Швейцарці не хочуть говорити зброї «прощавай!»

| Нелегальна зброя, За кордоном, Законодавство | Автор: Web admin
По-русски

Зброярський магазин у місті ЛозаннаЗброярський магазин у місті Лозанна

Ще з часів середньовіччя володіння власною зброєю у Швейцарії було символом громадянської зрілості та самостійності.

Тому й не дивно, що чергова пропозиція Федерального уряду запровадити режим обов'язкової реєстрації легкої стрілецької зброї (ЛСЗ), що перебуває у власності громадян, наштовхнулася на жорстку опозицію.

Нещодавно такий урядовий законопроект передали на розгляд обох палат Федерального парламенту країни, і слід очікувати, що навколо цього документа вестимуться запеклі дебати. У будь-якому випадку збройове лобі просто так не поступиться.

За чинним законодавством потрібно реєструвати в кантональних цейхгаузах ЛСЗ, яку було придбано після 2008 року. Це означає, що вся зброя, що потрапила в приватну власність раніше цієї дати, залишається незареєстрованою.

За останні роки в Швейцарії сталося кілька інцидентів із використанням ЛСЗ, що закінчилися смертю людей. Тому вимоги щодо посилення відповідного законодавства звучать зараз в країні все голосніше.

Швейцарцы не хотят говорить оружию «прощай»!

В Швейцарії вже були запроваджені деякі заходи, які мають посередньо зменшити кількість трагічних інцидентів. Зокрема ідеться про більш тісну співпрацю кантонів у протидії незаконному обігу зброї. Бази даних кантональних цейхгаузів тепер зобов'язані ділитися своєю інформацією з правоохоронними органами (поліцією).

Деякі кантони за власною ініціативою організували пункти, де громадяни можуть добровільно здати свою зброю.

1,0 1 -1 2
Коментарів (7)

  • 06.02.2015 16:08
    #
    - 8 +

    "За останні роки в Швейцарії сталося кілька інцидентів із використанням ЛСЗ, що закінчилися смертю людей. Тому вимоги щодо посилення відповідного законодавства звучать зараз в країні все голосніше."
    А в связи с зимними травмами, зиму отменить не пробовали?

    • 06.02.2015 18:50
      #
      - 2 +

      Да, было б неплохо запретить гололед и вызываемый им "сракопад", одновременно запретить автомобили и понижение температуры ниже +10.

  • 06.02.2015 16:20
    #
    - 2 +

    Ну я лично не вижу проблемы в требовании просто зарегистрировать имеющееся оружие. Нам бы их проблемы.

  • 06.02.2015 17:55
    #
    - 2 +

    Після вивчення глибше цієї теми та згадуюючи про дореволюційний досвід, коли зброю можна було купити без дозволів, прихожу до думки, що можливо й варто би було переглянути стереотипи у відношенні до реєстрації.
    Реєстрація і перереєстрація досить напружує власників зброї та ціле відділення УМВС зайвими клопотами, які що-трирічно повторюються. Можливо, варто би проаналізувати варіанти посилення відповідальності при наслідках неправомірного застосування зброї, забезпечення незворотності покарання при неправомірному застосуванні зброї, а від реєстрації та перереєстрації взагалі відмовитись. Адже сама вартість зброї та відповідальність за наслідки вже повинні працювати соціальним бар'єром на володіння зброєю. Ці заходи дали би кращі наслідки, як забюрократизована і клопітна для обох сторін реєстрація.

    • 06.02.2015 19:10
      #
      - 0 +

      Вже не в перше чую таку думку що наявність грошової масси робить людину відповідальнішою і телерантнішою в побуті.Не згоден бо часто густо відбувається навпаки

    • 07.02.2015 01:21
      #
      - 3 +

      Ідеальний спосіб - прибрати всі бюрократичні процедури. Або ж нехай вони відбуваються, але громадянин особистої участі в них не повинен приймати.
      Наприклад:
      1) Створити базу в яку вносяться дані зброї (серійний номер, дані балістичної експертизи, модель тощо), що виготовляється в країні, або ж ввозиться (одразу після виготовлення або ввезення відстрілювати зброю).
      2) Покупець при придбанні вноситься до цієї бази продавцем (якщо має якісь обмеження по здоров'ю, судимостям тощо, система просто відмовлятиме в внесенні зі вказання причини). І все. Користуйся власною зброєю на здоров'я.

      Збирати якісь документи, проходити мед. комісії, отримувати ще якісь папірці - це все пережиток совка. Якщо в міліції буде необхідність перевірити вас, вистачить паспорта щоб засвідчити особу, все інше можна можна визначити запитом до диспетчера, в якого буде доступ до цієї бази даних.

      А щодо курсів - вони мають бути відповідальністю власника зброї. Хочеш проходь, а хочеш ні. Просто постійно нагадувати - за все що станеться за участі твоєї зброї твоя повна відповідальність.

      Треба рухатись вперед, а не відновлювати совок та цементувати совкові правила. До чого це призвело - ми маємо можливість зараз пересвідчитися на власні очі.

      • 07.02.2015 18:44
        #
        - 3 +

        Чудова ідея, обома руками "за". Скільки дармоїдів одразу поповнили б ряди безробітних...


Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати