Масштабний акт непокори - тисячі американських власників зброї стали поза законом

| Політики та зброя, За кордоном, Законодавство | Автор: Web admin
По-русски

Масштабний акт непокори - тисячі американських власників зброї стали поза закономМасштабний акт непокори - тисячі американських власників зброї стали поза законом

З 15 квітня майже мільйон мешканців штату Нью-Йорк стали зловмисними порушниками закону. Всі вони свідомо вдалися на цей вчинок.

Ці люди – власники зброї, яку було придбано абсолютно легально, але до того, як у січні 2013 року губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо підписав закон, котрий американці називають SAFE Act.

Цей закон фактично запровадив у штаті нову класифікацію вогнепальної зброї, зарахувавши до «штурмової зброї» безліч моделей, що досі таким не вважалися.

Наприклад, «штурмовою», згідно із SAFE Act, в Нью-Йорку тепер вражають навіть напівавтоматичний Remington Model 1100 з пістолетним руків’ям, що випускається з 1963 року і вельми популярний серед мисливців та шанувальників постріляти по мішенях.

Закон також забороняє багатозарядні магазини. Він вимагає, щоб власники «штурмової зброї» повторно її зареєстрували. Кінцевий термін реєстрації – 15 квітня 2014 року.

Однак люди, у всякому разі, іхня переважна більшість, не хочуть цього робити. Вони вирішили виявити громадянську непокору, причому масову, хоч закон класифікуватиме це як правопорушення класу А, що тягне за собою покарання – рік тюремного ув'язнення.

Журнал Forbes звернувся цього тижня до департаменту поліції штату Нью-Йорк з питанням: скільки власників вогнепальної зброї все ж таки пройшли обов'язкову реєстрацію. Департамент відмовився надати таку інформацію: «Поліція штату Нью-Йорк не має права розкривати цю інформацію.

Відомості про кількість зареєстрованої штурмової зброї вилучені із загальної бази департаменту, а отже не підлягають розголошенню».

Нью-Йорк – не поодинокий штат, де склалася така ситуація. Власники зброї в Коннектикуті мали пройти обов'язкову повторну реєстрацію до 31 грудня 2013 року. Департамент поліції Коннектикуту отримав 41347 заяв про реєстрацію «штурмової зброї» та 36932 заяви про реєстрацію багатозарядних магазинів.

Це означає, пише Forbes, що понад 300 тисяч мешканців штату вирішили порушити закон. Вони або вивезли зброю за межі Коннектикуту, або продали її.

Ці цифри не з повітря узяті. Національна федерація стрілецького спорту (NSSF), а також торгівельна асоціація виробників вогнепальної зброї стверджують, що в Коннектикуті на кінець 2013 року, приблизно 350 тисяч мешканців штату були власниками зброї, котру заборонили з 1 січня 2014 року.

У заяві NSSF наголошується: «350 тисяч – це дані, які були отримані в результаті численних опитувань і досліджень, звітів про продажі, зокрема не тільки через магазини, а й через приватні угоди». Той самий аналіз NSSF здійснила і в Нью-Йорку. Він і визначив кількість власників зброї, котрі відмовилися проходити повторну реєстрацію – мільйон чоловік.

Певна річ виникає питання, що робитиме влада з такою кількістю правопорушників? Згідно із законом їх мають притягнути до суду. У разі відмови з'явитися на слухання, видається ордер на примусове приведення до зали суду, і поліція зобов'язана забезпечити виконання цього розпорядження. Враховуючи те, що цю зброю вже було зареєстровано, тільки за старими правилами, у влади є повна інформація про власників і про саму зброю, включно з моделлю, серійним номером тощо.

Тому технічно нескладно виписати повістки і вручити їх правопорушникам. Проте ні поліція Коннектикуту і Нью-Йорку, ні служби шерифів не збираються це робити. До речі, правоохоронці вельми незадоволені цими нововведеннями. Вони вважають, що новий закон тільки погіршить ситуацію. По-перше, зросте кількість нелегальних продажів зброї. По-друге, підскочить рівень злочинності.

У приватних розмовах поліцейські відкрито заявляють, що не розуміють, як могли політики водночас перетворити десятки тисяч законослухняних громадян у правопорушників і потенційних злочинців.

Деякі власники зброї не обмежуються лише громадянською непокорою. Так в Коннектикуті є група Connecticut Carry, в якій об'єдналися активні захисники права на вільне носіння зброї. Її керівник Річ Берджесс опублікував 3 березня відкритий лист.

У ньому, до всього іншого, мовиться про таке: «Нещодавня кампанія, яку організували мас-медіа з метою посилення збройового законодавства, нагадувала величезну хвилю під час припливу. Однак вона заснована виключно на фальшивих звітах та поганій журналістиці. І навіть у такому вигляді вона наочно довела лише одне – люди в Коннектикуті і по всій країні втомилися від того, що їм погрожують.

Люди готові відкрито виступити в суді проти таких законів. А у влади штату Коннектикут не вистачає сміливості забезпечити виконання ухвалених ними законів. Отже ми маємо справу з порожніми погрозами... Connecticut Carry закликає кожного представника адміністрації штату, кожного сенатора, кожного члена Палати представників ухвалити єдине і просте рішення: або забезпечте силове виконання ваших законів, щоб ми могли відстоювати свої права в суді, або скасуйте прийняту в 2013 році заборону, і не частково, а повністю».

1,0 1 -1 6
Коментарів (4)

  • 16.04.2014 15:21
    #
    - 12 +

    Цитата: "полицейские открыто заявляют, что не понимают, как могли политики в одночасье превратить десятки тысяч законопослушных граждан в правонарушителей и потенциальных преступников."
    Ответ мне очевиден - их консультировали некоторые украинские политики (не буду показывать пальцем).

    • 16.04.2014 23:38
      #
      - 0 +

      наврятли американских политиков кто-то консультирует

    • 18.04.2014 12:23
      #
      - 0 +

      або і тих і тих консультують одні і ті ж люди :) Теж не виключено )

  • 16.04.2014 16:09
    #
    - 2 +

    Не знаю должно меня это успокаивать или нет, но в каждой стране хватает странных политиков и странных и не логичных законов!


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати