Кращі прицільні пристосування для пістолетів
Оптоволоконні мушки
Дискусії щодо кращого бойового прицілу, які проводяться в інтернеті, зазвичай сходять до суперечок про прицільне та не прицільне стріляння.
Деякі «порадники» навіть рекомендують спилювати мушку й цілик у щойно купленої зброї, бо вони, нібито, даремні в стресовій ситуації.
Крім того, часто-густо піддаються критиці різноманітні техніки та вправи для прицільного стріляння в екстремальних умовах. Адже для влучного пострілу не завжди потрібно чітко суміщати цілик з мушкою. На коротких відстанях досить лише направити ствол на ціль.
Загалом, можна виділити декілька умов, дотримавшись які, стрілець зможе ефективно використовувати прицільне пристосування:
1. Регулярно вправлятися в прицільному стрілянні;
2. Постійно очікувати нападу;
3. Мати зручний приціл.
Мушка
Ідеальних мушок немає, але існують більш якісні. Якщо мушка велика, пофарбована в яскравий, контрастний колір, то в бою буде більше шансів добре прицілиться.
Мушка AmeriGlo ProGlo на пістолеті Glock 19
Один з найкращих варіантів – це тритієва мушка AmeriGlo ProGlo з великим зеленим люмінесцентним обідцем навколо точки.
Бюджетний варіант – пофарбувати яскравим лаком звичайну мушку. Багато-які мушки яскраві, однак не всі вони досить великі. Тому яскравий контур навколо точки просто необхідний.
Яскрава мушка добре проглядається в бою
Оптоволоконні мушки теж гарні, але вони крихкі, і їх легко пошкодити в бою.
Цілик
У цілика має бути чіткий широкий проріз. Це допоможе швидко суміщати його з мушкою, коли ціль близько, разом з тим він не стане на заваді для прицільного стріляння на далекі відстані.
Цілик I.C.E. Claw
Та от тритієвий цілик не такий гарній, як мушка з аналогічного матеріалу. Нічною порою три яскраві точки можуть збити з пантелику, і на прицілювання утратиться дуже багато коштовного часу.
Типове триточкове прицільне пристосування
Коліматорні приціли
Успіх електронних прицільних пристосувань для гвинтівок – очевидний. Вони можуть витримувати дуже жорсткі умови бою. Цілком природно, що їх почали налагоджувати і на короткоствольну зброю.
Коліматор на пістолеті Keltec PMR-30 (фото Олега Вовка)
Таких прицілів багато, однак Trijicon RMR – безперечний лідер ринку. Він дуже міцний, а із ним перезарядка зброї однією рукою – не проблема. Але коліматори – недешеві. До того ж, доведеться нести зброю до майстра, щоб він зробив виріз потрібного розміру для кріплення прицілу.
Затвор-кожух пістолета Glock з вирізом під коліматор
Smith&Wesson, наприклад, виготовляє зброю з уже готовими вирізами під коліматори, однак більшість виробників – такого не роблять.
Trijicon RMR Glock 17 mounted Reflex Sight First Report
Мушку рекомендують зпилити щоб не було як в тому анекдоті :)
"Дикий Запад. Салун. Врывается молодой ковбой и сходу начинает палить. Все бутылки и стаканы вдребезги, всё в осколках… Наконец, последним метким выстрелом молодой ковбой гасит огонёк у свечи. После чего встаёт старый ковбой, подходит к молодому и говорит: — Спили мушку, сынок. — А это-то ещё зачем, дед?! — Сынок, когда-то я был таким же шустрым и метким, как ты. Но однажды у меня закончились патроны. Подошли ко мне трое, отобрали Кольт, засунули его мне в задницу и повернули три раза. Спили мушку, сынок."
Игрался я с волокном, тритием, лаками всякими ... в итоге вернулся к стандартным прицельным без наворотов. Они более универсальные и надёжные.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати