Прикордонники знайшли схрон зброї часів Першої світової війни

| Колекційна зброя | Автор: Web admin

Вилучені предметиВилучені предмети

Поблизу кордону з Польщею прикордонний наряд знайшов схрон, у якому виявили зброю часів Першої світової війни.

Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України на своїй сторінці у фейсбуці.

Схрон зі зброєю виявили прикордонники під час патрулювання прикордонної смуги.

Вилучені предметиВилучені предмети

«Патрулюючи українсько-польську ділянку кордону, військовослужбовці відділу «Стужиця» Чопського загону виявили за лінією інженерних споруд місце схрону вогнепальної зброї часів І Світової війни. Прикордонники помітили деталі гвинтівки, які виднілися з-під землі», — розповіли у службі.

Вилучені предметиВилучені предмети

Набої калібру 7,62 мм часів Першої світової війни. Фото ДСНС Набої калібру 7,62 мм часів Першої світової війни. Фото ДСНС

Після знаходження схрону на місце були викликані працівники поліції та Державної служби надзвичайних ситуацій. Вони вилучили на місці близько 4500 набоїв 7,62 мм, 3 ручні гранати та 75 одиниць гвинтівок Мосіна.

На жаль, гвинтівки мають поганий стан, тому не становлять музейної цінності. Знайдені боєприпаси, згідно з повідомленням ДСНС, були утилізовані шляхом підриву.

Гранати, знайдені в схроні часів Першої світової війни. Фото ДСНС Гранати, знайдені в схроні часів Першої світової війни. Фото ДСНС

Виявлені знахідки дозволяють досить точно встановити час створення схрону. Так, гостроноса форма куль встановлює нижню межу в 1908 рік, коли була створена гостроноса куля калібру 7,62 на 54 мм, замість застарілої тупоносої.

Водночас гранати вдалося ідентифікувати як гранати Лішина. Це була перша граната ударної дії в армії Російської імперії. Вона була винайдена в 1904 році та застосовувалася під час Російсько-японської та Першої світової воєн.

Граната Лішина. Фото з мережіГраната Лішина. Фото з мережі

Вона не була офіційно взята на озброєння, але кустарно виготовлялася у військах і була згадана у настановах того часу. Її конструкція була дещо примітивною, небезпечною та використовувалася як вибухівка піроксилін, який значно поступається тротилу. Тому граната швидко вийшла із застосування.

Отже, завдяки цим двох знахідкам ми можемо з великою часткою впевненості датувати схрон роками Першої світової війни.

Попри час, який минув від часів Першої та Другої світових воєн, знахідки того часу продовжують регулярно спливати навіть до цього часу.

 * * *

Стати членом УАВЗ

Допомогти УАВЗ

Web admin Автор: Web admin11351,2 Переглядів: 272 , Коментарів: 1 - 2 +
1,0 1 -1 2
Коментарів (1)

  • 07.10.2024 13:09
    #
    - 2 +

    Ось до чого приводить недбале зберігання зброї(((


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати