Виплати за укладання «Контракту 18-24»: все, що потрібно знати добровольцям
Ілюстраційне зображення
Кабмін нещодавно розширив можливості проєкту «Контракт 18-24» — відтепер шлях добровольцям до лав Сил оборони відкрито не лише у складі Збройних Сил України, а й у Державній прикордонній службі та Національній гвардії.
Цей контракт передбачає не лише чітко визначений термін служби строком в 1 рік, але й фінансові бонуси на додачу до грошового забезпечення. Докладніше про все це розповідає АрміяInform.
Мільйон за укладання контракту
Один з головних бонусів такого контракту — це виплата 1 млн гривень грошової допомоги. Виплачувати її мають в три етапи:
- 200 тисяч гривень — на самому початку служби. Упродовж 5 днів після підписання контракту та вступу до виконання обов’язків.
- 300 тисяч гривень — вже після проходження підготовки (45 днів загальної, 14 днів фахової та ще до 14 днів безпосередньо в підрозділі) та залучення до виконання бойових завдань.
- 500 тисяч гривень — виплачуються в день виключення зі списків військової частини після закінчення цього контракту.
Однією з ключових умов для виплати третьої частини грошової допомоги є безпосередня участь в бойових діях впродовж 6 місяців.
Якщо за якихось причин вийшло менше, виплата також буде меншою — вона розраховуватиметься пропорційно із розрахунку 1/6 від 500 000 гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях сумарно обчислених.
За такою ж формулою рахуватиметься виплата, якщо під час служби буде скасовано воєнний стан і просто не буде фізичної можливості виконати умову про участь в бойових діях.
Якщо ж контракт буде розірвано достроково за станом здоров’я (через поранення, або хвороби, пов’язані із захистом Батьківщини), або строк контракту закінчиться, але через хворобу чи поранення доброволець не зможе виконати умову про безпосередню участь в бойових діях впродовж 6 місяців, він все одно отримає третю частину виплати в повному обсязі.
Якщо ж військовослужбовець систематично не виконуватиме умови контракту, то йому не лише не виплатять третю частину допомоги, але й доведеться повернути раніше отримані 200 та 300 тисяч гривень.
Грошове забезпечення та «бойові»виплати
Виплата мільйона гривень за укладання контракту — це лише частина виплат, які отримуватиме доброволець у віці від 18 до 24 років, долучившись до Сил оборони.
Також ніхто не скасовує основні та додаткові види грошового забезпечення, які отримує кожен український військовий:
- Щомісячне грошове забезпечення (мінімальне 20 100 грн);
- «Бойові виплати» — від 30 до 100 тисяч гривень в залежності від виконуваних завдань;
- 70 тисяч за службу «на нулі».
Більш детально про те, як нараховуються всі ці виплати у 2025 році, можна прочитати тут.
Допомоги та компенсації
Також існує перелік допомог та компенсацій. Ті, хто укладе «Контракт 18-24» також можуть на них розраховувати:
- Допомога на оздоровлення (раз на рік у розмірі місячного грошового забезпечення);
- Допомога для вирішення соціально-побутових питань;
- Компенсація за піднайом житла.
Всі ці виплати закріплені українським законодавством, а також додатково прописуються в контракті, який підписуватимуть громадяни віком від 18 до 24 років.
Як отримати мільйон, якщо ти вже у війську
Виплату в один мільйон гривень можуть отримати не лише ті, хто зараз приєднується до війська, а військовослужбовці цієї вікової групи, які мобілізувалися чи підписали контракт ще до впровадження цього проєкту.
Хто має право?
Право на винагороду мають виключно особи рядового, сержантського і старшинського складу, які до 13.02.2025 віком до 25 років були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану, проходять військову службу та брали безпосередню участь у бойових діях. Участь у бойових діях має становити не менш ніж 6 місяців станом на 13.02.2025.
Якщо строк безпосередньої участі в бойових діях менший за 6 місяців, то винагорода виплачується пропорційно часу проходження військової служби із розрахунку 1/6 від одного мільйону гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях сумарно обчислених.
Але є й винятки. Зокрема, якщо строк менший за 6 місяців у зв’язку із наявністю захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час захисту Вітчизни, або перебуванням та звільненням з полону, винагорода виплачується в повному обсязі.
Не зможуть отримати винагороду ті, хто два або більше разів за сукупністю притягувалися до кримінальної відповідальності, адміністративної відповідальності за вчинення військового адміністративного правопорушення або на підставі письмового наказу до дисциплінарної відповідальності за порушення військової дисципліни, які враховуються для оцінки стану дисципліни й строк дії дисциплінарних стягнень за які не закінчився.
Як підтвердити участь у бойових діях?
Підтвердження здійснюється на підставі щонайменше одного документа з кожної з наступних груп:
а) бойовий наказ (бойове розпорядження);
б) журнал бойових дій (вахтовий, навігаційновахтовий, навігаційний журнал) або журнал ведення оперативної обстановки або бойове донесення;
в) рапорт (донесення) командира підрозділу (групи), корабля (судна), катера про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових в районах ведення воєнних (бойових) дій.
Також існує низка нюансів щодо цієї виплати, детальніше про які можна прочитати тут.
* * *