У США відтепер будуть випускати лише «екологічно чисті» кулі

| Амуніція та боєприпаси, Факти, статистика та аналітика | Автор: Web admin
По-русски

Набої       Набої

Свинцеві кулі в Америці остаточно відходять у минуле. 

Ще до нового року останній у цій країні завод з їхнього виробництва у містечку Геркуланум, штат Міссурі, мусять закрити за розпорядженням федерального агентства США з охорони навколишнього середовища.

Влада впевнена, що цей крок піде на користь і людям, і природі. Однак критики попереджають, що він може зашкодити економіці.

Коментуючи ці плани, телекомпанія «Фокс ньюс» зазначила, що у військах США перехід на так звані «зелені» боєприпаси для стрілецької зброї розпочався ще у 2010 році. Завершити його планують до 2018 року, однак, наприклад, набої для гвинтівок М-14 вже з нового року взагалі не міститимуть свинцю.

У найближчі п'ять років закупівлі цього металу для потреб армії США можуть скоротитися майже на 4 тисячі тонн. Разом з тим приблизно половина штатів країни запроваджують або посилюють обмеження на використання свинцевих боєприпасів для полювання.

Наприклад, Каліфорнія має намір повністю заборонити їх до середини 2019 року. Замість свинцю американці будуть використовувати мідь. Коштує це набагато дорожче. Різниця у вартості профільних військових замовлень може скласти приблизно 20 млн доларів.

Крім того, як попереджають фахівці, підвищення попиту на мідь збоку військового відомства спричинить подорожчання цього металу, який широко застосовують у різних цивільних галузях зокрема, для електропроводки та у виробництві побутової електроніки.

Мінфін США вже давно розмірковує про відмову від карбування збиткових одноцентових монет – цинкових, з мідним покриттям.

Національна стрілецька асоціація США висловила невдоволення з приводу жорстких обмежень на використання свинцю, котрі потягнуть за собою підвищення вартості традиційних боєприпасів.

Запровадження «зелених» набоїв може посередньо обмежити в США купівлю-продаж вогнепальної зброї та боєприпасів до нього.

1,0 1 -1 1
Коментарів (7)

  • 26.12.2013 16:42
    #
    - 0 +

    Коли вже на бластери прейдем?

  • 26.12.2013 16:47
    #
    - 2 +

    чомусь мені здається, що свинцеві кулі у порівнянні з обсягами викидів свинцю й іншого лайна заводами й виробництвами зовсім мізерні.

  • 26.12.2013 17:06
    #
    - 3 +

    Делают так что оружие иметь стоит дорого =))

  • Ну вигадають картечь в оболочці так само і кули.
    Типу проблема, була вже стаття про керамічні кулі.

  • 27.12.2013 10:32
    #
    - 1 +

    На кого это всё рассчитано? Армейские б/п для нарезнка давно имеют металлические сердечники (а оболочка на основе меди у них всю жизнь была) - или военные об этом не знали?
    На охоте все больше применяется стальная дробь.

    В гладкостволе же свинцовую пулю просто так не заменишь на медную. Второй по распостраненности металл у таких б/п - сталь, а не медь.

    Это утка или фейк? )

    • Так всі зауваження доречні.
      Я думаю все ж це типу для того щоб боєприпаси самі не виготовляли на дому.
      Свинець простіший в обробці, а от мідь це вже проблема.
      От і будуть тиснути на тих хто користується кулями з свинцю та самі споруджують боєприпаси. Плюс мідні кулі будуть більше зношувати ствол, коли свинець деформується і притирається.
      Іще можна подумати, хто там має мідні копальні, ним це буде вигідно, так само як фірмам які переробляють металобрухт та хочуть мати новий ринок збуту продукції.
      Все ж 30 гр. куля буде вартувати дорожче ніж 30 гр. кабелю.
      Дуже схоже на процес в авто будуванні, де є тема з одноразовими двигунами. Не вигідно автомобілі мільйонники виготовляти.
      п.с.
      А коли гуму на шинах замінять, екологічним продуктом?


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати