Юмі
Японський лук юмі
Складно знайти зараз людину, котра не чула б про самураїв. Щоправда, більшість людей мало знають про цих представників японського народу, в тому числі про їх зброю. Катана, і… і все, у більшості випадків.
В цьому матеріалі я хочу розповісти про іншу зброю самураїв – юмі.
Спортсмени з луком юмі
Юмі – це довгий лук досить специфічної форми, до того ж асиметричний, його верхня частина вдвічі довша за нижню. Довжина Юмі нерідко перебільшує 2 метри, а деякі луки давніх часів, наприклад той, власником котрого був Мінамото Таметомо, досягав 2.8 метрів.
Для виготовлення лука японські майстри зазвичай використовують дерево і бамбук. Тетива в класичному варіанті зроблена з пеньки, хоча зараз частіше використовують для цієї мети кевларовий шнур. Техніка стрільби з юмі зовсім не подібна до європейської. Його натягують за вухо, таким чином, щоб руки ставали прямим подовженням плечей. Цікаво, що при цьому м’язи грудей більш розслаблені, ніж при європейському стилі стріляння, а дихання, в свою чергу, більш вільне.
Вершник з японським луком юмі
Юмі використовували не лише піші воїни, а й, нерідко, кінні. Під час тренування стрілки вчаться стріляти як на далеку відстань, так і по мішенях, що рухаються, а під час стрільби верхи ставлять задачу вразити й нерухомі мішені. Цікаво, що під час сьогунату стрільба верхи з юмі була притаманна лише багатим та відомим воїнам, в той час як менш забезпечені японці могли стріляти лише находячись на землі. Пов’язано це, скоріш за все, з тим, що витрачати стільки часу на навчання стрільбі верхи могли лише багаті люди.
Накінечник японської стріли
Древка стріл виготовлялись, зазвичай, з бамбуку, котрий зрізали в певну пору року. Накінечники стріл були дуже різними – як за формою, так і за матеріалом. Зустрічались наконечники з кістки, з рогу, металеві. Відомі й спеціальні тупі накінечники стріл, котрі під час польоту характерно свистять за рахунок спеціальної конструкції.
Японські стріли для юмі
Наразі стрільба з юмі стала скоріш спортом, ніж бойовим мистецтвом чи філософією, чим вона була кілька століть тому. По всій Японії нараховуються тисячі й десятки тисяч людей, котрі цікавляться цим хобі. Крім фізичної підготовки та військово-патріотичного виховання це забезпечує певне філософське ставлення до життя, притаманне Японії.
Дуже цікаво,спасибі, завжди вважав, що найдовшими луками були англійські (Робін Гуд і таке інше :) ) , а оно ось воно як... Тільки як же ж вони цілились? По стрілі не вийде бо це тоді буде не зброя а зісіб закидати ворога власними вухами, котрі відсікатиме тетива... Хоча... Це тех засіб деморалізувати противника. Стоіш такий в строю, тут на!!!! тобі по пиці прилітає чиєсь вухо... Страшно.
Щоб ви з традиційних луків стріляють інтуітивно, той хто цілиться з такої зброї ідіот.
"Що б ви знали"
А що до маячні про вуха то подивіться якесь відео де стріляють.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати