Чи можна здати зброю і набої на тимчасове зберігання в поліцію?

| Законодавство | Автор: Oleh P

Дозвіл на зброюДозвіл на зброю

Доброго дня. Вивіз родину в Закарпаття, взяв з собою свою зареєстровану нарізну зброю та набої (не хотів лишати в пустій квартирі потенційним мародерам + не було зрозуміло скільки Київ втримається + було в планах повернутися).

Зараз так бачу, що навколо Києва вже хаос, купа блокпостів, диверсанти, комендантські години, брак палива і отже їхати через це все зі зброєю може бути не найкраща ідея. Думаю краще піти до військкомату тут.

Але куди діти мій карабін і набої? Підкажіть будь ласка чи можна здати на відповідальне зберігання до місцевої поліції? Чим це регулюється, який документ вони мають видати і чи взагалі це гарна ідея? Дуже дякую за змістовну відповідь, адже маю прийняти рішення!

Автор: Oleh P0,0 Переглядів: 645 , Відповіді: 4 - 2 +
1,0 1 -1 2
Рішення (0)

  • 07.03.2022 15:28
    #
    - 0 +

    Всім Добра. Маєш повернутись у Київ. Тут Справжніх Чоловіків Вітають з поверненням.

  • 08.03.2022 20:12
    #
    - 0 +

    Добрий день.
    Пунктом 12.12 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів (далі за текстом - Інструкція №622) встановлено порядок зберігання зброї.
    Так, відповідно до п. 12.12 Інструкції № 622, зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.
    Додатково, п. 12.12 Інструкції № 622 встановлено, що дозволяється за погодженням з органами поліції, де зареєстрована зброя, основні частини зброї та пристрої, тимчасове їх зберігання без права використання в іншого члена сім'ї або найближчої близької особи, а в разі їх відсутності - в органах поліції або в інших громадян, які мають відповідні дозволи на зберігання особистої зброї на час тривалого (понад три місяці) відрядження, перебування на військових зборах або проходження власником зброї строкової служби у Збройних Силах України при дотриманні встановлених правил її зберігання. В особових справах власників зброї робиться запис про передачу зброї, основних частин зброї на тимчасове зберігання.
    Тобто, ви можете здати свою зброю на тимчасове зберігання до органів поліції. В вашу особову справу буде зроблено відповідний запис.
    Проте, відповідно до п. 7.6 Інструкції № 622, у разі зміни місця проживання власник зброї, пристрою у десятиденний строк повинен звернутися із заявою в довільній формі про постановку на облік в органі поліції за новим місцем проживання.
    При цьому, відповідно до п. 7.7 Інструкції № 622, при зміні місця проживання, придбанні зброї та її перереєстрації громадяни обов'язково перевіряються за місцем проживання.
    Отже, ви зобов`язані в десятиденний строк з дати зміни місця проживання звернутись з заявою про постановку на облік за новим місцем проживання. На основі ранішезазначеної заяви органи поліції зобов`язані провести перевірку умов зберігання зброї (простіше кажучи наявність сейфу).

    Підсумки:
    Ви дійсно можете здати зброю на тимчасове зберігання до органів поліції, про що орган поліції зробить запис в особовій справі.
    Особисто я в такій ситуації попросив-би орган поліції, до якого буду здавати зброю надати мені довідку про здачу зброї на тимчасове зберігання. Формально, вона не передбачена, проте я думаю, що вам її дадуть.

    У зв'язку з обмеженням на розмір коментаря, продовжу в наступному коментарі.

  • 08.03.2022 20:30
    #
    - 0 +

    Зверніть увагу, що ви маєте повідомити орган поліції про зміну місця проживання у 10 денний строк. Хоча, на мою суб'єктивну, оціночну думку, встановити фактичну дату зміни місця проживання досить складно.
    Якщо ви переїхали зі зброєю та сейфом для зберігання зброї, то питань думаю не виникне (оскільки, навідь якщо перевірять умови зберігання, то сейф буде).
    Як я розумію в ідеалі процес такий: заява про зміну місця проживання - отримання особової справи власника зброї (це робить сама поліціїя) - перевірка умов зберігання - передача зброї на тимчасове зберігання до органу поліції (написання заяви і т.д.),
    Проте, якщо-ж ви переїхали без сейфу - то можуть виникнути питання.
    Особисто я в такій-би ситуації в заяві зазначив-би про те, що переїхав без сейфу, оскільки не мав об'єктивної спроможності це зробити і одразу після переїзду (в перший-же день), з метою забезпечення безумовної схоронності зброї та мисливських набоїв здаю зброю на тимчасове збергання до органу поліції, а також повідомляю про зміну місця проживання.

  • 09.03.2022 14:12
    #
    - 1 +

    Не створюйте собі зайвих проблем. Залиште зброю членам родини. Не потрібно її здавати до поліції, тим більше у такий час. Зброя цілком може бути пошкодженою, або взагалі зникнути. Пам'ятайте: інструкція, затверджена наказом мвс 622, є відомчим номативно-правовим документом, який є обов'язковим до виконання лише співробітниками відповідного відомства.


Увійдіть, щоб мати можливість відповідати