Комітет Верховної Ради пропонує дозволити громадянам озброюватися задля боротьби з терористами

| Силовые Структуры, Терроризм, Самооборона | Автор: Web admin

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" (щодо використання зброї)

Законопроектом (реєстр. №4914) пропонується надати право членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону набувати і використовувати холодну та вогнепальну зброю на підставі дозволу органу внутрішніх справ, а також визначити порядок використання цієї зброї.

Проектом, зокрема, внесенням змін до статті 14 Закону "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", який був внесений нардепом від партії «Свобода» Юрієм Сиротюком, передбачається встановити, що "члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, які мають дозвіл органу внутрішніх справ на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої і дратівної дії, холодної та вогнепальної зброї, мають право під час виконання своїх обов'язків спільно з працівниками органів внутрішніх справ або прикордонниками застосовувати власні або видані цими об'єднаннями спеціальні засоби, холодну та вогнепальну зброю".

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить громадянам, що залучені до охорони громадського порядку і державного кордону, використовувати холодну і вогнепальну зброю, що полегшить боротьбу з терористами, сприятиме збільшенню обороноздатності держави, підсилить ефективність роботи Державної прикордонної служби та інших правоохоронних органів.

* * *

Від редакції сайту zbroya.info: Далі пропонуємо читачам ознайомитися з пояснювальною запискою та порівняльною таблицею Закону «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" (щодо використання зброї).

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» (щодо використання зброї)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Діяльність сепаратистів, що використовують терористичні засоби для залякування українських громадян в Донецькій та Луганській області, призвела до численних жертв серед військовослужбовців та мирного населення. Особливо проблемним є незахищеність державного кордону з Російською Федерацією, через який проникають диверсанти. Недостатні чисельність Державної прикордонної служби та рівень технічної оснащеності східного кордону не дають змоги виявляти усіх диверсантів.

Прикордонникам і правоохоронним органам, Збройним Силам України можуть допомогти громадяни, що вступили до лав добровільних громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону. Зазвичай вони формуються з місцевих жителів, що добре ознайомлені як з місцевим рельєфом, так і складом населення, і здатні виявити підозрілу активність. Однак українське законодавство передбачає, що останні можуть використовувати лише спеціальні засоби індивідуального захисту і самооборони. Таким чином, ці формування не зможуть затримати чи знешкодити диверсантів, озброєних вогнепальною зброєю.

Для розв’язання цієї проблеми слід дозволити громадянам – учасникам громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону використовувати холодну і вогнепальну зброю. Це уможливить підвищення безпеки в регіоні, захисту громадян, що бажають допомагати правоохоронним органам та прикордонникам у знешкодженні терористів, загального рівня обороноздатності держави.

2.Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Основним завданням прийняття вказаного законопроекту є врегулювання порядку використання холодної та вогнепальної зброї членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

3.Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

З метою зміни на законодавчому рівні порядку використання зброї громадянами, що надають добровільну допомогу в дотриманні громадського порядку і охорони державного кордону, проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Зокрема, пропонується внести зміни до частини третьої статті 13 та статті 14 Закону, визначивши, що поряд із заходами фізичного впливу, спеціальними засобами індивідуального захисту та самооборони, зарядженими речовинами сльозоточивої та дратівної дії, громадяни у складі відповідних громадських формувань мають право використовувати холодну і вогнепальну зброю.

Вона повинна використовуватись для самозахисту та для припинення групових порушень громадського порядку і відбиття нападів на державні і громадські будівлі, підприємства, установи, транспортні засоби, для припинення в разі потреби опору представникам Державної прикордонної служби та іншим особам, що виконують службові або громадські обов’язки з охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю та тероризмом, а також в інших, передбачених законодавством, випадках.

4.Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

У зазначеній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», інші закони та нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із державного бюджету.

6.Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Ухвалення проекту Закону дозволить громадянам, що залучені до охорони громадського порядку і державного кордону, використовувати холодну і вогнепальну зброю, що полегшить боротьбу з терористами, сприятиме збільшенню обороноздатності держави, підсилить ефективність роботи Державної прикордонної служби та інших правоохоронних органів.

Народний депутат України

Ю.М. СИРОТЮК
(посвідчення № ___)

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

Порівняльна таблицяПорівняльна таблицяПорівняльна таблицяПорівняльна таблицяПорівняльна таблиця

 

0,75 1 -1 8
Комментариев (26)

 • 13.06.2014 16:54
  #
  - 8 +

  Это нужно было сделать еще месяца 2 назад

 • 13.06.2014 16:58
  #
  - 3 +

  Отлично. торговля разрешениями на "травматики" спала, нужен новый маркетинговый ход...

 • 13.06.2014 17:20
  #
  - 3 +

  Вот сейчас, по результатам принятия/не принятия, и посмотрим, как к вооружённому населению у нас относятся.

  • Вранці прочитав новини і ще зайвий раз пересвідчився які дебіли керують людьми зараз,простим нормальним людям ні закону ні зброї не можна мати,а гобліни отримують подарунки від нашої влади,однією ракетою пів сотні людей знищити.Це ж треба бути такими" дуболомами стратегами ".З таки "батками командирами"не те що в розвідку , в магазин за хлібом не пішов би,хто віддав наказ підняти ІЛ-76 повинен піти під суд,бо стрілка всерівно не візьмуть.
   в Афгані перед заходом борта піднімали крокодилів і утюжили більш менш підозрілі кущики і валуни,а тепер ні розвідки ні чого немає ,за 23 роки мирного життя втатили науку здобуту кровью тепер невідомо скільки її потрібно, щоб навчитися заново .

 • 13.06.2014 17:22
  #
  - 22 +

  Навіщо щось вигадувати ? Є опрацьований з усіх боків, повністю готовий законопроект " "Про цивільну зброю і боєприпаси", збирайтесь та приймайте. Хто буде мати бажання - долучиться до боротьби з терористами-бойовиками. В країні де-факто йде війна, а вони збирають комітети. Депутати взагалі відпочивають. No comment.

 • 13.06.2014 18:39
  #
  - 22 +

  Попровьте меня если я ошибаюсь:
  - Нам РАЗРЕШАЮТ, преодолев все бюрократические рогатки на получение ГРАЖДАНСКОГО оружия, и приобретя за немалые деньги это оружие и боеприпасы, "спільно з працівниками органів внутрішніх справ або прикордонниками" усиливать "ефективність роботи Державної прикордонної служби та інших правоохоронних органів".
  - При этом "Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із державного бюджету". Другими словами мы "помогать", читайте, кровь проливать имеем право, если получим все необходимые разрешения и купим сами себе оружие и боеприпасы. Государство при этом мля ничего не теряет, им даже не НУЖНО НИЧЕГО ДЕЛАТЬ, просто позволить сдохнуть у порога своего дома тем, кто изъявит такое желание. Но, заметте, сдохнуть в присутствии мента!

  Знаете что по этому закону выходит? Олигархи теперь могут завести себе частные армии. Партии, любые тоже вооружатся. Вы же не думаете, что они не найдут повода для "поддержания порядка" и наше продажное МВС им не поможет?

  А что выходит для нас, простых граждан Украины? А то же что и раньше, болт нам ржавый. Только теперь у нас кроме армии продажных ментов и погранцов появятся официально дозволеные армии олигархов и продажных политиканов.

  • 13.06.2014 19:19
   #
   - 6 +

   "заметте, сдохнуть в присутствии мента!"

   хорошо сказано

   да , разрешениями на резинки торговать стало не актуально...

   а еще продления дозволу с заглядыванием в глаза мусору - продлите пожалуйста, товарисч милициянт....

   весь пиз...ец..........

 • 13.06.2014 18:45
  #
  - 10 +

  Сразу не сообразил - МВС и погранцы раньше только взятки брали и нехотя содавали видимость поддержания законности и порялка. Т.е. раздавали оружие колорадам и пропускали через границу колонны боевиков из страха или за бабло.
  А теперь они и видимость отказываются создавать, сами мол воюйте.
  Я категорически против этого преступного закона, до тех пор пока не будет упрощенной системы на получение оружия, и нормальных цен на него и боеприпасы.

  • 13.06.2014 23:54
   #
   - 4 +

   мало того, они теперь еще и официально деньги с нас будут за это брать...

 • 13.06.2014 20:28
  #
  - 5 +

  Интересно, а как нардеп Сиротюк представляет себе процесс создания громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону на территории донбабве и луганды? У чьих внутренних органов нужно будет получить разрешение? Нардеп Сиротюк совсем е$нулись?

  • 13.06.2014 21:25
   #
   - 5 +

   Разрешение надо будет получить у тех ментов что присягу нарушили и долг свой пропили.
   Гляжу я на эти ублюдочные рожи "комитетчиков" на фото, и ТАК хочется с ними ПООБЩАТЬСЯ, просто сил нету.

  • 14.06.2014 14:58
   #
   - 8 +

   він (сиротюк) напевне думає, що громадянин має взяти куплену за свої немалі гроші гвинтівку, залишити сім"ю без захисту і піти вмирати за олігархів, які зекономлять при цьому на зброї, патронах, одягу та іншому спорядженні...
   Як роздавати без опору зброю сепаратам та пропускати бойовиків то вони не думали до чого це призведе... тепер маємо на Сході тисячі стволів зброї, яка практично безконтрольно знаходиться в руках сепаратів і щодня несе смерть нашим військовим та іншим людям.
   Взагалі прикольно виходить, на складах резерву мільйони стволів, куди підуть вони , продадуть комусь за гроші ?
   Багато людей, навіть ті що не можуть бути призвані до лав ЗС, готові брати участь у громадських формуваннях, народних ополченнях і т.д. але чому влада не може їм видати зброю яка є на складах.??
   Всі ми бачимо, що й ця влада не поспішає з Законом про зброю, дехто говорить, що не варто роздавати зброю всім підряд, але невже не можна з числа добровольців сформувати загони резерву і видати їм зброю ??
   Це добре, що вирішується питання щоб можна було брати свою зброю для оборони, та хочу запитати, а що робити тим в кого немає зброї? Отримання дозволу, купівля навіть огражданеного АК виб"є з бюджету громадянина більше 10 тис. гривень, що не може сприяти можливості ефективної оборони, бо не в кожного є лишні 10 тис.
   А в той самий час на складах лежать сотні тис АК собівартість яких всього 50$, які сепаратам роздавали взагалі безкоштовно... все це наводить на думку , що в той час коли товстозаді менти будуть отримувати зарплати і відсиджуватися на теплих місцях, нами не тільки хотять залатати дірки в охороні порядку, а ще й нажитися на дозволах та на зброї.

   • 14.06.2014 15:06
    #
    - 7 +

    Звісно коли настане питання захисту країни, сім"ї та оборони від агресії при загальній мобілізації то ніхто не буде рахуватися ні з чим, ні з ціною зброї, ціною набоїв і т.д. будемо воювати всим чим можна, але подібні ідеї від влади попахують не добре, мені це нагадало факти що народ зібрав більше 120 млн. гривень на армію і купляє для вояків додатково за гроші громадян бронежилети та інші необхідні речі бо наше МО в масі зажирівших генеральчиків не може ніяк почати працювати.

    • 15.06.2014 00:05
     #
     - 5 +

     Вышеупомянутые генеральчики (особенно тыловое обеспечение)-онкоопухоль на теле украинской армии. Работать для них-это красть! Целевым использованием этого быдла может быть разминирование.

     • 16.06.2014 11:37
      #
      - 2 +

      100%. Крім того абсолютно підтримую пропозицію Піскуна про відновлення Трибуналу в Україні. Діям зрадників, саботажників та іншим "крисам" з штабів ЗС України має бути дана належна оцінка і відповідне покарання - якщо не розстріл перед строєм то як мінімум можливість змити позор кров"ю в штрафбаті без бронежилетів, - так як вони поступають з нашими солдатами. Так в наших генералів буде можливість відчути на своїй шкурі "все тяготьі и лишения воинской службьі" та доказати свій патріотизм і відданість українському народу.

 • 15.06.2014 17:17
  #
  - 3 +

  Кажуть не достатньо прикорденників .Перекиньте з західних кордонів жирних боровів які заточені тільки брати хабарі а хто не схоче звільняти. А війск ітехніки скільки на заході.Доктрину ще не поміняли досі виглядають нападників з буржуазної європи.80 відсотків направити на схід на один м квадратний буде по 3 вояка і завтра всі забудут про луганду. Ясно що МВС це законне озброєне банд формування і Аваков зрадник. А що дозаконів то нема чого мудрувати треба заставити ціх вилупків зради прийняти "Про цивільну зброю і боєприпаси"

 • 15.06.2014 21:37
  #
  - 4 +

  Нужно, для начала, принять нормальный законопроект об оружии (не тот, который предлагает Украинская Ассоциация Владельцев Оружия), а потом уже думать о формировании каких либо отрядов. И если у любого нормального гражданина дома, в сейфе будет лежать ЛЕГАЛЬНО КУПЛЕННЫЙ АВТОМАТ или СНАЙПЕРСКАЯ ВИНТОВКА с НОРМАЛЬНЫМИ АРМЕЙСКИМИ ПАТРОНАМИ, только тогда можно будет формировать добровольческие отряды. А так это всё пустые слова, и бессмысленные действия.

 • 16.06.2014 13:40
  #
  - 4 +

  Прийняття закону про озброєння громадських формувань з охорони то є добре! Але є одне але...
  .. насторожує ото рило на фото, що на призвіще Ступак.
  Це головний політично-продажний мент із партії рИгіонАлів. це за його наказом , підконтрольні спортсмени-титушки били хлопців і руйнували палатки на євромайдані в Дніпропетровьску.
  поки така падлюка сидить там в комітеті, виникає сумнів щодо законодавчих актів..
  можна занести цю падлюку в чорний список/рейтинг.

  • 17.06.2014 00:22
   #
   - -1 +

   Ага, если такое "г" как Ступак сидит в этой комиссии, то ждать "правильных" рекомендаций от такого комитета, это пустое дело.
   Поддерживаю - в черный список его!

 • 16.06.2014 13:43
  #
  - 0 +

  відповідь на питання "чи потрібна зброя простим людям" от туточки zbroya.info

 • 16.06.2014 15:17
  #
  - 2 +

  А если милиции нет? или она на стороне врага тогда как? .... 99% мусаров и МВД надо менять .... как на них можно вообще ссылаться в Законе сейчас? .... на підставі дозволу органу внутрішніх справ - категорически нет .... может на основании решения Правительства? Президента? но не МВД

 • 17.06.2014 07:42
  #
  - 1 +

  как сного граждан нашей страны могут позволить себе потратить на оружие сумму от $2000+хоть какой то обвес ?

 • 17.06.2014 08:46
  #
  - 1 +

  ГОСПОДА ! ДА ПОЙМИТЕ ВЫ !
  Этой власти (как и предыдущей) НЕ НУЖЕН И ОПАСЕН ВООРУЖЕННЫЙ ГРАЖДАНИН.
  Ведь по нормальному, у человека постоянно должен быть в кармане пистолет (револьвер), а дома - автомат (винтовка).
  Но такой человек опасен для власти, особенно если таких человеков много.

  Так что расслабьтесь. Не будет так ....

  • 17.06.2014 17:52
   #
   - 1 +

   А кто сказал, что мы не понимаем?
   Понимать и ничего не делать, это одно. А понимать и хоть как то пытаться повлиять на ситуацию это ведь совсем другое, правда?

 • Ну,как там дела продвигаются?Разрешила уже Верховная Рада людям вооружаться?Я смотрю,что эта Ассоциация занимается только болтовнёй!А в реальности сдвигов никаких!


Пожалуйста, залогиньтесь что бы иметь возможность комментировать