Підлітки зі зброєю: Київ і Г'юстон - спільна проблема
Два міста, різні країни, але одна небезпечна проблема. Що спільного між підлітками зі зброєю в Україні та США? Дізнайтесь, як ці події показують важливі уроки для всіх нас. Що насправді треба змінювати, щоб вирішити проблему?
Підлітки зі зброєю: Київ і Г'юстон - спільна проблема
Протягом останнього місяця в Києві та Г'юстоні (штат Техас) відбулося дві події, які на перший погляд не мають нічого спільного, але це тільки на перший погляд.
Почнемо з Києва. У Києві шестеро підлітків у віці від 14 до 17 років створювали відео, де позували зі зброєю та збурювали суспільство рештою своїх негідних вчинків. Поліція дочекалася відповідної реакції з боку суспільства і після того, як відео набрало необхідних для їхньої реакції обертів у соцмережах, провела обшуки в них вдома і вилучила зброю та набої.
З відео не можна визначити достеменно марку та модель пістолетів, але за достатньою кількістю травматичних набоїв та кількома справжніми набоями 9х19 можна припустити, що це "травмати" і, як стало пізніше відомо з повідомлень поліції щонайменше один з вилучених пістолетів був справжнім. Про природу походження цієї зброї ми поговоримо трохи пізніше, а поки перейдемо до Г’юстону.
У Г'юстоні троє хлопців віком від 12 до 14 років з нелегальною зброєю вирішили здійснити пограбування. Вони напали на 25-річного чоловіка, який разом з дівчиною повертався додому з різдвяної вечірки. Спочатку через їхній вік він навіть подумав, що це якийсь жарт, але коли підлітки витягнули зброю, чоловік дістав свій легальний пістолет і почав захищатися. У результаті всі троє підлітків отримали вогнепальні поранення.
Попри серйозні географічні та законодавчі відмінності — обидва випадки мають багато спільного, і я спробую зараз правильно розставити наголоси.
Підлітки не можуть законно володіти зброєю у будь-якій країні світу, отже зброя, яку вони демонструють або якою погрожують, є незареєстрованою. Ця важлива для розуміння інформація призначена не тільки широкому загалу, але й лівацьким медіа, які зазвичай у таких випадках починають волати — треба заборонити зброю. Підказую — заборона зброї впливає лише на законослухняних громадян. І як ми бачимо, закони штату Техас і навіть відсутність закону в Україні не зупиняють злочинців від придбання нелегальної зброї ані в Києві, ані в Г'юстоні.
Звісно, я не стверджую, що київські дітлОхи обов'язково перейдуть від позування зі зброєю до її застосування. Але погодьтесь, перший крок до цього вони вже зробили. І таких дітлОхів у наш буремний час вистачає, тому питання лише "коли і де" вони цю зброю застосують. Чи повинен був чоловік у Г'юстоні з'ясовувати вік нападників перед тим, як захищати своє життя? Підлітки, які діють як озброєні злочинці, становлять таку ж саму загрозу, як і дорослі. Тут, думаю, ні в кого питань не виникає.
І тут я хочу звернутися до київських дітлОхів. Україна, звісно, не Америка, а Київ не Г'юстон, але навіть за відсутності закону про зброю, в Україні на руках достатньо пістолетів, які щодня тягають із собою дорослі.
Це власники нагородної зброї, незареєстрованої зброї, просто повірте, у дорослих може бути багато чого на руках. І навіть якщо вони не так сильно зброєю "світять" (за винятком деяких упоротих нагороджених), то повірте, що у випадку найменшої загрози ніхто з вами панькатись не буде. Вам слід з дитинства усвідомити, що зазіхаючи на чиїсь права, ви автоматично відмовляєтесь від своїх прав. Нехай подія в Г'юстоні послужить вам гарним уроком.
Отже, підсумовуючи все вищесказане хочу дати пораду дорослим: Дітей треба нормально виховувати, а не зброю забороняти.
Товариство, поширюйте це відео, зголошуйтесь до Української асоціації власників зброї та Мережі вільних людей. Підтримуйте та підписуйтесь на цей канал. І пам'ятайте: вільні люди мають зброю.
Далі буде.