Основи підготовки до самозахисту
Основи підготовки до самозахисту
Відвідуючи спортивний зал завжди необхідно пам'ятати про те, що метою візиту є не втрата, а придбання і зміцнення здоров'я. Адже, як відомо, здоров'я – це не тільки основа будь-якої фізичної підготовки, але і головний елемент якості нашого життя.
Безсумнівно, піклуватися про своє здоров'я і виховувати звичку свідомого догляду за собою потрібно з раннього дитинства і до самої глибокої старості, але робити це треба правильно. З чого почати та яких правил дотримуватись для отримання позитивного ефекту від самопідготовки розповів інструктор Центру Кемпо Буддо України В'ячеслав Журавльов.
Перше правило здоров'я. Режим дня
– створіть і дотримуйтесь прийнятного для Вас режиму. Це веде до вміння цінувати час, правильно чергувати тренування, відпочинок, їжу і сон.
Друге правило здоров'я. Робота над собою
– весь час, коли ви не зайняті роботою, прийомом їжі, сном або відпочинком – працюйте;
– не проводьте час в неробстві, особливо на тренуваннях;
– досконально вивчіть ази рукопашного бою перш, ніж почати займатися більш складними речами;
– ніколи не слід братися за нове, не засвоївши попереднє, оскільки культура праці передбачає послідовність, точність, акуратність, вироблення правильних рухів і принципів.
Тамешиварі — разбиття твердих предметів незахищеними частинами тіла
Третє правило здоров'я. Звички і тренування духу
Для того, щоб змінити якість життя, в першу чергу, необхідно змінити свої звички. Це дозволяє тренувати і готувати бойовий дух. Ви можете бути відмінно технічно підготовленим, мати хорошу фізичну форму, але якщо немає духу, все це безглуздо.
Дух, так само як і м'язи можна тренувати. Навчитися керувати своїм духом можна, пересиливши, змінивши свої багаторічні звички. Коли людина може управляти своїми звичками, вона не тільки легка і непередбачувана у своїх діях, але і легко, швидко і, найголовніше, правильно реагує на будь-яку небезпеку.
Без розвиненого бойового духу успіхів в самозахисті не добитися, бо при будь-якій небезпеці необхідно вміти миттєво проводити аналіз ризиків, передбачити подальший розвиток ситуації і бути готовим до будь-якого кінцевого результату.
Четверте правило здоров'я. План дій
Викладіть план вашої підготовки до рукопашного бою та самозахисту на папері по пунктах, розмістивши їх за пріоритетом. У японських єдиноборствах принцип планування підготовки учня дуже простий. Він проводиться в рамках так званої триєдності Син-Гі-Тай, де:
-
Син — це духовна досконалість;
-
Гі — технічна досконалість;
-
Тай — фізична досконалість.
Таким чином, потрібно скласти три плани підготовки або ж один, але з трьома головними пунктами і безліччю підпунктів.
Син. Без чистоти духу, без віри людини в те, що вона робить, перемоги в бою не отримати. Сильна і навіть навчена прийомам, але безвольна людина, що має сумнів у всьому ніколи не переможе цілеспрямованого, впевненого в собі бійця, у якого немає ні тіні сумніву у власній правоті, нехай навіть він і слабший фізично.
Такої духовної досконалості можна досягти тільки тоді, коли поняття честі і гідності людини чітко пов'язані з поняттям моральної відповідальності за свої дії. Баланс цих понять досягається в духовних практиках і в процесі наполегливих тренувань і спілкування зі своїм учителем, а також спарингів з іншими учнями.
Гі. Бій ґрунтується на техніці ударів і прийомів, а переможця визначає мистецтво володіння цією технікою. Тому, відточуючи майстерність у техніці ведення бою, Ви можете поступово рухатися в бік досягнення досконалості володіння технікою рукопашного бою.
Тай. Рівень фізичного розвитку потрібно постійно підвищувати в повсякденному житті і вдома. Постійно робить вправи для тренування дихальної та кровоносної системи, ходіть пішки, тренуйте кістково-м'язовий апарат. Адже у вуличній бійці виживають найсильніші, а інші відправляються в лікарню або в морг. Ваш зовнішній вигляд, хода, постава повинні виглядати так, щоб нікому і в голову не прийшло на Вас напасти.
Здоров'я — це основа фізичної підготовки і головний елемент якості нашого життя
П'яте правило здоров'я. Ваше тіло – ваша зброя
Перетворіть Ваше тіло в зброю, яка завжди буде з Вами. Знайдіть гідного інструктора, вивчайте техніку рукопашного бою, а також уміння і навички роботи з холодною та вогнепальною зброєю.
Шосте правило здоров'я. Пам'ятайте причину
Постійно пам'ятайте причину або причини того, чому Вам необхідно займатися самозахистом. Напишіть свою причину на папері і повісьте в своїй кімнаті вдома і на робочому місці, щоб у Вас було постійне нагадування і мотивація.
Правильні дії є наслідком правильних думок. Правильні думки народжуються з правильних переконань. Змінити своє тіло можна тільки за рахунок практики і праці над собою, адже світ, в якому ми живемо можна змінити тільки так – через самого себе.
Автор статті:
В'ячеслав
Журавльов
інструктор Центру Кемпо Будо України
Переклад: slavpeople.com