Військовослужбовці Армії США критикують новітню гвинтівку XM7

| Військова зброя та техніка, Гвинтівки | Автор: Web admin

Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.

В Армії Сполучених Штатів розкритикували новітні 6,8×51-мм (.277 Fury) гвинтівки XM7 від Sig Sauer.

Про це пише видання The War Zone з посиланням капітана Армії США Брейдена Трента.

За його словами, гвинтівка має серйозні проблеми з надійністю та інші недоліки, зокрема, надмірний знос ствола та регулярні поламки ключових компонентів.

Він стверджує, частково ґрунтуючись на спостереженнях за бойовими стрільбами за участю солдатів, озброєних XM7, що ці проблеми, разом з низкою інших факторів, роблять гвинтівку «непридатною» для використання за призначенням.

 Боєць Армії США веде вогонь з SIG XM7. На зброї встановлений комплекс XM157. Фото: Армія США. Боєць Армії США веде вогонь з SIG XM7. На зброї встановлений комплекс XM157. Фото: Армія США.

Критика

Трент провів технічне порівняння гвинтівки XM7 із чинною M4A1. Він акцентував увагу на бойовій вазі автоматів — показнику, що враховує не лише саму зброю, а й заряджений магазин і додаткові аксесуари.

За його словами, M4A1 важить приблизно 3,8 кг, тоді як XM7 — 6,9 кг, що майже вдвічі більше. Крім того, Трент стверджував, що ствол XM7 має довжину 13 дюймів — на півтора дюйма коротший, ніж у M4A1.

Однак офіційна інформація армії суперечить деяким його твердженням: стандартна довжина ствола XM7 становить 15,3 дюйма, що навіть довше за 14,5-дюймовий ствол M4A1.

Також не зовсім зрозуміло, звідки взялася цифра бойової ваги у 6,9 кг — армія повідомляє, що вага гвинтівки без патронів становить 3,8 кг, а з глушником — 4,4. Заряджений магазин на 20 патронів і оптичний приціл XM157 збільшують вагу.

Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.

Спеціаліст Національної гвардії Тернер Хортон, базуючись на дослідженнях Трента, зазначив, що вимоги до нової гвинтівки передбачають швидкість кулі у понад 900 метрів за секунду.

Для досягнення цього з коротшим стволом потрібно використовувати потужніші боєприпаси, що створює великий тиск у патроннику. Це призводить до підвищеного зносу компонентів і навіть до розриву гільз, що становить потенційну загрозу для оператора.

Графічне зображення елементів патрона 6.8x51мм з гібридною гільзою. Sig Sauer.Графічне зображення елементів патрона 6.8x51мм з гібридною гільзою. Sig Sauer.

У результаті опитування понад 150 військовослужбовців, технічного персоналу та командирів, а також огляду 23 зразків XM7, Трент виявив низку додаткових проблем.

Найпоширенішою виявилася поява подряпин на стволах, які виникали після 2000 пострілів. Подряпини з’являлися за чотири дюйми до дульного зрізу або на відстані одного дюйма позаду газового блоку — у місцях, критичних для точності та безпеки стрільби.

Крім того, конструкція ручки заряджання вимагала повного відведення назад, що у бойових умовах спричиняло труднощі. Також було зафіксовано три випадки руйнування глушника внаслідок недостатньої міцності фіксувального кільця — солдати могли зламати його вручну, після чого встановити глушник ставало неможливо.

Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.

Ще однією проблемою стала система двосторонньої фіксації магазину, яка під час використання в польових умовах випадково зачіпалася за елементи екіпірування, що призводило до випадання магазину.

Загалом ХМ7 важка, громіздка, має посилену віддачу і вміщує менше боєприпасів (20 патронів проти 30 у M4A1). У реальних бойових умовах, за його словами, більшість зіткнень відбуваються на відстані до 300 метрів, де переваги XM7 у дальності та пробивній здатності не дають суттєвої переваги.

Капітан навів приклад бойових навчань, під час яких взвод мав здійснити вогневе прикриття. Уже через 10 хвилин бою він майже повністю вичерпав боєприпаси.

Відповідь Sig Sauer

Представники Sig Sauer — Джейсон Сент-Джон і Джошуа Шумейкер — розкритикували висновки капітана Трента щодо програми NGSW, зазначивши, що він не консультувався ні з компанією, ні з армійським офісом програми.

Сент-Джон заявив, що Трент неправильно зрозумів суть програми, її технічний прогрес, а також реальні зусилля з удосконалення зброї. Зокрема, він заперечив, інформацію про небезпечний тиск у патроннику XM7.

Він також запевнив, що випадків розриву гільз не зафіксовано, а всі потенційні ризики перевіряються за допомогою жорстких випробувань, включно з тестами на закупорення каналу ствола.

Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.Боєць Армії США з SIG XM7. Фото: Армія США.

Твердження Трента щодо проблем зі скиданням магазину були визнані застарілими — відповідна деталь уже була модифікована в межах армійського процесу змін.

Також спростовано повідомлення про відламування рукоятки заряджання: проблеми, на думку Sig Sauer, виникають лише через неправильне навчання після переходу з інших платформ.

Сент-Джон також не погодився з критикою ергономіки бічної рукоятки заряджання та заявив, що наявність двох рукояток — це гнучкість, а не недолік. Крім того, йому нічого не відомо про проблеми зі кільцем глушника.

За словами Sig Sauer, ресурс ствола XM7 перевищує 10 000 пострілів — удвічі більше за вимоги армії. Водночас компанія визнає, що зброя продовжує еволюціонувати відповідно до відгуків користувачів, і це триватиме десятиліттями.

 * * *

Стати членом УАВЗ

Допомогти УАВЗ

Коментарів (0)

Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати