Протидронова система Blighter: ефективна без жодного пострілу
Протидронова система Blighter: ефективна без жодного пострілу
Останнім часом все гостріше перед системами безпеки постає проблема безпілотників. Дрони – маленькі, вертляві, їх важко угледіти і непросто збити. Ідеальні шпигуни, вони можуть проникнути куди завгодно, їх навіть можна обладнати вибуховим пристроєм.
І ось тут на сцену виходить нова зброя проти безпілотників, Blighter Anti-UAV Defense System (AUDS), що працює без жодного пострілу.
Незважаючи на агресивну назву (Blighter означає «погубник»), нова протидронова оборонна система діє тонко. Вона блокує радіочастоти, на яких оператор контролює безпілотник. Залишившись без управління, безпілотник або відразу падає, або літає, поки не скінчиться енергія, але вже безцільно.
AUDS - Anti-UAV Defence System (11 May 2015)
Blighter складається з трьох частин. Радар сканує округу, вишукуючи безпілотники. Знайшовши їх, він передає координати цілі електрооптичному трекеру. Той, за допомогою системи двенадцатикратного збільшення і тепловізора, захоплює ціль та передає дані оператору для візуального оцінювання.
Тільки-но оператор вирішує, що цьому дрону тут не раді, система активує радіочастотний сповільнювач направленої дії, що спрямовує радіосигнали на тій самій частоті, на якій керується безпілотник. Без отримання нових команд дрон фактично нейтралізований.
Система «Blighter» виглядає багатонадійно, а головне не потребує жодного стріляння по небу. Найпевніше, вона буде непогано працювати проти комерційних безпілотників, але військові дрони відразу ж почнуть у відповідь оснащувати системами, котрі зможуть функціонувати навіть у ворожих радіочастотах.
Так чи інакше, дрони і протидронові системи – це різновид нової гонки озброєнь, і жодна сторона не сидітиме, склавши руки, а розроблятиме свої відповіді на задіяні контрзаходи.
Усі нормальні дрони мають автопілоти, які у випадку збою просто повертають дрон на місце вильоту. Падати будуть хіба іграшки...
Тем более эта штука GPS не глушит походу.
Навіть якщо заглушить, автопілот по записаному треку +- повернеться...
І Касьянов теж колись писав про повернення по треку, якщо перешкоджають зв'язку.
так можно же пустить дрон по точкам...
Так це ж лише початок...
А потім - присобачить ПКМ - та знімати з неба ці блохи...
Але окрім збиття, нам потрібно наладити виробництвор та більш надійніші системи захисту. Наразі зараз сама болюча частина будь якого БПЛА- це залежність від сигналу GPS, але і це можна обійти. Є ползитивний досвід(не мій) знаходження та знищення системи російської РЕБ нашим безпілотником. Взагалі будь який двосторонній звязок демаскує як і аппарат, так і оператора, тому найкраще-це автомісія. Краже втратити літак, аніж людей.
))))
Цікаво, як він заблокує звичайну радіочастоту, на якій передається голос радіостанцій...
Ні будь-який болт знайдеться гайка з лівою різьбою
Заблокировать можно что угодно, но вопрос в эффективной дальности действия такой блокировки. У каждой "глушилки" есть своя небольшая зона эффективного действия и все что нужно сделать дрону - вылететь из зоны действия глушилки.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати