Австралійський багнет-мачете для гвинтівок системи Lee-Enfield

| Холодна та метальна зброя | Автор: Web admin
По-русски

Australian Machete BayonetAustralian Machete Bayonet

Спершу австралійський багнет-мачете Мk. I (Bayonet Machete Mk. I). призначався виключно для парашутистів.

Однак 31 липня 1945 року, по завершенню випробувань нового зразка, було вирішено збільшити кількість підрозділів, що отримають цей вид озброєння.

Australian Machete BayonetAustralian Machete Bayonet

Не зважаючи на те, що креслення багнета були розроблені на заводі в Літгоу, вважається, що виробництво здійснювалось на збройовому заводі Orange Arms Factory. За першим замовленням випустили 1300 багнетів із серійними номерами, що починались з 3001. Згодом, 24 січня 1944 року, було виготовлено партію на 3411 багнетів, а 13 березня 1944 – на 2472 одиниць піхов.

Офіційно модель багнета була прийнята на озброєння 3 квітня 1944 року.

Багнет має важкий полірований, з воронованим покриттям клинок типу «боло», асиметрично-дволезовий. Дизайн рукоятки був копією рукоятки багнета № 1 Mk. I 1907 року і її елементи були взаємозамінними.

Australian Machete BayonetAustralian Machete Bayonet

Рукоятка має дві дерев'яні щічки, що двома гвинтами скріплені з хвостовиком. Отвір для чищення шомпола круглий і розташований в головці рукоятки. В головці рукоятки також знаходиться Т-подібний паз і засувка на спіральній пружині, що розташована всередині. Хрестовина пряма, з кільцем для ствола з боку обуха клинка.

На п'яті клинка зазвичай є лише армійський штамп. На головці рукоятки вибито чотиризначний номер. На щічках рукоятки – клейма сіднейської компанії Slazenger і останні дві цифри їхнього року випуску. На дерев'яні накладки рукоятки наносили клеймо виробника Slazenger – SLAZ43.

Australian Machete BayonetAustralian Machete Bayonet

За підсумками військових випробувань виникли зауваження до рукоятки. У результаті було розроблено особливу композитну рукоятку: масивнішу, з жолобками для кращого хвату. Багнети з такою рукояткою отримали позначення – модель Mk. II. Після затвердження моделі Mk. II, багнет Mk. I визнали застарілим.

На початку 1946 року було модифіковано 2250 одиниць моделі Mk. I у модель Mk. II, за допомогою заміни накладок рукоятки. Модифікацію здійснювали зброярі Australian Electrical and Mechanical Engineers Corps. Однак не всі багнети були в результаті модифіковані.

Australian Machete BayonetAustralian Machete Bayonet

1,0 1 -1 2
Коментарів (0)

Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати