Кілька порад про догляд за боєприпасами, що споряджаються у зброю для повсякденного носіння
Кілька порад про догляд за боєприпасами
Чищення та змащування допомагають зброї служити довго, і надає впевненість у тому, що вона не підведе у важку хвилину. Але ці процедури не йдуть на користь патронам – залишки хімікатів можуть потрапити на капсуль і зробити його інертним.
Така проблема трапляється не часто, адже патрон не «засиджується» у стволі настільки, щоб на капсуль потрапили хімікати і пошкодили його. Але це явище стосується певного типу патронів – а саме тих, якими заряджають зброю для повсякденного носіння.
Мало хто може дозволити собі тренуватись на стрільбищі з дорогими боєприпасами. Хтось купує дешевші патрони, а хтось стріляє переспорядженими. Але після практичної стрільби більшість стрільців знову заряджає зброю надійними і дорогими патронами.
Тобто ці патрони можуть місяцями знаходитись у зброї і наражатись впливу хімікатів. Не варто очікувати, що такий патрон не підведе після декількох років такого зберігання.
Також є інша сторона цієї проблеми, яка може призвести до того, що зброя просто вибухне в руках після пострілу.
Річ у тім, що боєприпасам шкодить часте досилання у набійник. Після численних ударів дульця гільзи по направляючому жолобу куля розхитується і входить «углиб» гільзи. Під час пострілу в скороченого таким чином патрона виникає набагато більший тиск, що загрожує вибухом самої зброї.
Куля не просіла тільки в патроні зліва. Рештою стріляти не можна
Деякі виробники патронів, щоб вирішити цю проблему, додають завитки на кулю, які не дають їй просісти, а деякі просто покладаються на те, що стрілець знає про цю проблему і дотримуватиметься заходів безпеки. Яких саме?
По-перше, не давайте патронам «старіти». Намагайтесь відстрілювати однорічні боєприпаси. По-друге, проводьте ротацію патрона, який споряджався в магазин останнім. На нього можна нанести маркування (наприклад, «I»), а через тиждень спорядити в інший магазин, але вже на дно. Потім маркуєте (наприклад, «II») наступний патрон і повторюєте процедуру. Припустимо, в пістолеті сім патронів, а маркування може дійти до цифри VII – то через 7 тижнів вийде, що патрон, який постійно знаходиться в столі, досилався не 49 разів, а 7.
У ротації патронів допоможе маркування
Дехто може запитати: «чи обов’язково постійно досилати/витягати патрон?» Якщо зброя постійно знаходиться у вас вдома, то відповідь може бути і «ні» – вирішувати вам. Але в такому випадку ви порушуєте правила техніки безпеки, адже не можна залишати без нагляду заряджену зброю.
Виникає друге питання: «що робити з патронами, які були досланий сім і більше разів?» Якщо куля не «просіла» – краще їх відстріляти, в іншому випадку – утилізувати. Цифра 7 з'явилася не просто так: це десь половина від мінімальної кількості досилань, після яких куля починає просідати.
Деякі «знавці», котрим відомо про проблему багаторазового досилання патронів, вважають, що її можна вирішити плавним відпусканням кожуха-затвора. Але таким чином вони ще більше шкодять патрону. Відвів кожух-затвор назад – відпустив, все. При досиланні патрона кожух-затвор і так сповільнюється, відчуваєте ви це чи ні.
Відповідальний власник зброї повинен володіти всіма навичками, що допоможуть йому уникнути будь-яких неприємностей. А на випадок невдачі він повинен показати себе настільки підкованим, щоб це змусило злочинця відступити. Але, якщо ваша зброя і боєприпаси в порядку – значить і у вас все буде гаразд. Якщо ні – то несправність пістолета буде не найголовнішою вашою проблемою.
Спасибо за статью. Но есть вопрос - насколько такая проблема актуальна для резинострела?
Ця проблема - не актуальна.
Куля(у вигляді кулі) утоплюється в гільзі.
І просідання кулі просто бути не може.
Але існує інша проблема - потрапляння вологи у набій - а через це - нітро порохам "краще" не стає.
Можна геретизувати дульце гільзи з резиновою кулею воском, парафіном - але результат один - при досиланні набою - удар по ньому таки буде. Деформації - також, хоч і не озброєним оком і не вгледиш.
І волога таки потрапить у набій.
Тому і з травматичною зброєю також потрібно проводити "ротацію" та своєчасну заміну набоїв на "свіжі".
Дякую за розгорнуту відповідь.
Каким образом плавное закрытие затвора "ещё больше" вредит патрону ?
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати