У Європі розпочали розробку керованої кулі з оптичним наведенням

| Технології, Амуніція та боєприпаси | Автор: Web admin

Керована куля калібру 12,7 мм. Фото European Defense ReviewКерована куля калібру 12,7 мм. Фото European Defense Review

Французько-німецький дослідницький інститут Сен-Луї (ISL) працює над створенням керованої снайперської кулі калібру 12,7×99 мм з оптичною головкою самонаведення.

Про це повідомляє видання European Defense Review.

Як повідомляє видання, ISL просуває проєкт керованої кулі калібру 12,7 мм, який ще більше підвищить точність снайперської стрільби. Ця робота спирається на досвід, набутий у рамках кількох програм з розробки керованих боєприпасів — починаючи насадок для корекції курсу артилерійських снарядів і закінчуючи боєприпасами середнього калібру.

Розробка електроніки, необхідної для керування кулею довжиною близько 54 мм і максимальним діаметром 12,7 мм, є справжнім викликом, оскільки всі елементи повинні витримувати перевантаження під час пострілу.

Набої 12,7 мм. Фото: ЗСУНабої 12,7 мм. Фото: ЗСУ

Проєкт отримав назву I-SMART (ISL Sniper Munition Actuated to Reach Target) та складається з п’яти різних елементів. Попереду встановлена оптична система, далі йде навігаційна електроніка, потім блок живлення, блок корекції та система зв’язку.

Оптичний датчик має забезпечувати наведення на кінцевій ділянці, але, як зазначає видання, поки що для тестування корекція траєкторії розраховується в наземному блоці управління. Тому під час польоту куля коригується командами з наземної станції. У кінцевому варіанті передбачено, що всі розрахунки здійснюватиме сама куля.

При цьому аеродинамічні приводи вже пройшли випробування в лабораторії та аеродинамічній трубі, але ще мають бути протестовані в реальних умовах. ISL має на меті забезпечити можливість бокової корекції до 50 метрів на дальності 2000 метрів.

Враховуючи час польоту близько трьох секунд, це не лише збільшить імовірність влучання, але й дозволить стрільцю вражати цілі, що рухаються з поперечною швидкістю до 60 км/год. Крім того, ця технологія дозволить менш досвідченому особовому складу влучати в ціль, підвищуючи точність стрільби з меншою кількістю тренувань.

Снайпери 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура». Квітень 2023. Україна. Фото зі сторінки бригадиСнайпери 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура». Квітень 2023. Україна. Фото зі сторінки бригади

За інформацією European Defense Review, ISL прагне зробити набій сумісним зі снайперськими гвинтівками калібру 12,7×99 мм. Дати фінальних випробувань, які доведуть проєкт до технічного рівня TRL5 (перший прототип який пройшов випробування), ще не було названо. Однак заявлено, що після випробувань ISL шукатиме промислового партнера, щоб довести демонстраційний зразок до рівня готового продукту.

* * *

Стати членом УАВЗ

Допомогти УАВЗ


Web admin Автор: Web admin11407,2 Переглядів: 4 - 0 +
Коментарів (0)

Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати