Українським солдатам видали зброю часів Другої світової
Всі воюють тим самим – що в Союзі колись зробили, то й використовують з обох сторін.
Українські військові на Донбасі не отримують належного забезпечення зброєю і військовою технікою.
Крім того, у солдатів є претензії і до технічного забезпечення. Вони кажуть, що їм видали зброю часів Другої світової війни. Тому про справність такої техніки можна лише здогадуватися.
«Командування розповідає, що нібито забезпечило армію теплими речами, білизною, але це неправда. Нас забезпечили волонтери. Міністерство оборони не дало нічого: ні холодного, ні теплого. Така наша правда», - обурюються українські військові, які служать в зоні АТО.
«У нас патрони 43-го року і гранати з 44-го. Що тут можна сказати... Кулемети з 51-го року, зразка 38-го. Так і воюємо», – скаржиться військовий батальйону «Волинь».
Солдати запевняють: неодноразово зверталися до Міністерства оборони з проханням хоч трохи поліпшити технічне забезпечення. Однак отримують одну й ту саму відповідь: «За штатним розкладом, не дозволено».
«Всі воюють тим самим – що в Союзі колись зробили, то й використовують з обох сторін. Різниця лише в тому, що коли на нас «летять» десять снарядів, у відповідь ми запускаємо три. Командування не дає розпорядження стріляти у відповідь», – повідомив солдат.
І все ж вони зізнаються: як би там не було, найбільше за все хочуть не нових патронів, а щоб війна нарешті закінчилася і вони могли знову побачити своїх рідних.
Не розумію претензій. У всьому світі крупнокаліберні кулемети ше часів другої світової. До зброї я б не ставив претензій. Можна ставити претензії до оснащення одягом і харчів.
Жарєная сєнсація ж!
Згідний!!!
Вибачте не фахівця, але Утес, скажімо, теж рарітетний?
Взагаліто в армії нехватка такої зброї як утес і НСВТ. Для того ж утеса патрони Б-32 ще з другої світової від ДШК підходять.
Ні НСВ-12,7 «Утёс» не раритетний. Він набагато новіший аніж наприклад ДШК.
ДШК важить 35кг (тільки тіло), а «Утёс» - 25кг. Коли доводиться тягати таку "іграшку" на собі, дуже цінуєш кожен грам. )))
до чого це питання? мова йшла про те, що видають кулемети дшк зразка 1938 р. і старі патрони до них. ви гадаєте, вони на нсв "утьос" скаржаться?
до речі, життя у кулеметних систем іноді дуже довге. німці шанують свій mg3 (модернізований mg42), по всьому світі досі використовується м2, розроблений Браунінгом ще у 1920 році. тому нсв можна сміливо вважати сучасним на цьому тлі.
Согласен, если речь идет о тяжелых пулеметах, с нормального хранения, то не вижу проблемы. Стрелковое оружие с войны, конечно, архаично. Но под современный патрон там разве что винтовка Мосина может использоваться да пулемет Дегтярева. Патроны ж, однако, имеют срок годности. И он явно меньше 50 лет. Старые патроны могут повредить оружие.
Допускаю также, что солдаты могли ошибиться и принять патроны 7.62х39 образца 43-го года за патроны, выпущенные в 43-м году.
Мне кажется, на складах такое счастье храниться не могло.
Щодо патронів - то якраз крупнокаліберні патрони після війни мало виробляли. Якраз користуються ше патронами виготовленими за часів другої світової.
Не знаю строків храненія - але впринципі знаючи як працюють склади - то видають найстаріші завжди. Щоб не скупчувалося на склада старйо.
Срок хранения боеприпасов 25 лет
library.kpi.kharkov.ua
Україна за 23 роки незалежності нових боєприпасів не закупляла. На складах лежить старйо яке треба вистріляти або закупити нове.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати