Утім, з патронами можна трохи схитрувати і використати пневматику. Ви ж вчитеся не зброю тримати і відбій компенсувати, а швидко стріляти не цілячись. А в цьому випадку на перших етапах можна обійтись і без вогнепальної зброї.