Що таке "розібрана зброя"?

| Законодательство, Юридические вопросы | Автор: Максим Пастушенко

Tранспортування зброї в Tранспортування зброї в "розібраному вигляді"?

В українському законодавстві і різних підзаконних актах вкупі з всілякими інструкціями часто зустрічається поняття "розібрана зброя", вимога транспортування зброї в "розібраному вигляді".

Що такі вимоги означають на практиці для власника напівавтоматичної рушниці чи карабіна при транспортуванні у місті, на дорогах, у лісових чи польових масивах?

Чи існує різниця в залежності від того, чи є власник зброї мисливцем?

Які тут існують підводні камені?

Буду вдячний за ваші пояснення.

1,0 1 -1 3
Решение (0)

 • 28.08.2017 12:53
  #
  - 4 +

  В госте, если я правильно помню есть только определения полной и неполной разборки оружия но ничего по поводу того когда оружие считается разобранным.
  Думаю "неполной разборки" будет достаточно в любом случае:
  "Отделение от стрелкового оружия сборочных единиц и деталей, осуществляемое, как правило, без применения инструмента и принадлежности для чистки и смазывания стрелкового оружия"

  ЗЫ в 622м приказе я не помню требований разборки для перевоза оружия, там есть только требование что "оружие должно быть разряжено". Можете дать ссылку, где вы прочитали про требование разборки?

 • 28.08.2017 12:57
  #
  - 9 +


  я не оружейный юрист, но позвольте предложить свое размышление.

  1. как мы помним, в отсутствии Закона об оружии все ведомственные инструкции малозначимы для подготовленных владельцев.

  2. Вероятно, имеется ввиду, что если оружие ( как правило охотничие ) может быть разобрано для упрощения транспортировки ( обычно отделяется ствол ) то совковый законодатель хотел видеть его транспортировку в таком виде.

  3. полуавтоматические карабины, в дороге и в поле я разбирать не хочу, хотя бы с точки зрания возможной потери частей или загрязнения при сборке. И СКС например не предназначен для транспортировки в полуразобранном виде. От того, уверен, вопрос с разборкой при транспортировке, можно забыть

  4. особый прикол в том, что " требование " перевозить оружие в чехле и в багажнике - давно устарело.

  откидное заднее сидение стирает грань салон - багажник, а полное отсутствие требований к слову " оружейный чехол ", позволяет использовать для этого все что хотите - от полуоткрытого "тактического чехла ", до полупрозрачного мешка из тонюсенькой ткани - ну ведь тоже - "чехол",

  простите, что не профессионально ... так порассуждал.

 • 29.08.2017 01:04
  #
  - 6 +

  На даний час немає ніяких вимог щодо перебування зброї в розібраному вигляді при її переміщенні. Раніше, до 2011 року така вимога була у пункті 12.13 Наказу № 622. Але вона стосувалася лише переломних і комбінованих одно, двох- і багатоствольних мисливських рушниць, а не помпової і напівавтоматичної зброї та зразків із ковзаючим затвором.
  Після змін у Інструкцію є лише вимога, щоби зброя була у розрядженому стані. Також, між перенесенням, перевезенням і транспортуванням різниці немає. Відповідно до пункту 12.13 Наказу № 622: «під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі»
  «Розряджений стан» означає відсутність патрону у патроннику, дозволяється примкнутий магазин і патрони в ньому.
  Немає абсолютно ніякого значення, чи є власник мисливцем, чи ні. У місті, селі, на дорогах і у лісових масивах можете безпроблемно перебувати із ЗАЧОХЛЕНОЮ і РОЗРЯДЖЕНОЮ вогнепальною зброєю – це всього лише перенесення, а не полювання.
  Інші підводні камені можуть виникати лише від самодурства деяких некомпетентних працівників поліції. Тому важливо знати закони (чи їхню відсутність) і не боятися відстоювати (культурно і аргументовано) свої права.

 • 30.08.2017 14:45
  #
  - 1 +

  Так дійсних вимог 622 накащу про транспортування в розібранному виді - немає. Усім хто вимагає перевозити зброю у розібранному стані - можна пропонувати розібратися самим.

 • 02.11.2017 14:33
  #
  - -1 +

  Если автор разберет оружие как на картинке выше то точно никто уже не придерется))))


Войдите, чтоб пользоваться ответами