Як завезти через кордон до України приватну колекцію багнетів?
Довіз багнетів до України. Перетин кордону
Добрий день громадо. Я власник колекції багнетів, позиціоную колекцію як історичну спадщину. На разі проживаю за кордоном і планую повернутись до України.
Цікавить питання, як узяти з собою свою колекцію. Проблема у тому, що назвати її своєю не вийде – у мене нема жодних документів, ліцензій тощо.
У різні часи предмети служили своїм господарям. Я зібрав два десятка багнетів, іншими словами купив за гроші, безпосередньо з рук в руки. Є речі яким більше ста років, є молодші.
Отже до діла. Яким чином взяти колекцію з собою, перетнути кордон (аеропорт) і бути впевненим, що не віднімуть ані антабки?
Деякі речі мають радянське походження, наприклад 6х2 та 6х3 (назви багнетів). Оперуючи фрагментами історій з інтернету, склався висновок що просто так не пустять.
Один юнак також намагався перетнути кордон, мав приблизно таку саму ситуацію. Був заарештований на кордоні Польщі і України, українськими прикордонниками, отримав статтю за нелегальний обіг холодної зброї, всі речі конфісковані.
Я планую заручитись підтримкою відповідних органів, якщо існує така можливість, або закопати увесь скарб в землю. Хто має будь-які знання справи, досвід – прошу відгукнутись.
Шановний Богдане! Дозвольте дати Вам пораду. Поки в Україні при владі збіговисько снобів, пройдисвітів та хоплофобів, то нехай Ваша колекція буде за кордоном. Не треба її завозити в Україну, бо розкрадуть. Якщо не на кордоні, то невдовзі після нього. Певен, що забезпечення її зберігання за кордоном обійдеться значно безпечніше, простіше та дешевше, ніж перевезення в Україну.
Певен маєте рацію, Станислав.
К сожалению, в Украину запрещено в гражданских, охотничьих и коллекционных целях ввозить не демилитиризованные штыки. Даже с документом коллекционного сертификата.
Однозначно попадаете под статью хранение и транспортировка холодного оружия.
Хотите ввезти коллекцию как частник - придется сделать пропилы на клинках.
Выход только один - ввоз по заказу МВД или МО. Или ввоз, как заказ охранного агентства, имеющего лицензию на ХО (читай ввоз как партия товара военного назначения, купленная ЧВК).
Еще варианты: Ввоз как экспозиция музея. Но тут прийдется увезти спустя определенный срок. Чаще всего 10 дней. Или как репатриация предметов, имеющих историческую ценность (естессно с передачей в спец хранилище, откуда скорее всего коллекцию раскрадут).
Короче, все тухло - надо изначально договорится с МВДшниками+Таможней чтобы приняли на границе правильно. Или с научниками-историками, чтобы сделали сопроводительные документы. Второй вариант какбы и не вариант, потому что Таможня на такие бумажки болт забивает (если только это не контейнер спецрейсом) и естессно коллекцию может экспроприировать, да еще и пресс релиз сделать, какие они молодцы.
нащо вам повертатися на вкраїну???
Александр, дякую що збагатили тему. У вашій відповіді всеж мається надія. Мене зацікавив варіант з охоронним агенством. Маю ідею перетерти це з кимось хто працює у моєму рідному місті. Цікавий склад процедури та її тривалість, якщо можно собі це уявити.
Щодо мого повернення то можу процитувати Тараса Шевченка - "..на чужині не ті люде важко з ними жити, ні кому поплакатись, ані поговорити..". Якщо б це торкалось лише балачок, пан Нєвєров.
Надеюсь, у вас все получится. Прекрасно понимаю вашу дилемму.
Кузнецы по всей Европе делают что угодно под заказ, коллекционировать можно как есть любой штык, нож, пику, лук или замковые ружья. Купить можно любое ХО для реставрационных мероприятий. Это очень демотивирует, потому что сталкиваясь с совковыми законами У. просто даже не хочется развивать культуру коллекционирования, кузнечного мастерства и исторических игр.
Войдите, чтоб пользоваться ответами