Набув чинності закон, який спрощує списання військового майна
Набув чинності закон про спрощення списання військового майна вартістю до 1,7 млн гривень. Зокрема, дозволено не проводити розслідування, якщо втрата відбулася внаслідок бойових дій.
Відповідний закон був підписаний Президентом України та опублікований на сайті Верховної Ради України.
Відтепер під час дії воєнного стану все військове майно, яке було витрачене, використане або стало непридатним під час експлуатації, може бути списане без затверджень та погоджень із посадовими особами вищих рівнів, правоохоронними органами чи спеціальними правоохоронними формуваннями ЗСУ.
Про списання такого військового майна командир військової частини видає наказ за поданням комісії.
Головною умовою такого списання є вартість одиниці майна або їх суми за одним актом, що не перевищує 1,7 мільйона гривень (100 тисяч неоподатковуваних мінімумів).
У разі, якщо вартість майна перевищує визначену суму, єдиний акт списання має затвердити командувач або інший керівник органу військового управління, до якого належить військова частина, що списує майно.
Закон також унормовує, що посадова особа, яка отримала на затвердження єдиний акт, зобов’язана протягом 20 днів від дня його отримання затвердити його або відмовити в затвердженні. Відмова має бути вмотивованою із зазначенням причин та недоліків, які необхідно усунути.
Термін перегляду рішення про відмову в затвердженні єдиного акта після усунення недоліків і повторного подання не може перевищувати п’ятнадцяти днів.
Ще одним нововведенням стало те, що в межах нового закону можна списувати будь-яке майно, крім нерухомості. На відміну від попередніх спрощень, які не дозволяли списувати зброю.
Дія нового закону поширюється на військовослужбовців Збройних сил під час виконання ними обов’язків військової служби. А також на військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів.
Дія Закону також поширюється на інші військові формування, включно з Державною службою спеціального зв’язку, Національною поліцією, підрозділи Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.
Тепер, у термін до 10 червня, Кабінет Міністрів України має забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього закону.
* * *