У Бразилії поліція і злочинці попереджають мирне населення про заплановані операції

| Силові структури, Нелегальна зброя, Кримінал | Автор: Web admin
По-русски

Тактика введення неофіційної комендантської години за допомогою Whatsapp, чи подібних програм, застосовується як поліцейськими, так і бандитськими угрупованнями.Тактика введення неофіційної комендантської години за допомогою Whatsapp, чи подібних програм, застосовується як поліцейськими, так і бандитськими угрупованнями.

Після того, як в Бразилії був убитий поліцейський, місцевим жителям почали надходити таємничі повідомлення через месенджер Whatsapp, в котрих притьмо рекомендувалося залишатись вдома і не виходити на вулицю.

Того ж вечора було вбито 10 осіб, яких підозрювали у бандитизмі.

У місті Белем, через кілька годин після вбивства поліцейського, людям почали приходити текстові та аудіо повідомлення з таким змістом: «Не з'являйтеся в районах Гуайама, Канудос або Терра Фірме. Це небезпечно. Було убито одного з наших поліцейських, і ми починаємо зачищати ці райони».

Однак, не схоже, що повідомлення розсилалися саме з поліцейського відділку. Далі послідували такі повідомлення: «Нас жоден полковник не зупинить, ми дуже небезпечні. Сидіть вдома, і не тиняйтесь вулицями».

Певно, повідомлення розсилала окрема група поліцейських, що хотіла помститися за застреленого товариша по службі. Відстежити повідомлення було неможливо, адже люди отримували їх від друзів, членів сім'ї тощо.

Того ж вечора за 6 годин було застрелено 10 осіб. Свідки кажуть, що вбивці роз'їжджали на мотоциклах. Знімки з тілами вбитих стали швидко поширюватися серед мешканців цих районів. Напруга в місті не стихає, адже розсилка повідомлень не припинилася. Згідно із новими посланнями, сутички між бандами і поліцією продовжаться.

Це вже не перший такий випадок в Бразилії. Цього ж року в місті Кампінас теж застрелили поліцейського, і в результаті схожого рейду, було вбито 12 осіб.

Тактика введення неофіційної комендантської години за допомогою Whatsapp, чи подібних програм, застосовується як поліцейськими, так і бандитськими угрупованнями. У Бразилії злочинці розсилають людям попередження, коли намічені розбірки поміж бандами, сутички з поліцією, або ж важливі перемовини про ціну на наркотики.

Варто зазначити, що віднедавна у Бразилії було запроваджено досить жорстке збройове законодавство. І хоч, заборону на продаж зброї так і не підтримали на референдумі 2005 року, отримати дозвіл на носіння зброї стало проблематично.

Зброя потрібно зареєструвати у федеральній поліції, і кожні три роки сплачувати податок. Загальна ж кількість легальної зброї в цій країні налічує 17 млн. одиниць, нелегальної – 9 млн.

Коментарів (0)

Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати