Декілька загальних порад з чищення зброї
Декілька загальних порад з чищення зброї
Чищення зброї – важливе, але не обов'язково складне завдання. Те як часто зброя потребуватиме чищення, залежить від її принципу роботи і частоти використання.
Наприклад: напівавтоматична гвинтівка, яку використовують на стрільбищі, потрібно буде частіше чистити, аніж гвинтівку з поздовжньо-ковзаючим затвором, яку використовують на полюванні кілька разів на рік.
Зазвичай, зброя від хорошого виробника не потребуватиме надмірного догляду, особливо якщо використовувати сучасні стійкі до корозії боєприпаси. Тому, чистити зброю частіше одного разу за рік, найпевніше, не знадобиться.
Але це розуміють не всі, а деяким фанатам більше подобається розбирати і чистити зброю, ніж стріляти з неї. Звичайно, в умовах воєнних дій марксмани намагаються чистити ствол либонь не після кожного пострілу.
Однак цивільному стрільцю у такі крайнощі вдаватися немає сенсу: досить пройтися кілька разів борснейком по каналу ствола, зіскребти сажу з затвора і капнути трохи мастила в механізм. Вся процедура займає три хвилини.
Але варто пам'ятати, що у кожної зброї є свої особливості, і перш ніж починати чищення, потрібно вивчити інструкцію до неї.
Ось кілька загальних правил, котрі застосовуються до всіх типів зброї, розглянемо їх докладніше:
1. Завжди дотримуйтесь техніці безпечного поводження зі зброєю – перед чищенням переконайтеся, що вона розряджена.
2. Чистити канал ствола потрібно у напрямку від набійника до зрізу ствола. Це гарантує, що бруд не потрапить назад у механізми зброї.
3. Завжди надягайте рукавички і захисні окуляри.
4. Для чищення різних щілин використовуйте ватні палички і старі зубні щітки.
5. Не перестарайтеся – надмірне тертя прискорить зношування зброї.
6. Не використовуйте занадто багато мастила. Воно притягує дрібні частинки, з часом перетворюючись на пасту. Більш того, на холоді збільшується його в'язкість. Тому, взимку потрібно використовувати спеціальне мастило, призначене для холодних погодних умов.
7. Не змащуйте бойок ударника. На нього також може налипнути бруд.
8. Не ведіться на кричущі назви мастил. Підійде будь-який якісний аналог. Але уникайте WD40 – при змішуванні з пороховим нагаром він швидко перетворюється на цемент.
9. Алюмінієві ствольні коробки і синтетичні приклади можна просто протерти сухою ганчіркою – їх чищення не вимагає надмірних зусиль.
Ставтеся до зброї із любов'ю і турботою, і вона прослужить вам довгі роки.
Скільки я не чистив, в мене ще не виходило щоб був чистий патч на виході, навіть після 30 проходів (мокрий патч, сухий, ерш, повторити).
Ви також так чистите і чи буває чистий патч на виході?
Буває чистий патч - після 4-5 проходів бронзовим йоржиком, потім 5-10 нейлоновим, потім патчами разів 30.
Все це з трьома видами мастила. (від нагара, пенетруюча хімія, нейтральне)
Так, це буває на почтаку. Але легко лічиться.
1) Бризкаємо маслом у ствол.
2) Беремо ершик (бронза) и шуруємо по стволу 20-30 разів.
3) Чекаємо (куримо) десь хвилин 15-20.
4) Ершиком ще шуруємо десь 5-10 разів.
5) Чистимо сухими патчами (десь 3-5 патчів). (якщо гладкий ствол - ганчирка на спіральці, якщо нарізне - патчами)
6) Беремо сухий патч (ганчірку) трішки бризкаємо маслом - и проштовхуємо стволом. Якщо є сірий колір - повторюємо.
За звичайних умов и не виликій свіжий настріл - 1 чищеня. Якщо це було полювання на 2 дні, то може 2-3 рази. І далі патчі будуть чистими.
когда куплю себе оружие, буду проникать ватными палочками во все его щели.
Откуда эта статья?Какой источник? Впечатление как журналист оружейный профан написал, а информацию узнал у знакомого владельца оружия. Может заказуха против WD40, т.к. единственное названное средство.
чищу wd40, ніяких проблем не має.
автор щось має проти WD-40?
апсолютно нормально розїдає нагар
маю в користуванні три одиниці мисливської зброї, в тому числі і напівавтоматичну (сайга-12) більше пяти років користуюсь спрей- смазкою для зброї "хадо" з ревіталізантом, зброя ще неразу не підводила ні в яких погодних умовах, вичищає все що "насобираєш" на полюванні, стреляю багато.
Якось по дебільному стаття написана
"..чистити зброю частіше одного разу за рік, найпевніше, не знадобиться". Шановний, Ви, власне, про яку зброю говорите? Якщо, наприклад, про помпу 12 калібру, то категорично не згоден. Хіба-що Ви раз у рік робите один постріл, та-й то бажано частіше пройтися по стволу ледь масним патчем, для профілактики корозії. Стаття не сподобалася.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати