Oleksandr Sergij Piddubnyy

Oleksandr Sergij Piddubnyy

Rating 61.1

У Дніпрі перед очима перехожих підстрелили і побили співробітника поліції

А кого поліцейський кликав на допомогу? Люди почули, що був постріл. Люди засадничо не мають права на зброю, відповідно, не озброєні, тож якого біса їм лізти під кулі злочинців? Були б озброєні - пристрелили би злочинця. А так - се ля ві.

| Rating: 28

В Одеській області хлопець, обороняючись від групи нападників, поранив чотирьох і одного вбив

А чому не самооборона?
------------
ВСУ визначив різницю між умисним вбивством та перевищенням меж необхідної самооборони

Фабула судового акту: Питання правильної кваліфікації злочину завжди стратегічне при звинуваченні, а при загибелі потерпілого – життєвоважливе для підсудного. Інколи дуже складно правильно кваліфікувати діяння підсудного і розрізнити: умисне вбивство (ст. 115 КК), умисне вбивство при перевищенні меж самооборони (ст. 115 КК) та необхідну самооборону (ст. 36 КК). ВСУ у цій справі скасував рішення касаційного суду ВССУ і направив справу на новий розгляд до касаційного суду саме із питання неправильної кваліфікації вбивства.

ВСУ не погодився із кваліфікацію загибелі потерпілого як умисне вбивство і зазначив наступне.

На відміну від умисного вбивства, обов’язковою ознакою суб’єктивної сторони злочину, передбаченого статтею 118 КК, є мотив діяння – захист винною особою охоронюваних законом прав та інтересів від суспільно небезпечного посягання. При цьому стан необхідної оборони виникає не лише в момент вчинення суспільно небезпечного посягання, а й у разі створення реальної загрози заподіяння шкоди. При з’ясуванні наявності такої загрози необхідно враховувати поведінку нападника, зокрема, спрямованість умислу, інтенсивність і характер його дій, що дають особі, яка захищається, підстави сприймати загрозу як реальну.

У цій справі у підсудного виникла підстава для необхідної оборони, тобто виникло право на захист правоохоронюваних інтересів шляхом заподіяння шкоди тому, хто посягає, для припинення цього посягання. Водночас застосований засіб захисту та заподіяння шкоди у вигляді позбавлення життя за даних конкретних обставин справи не відповідали небезпечності посягання та обстановці захисту, а відтак вийшла за межі заходів, необхідних для захисту своїх охоронюваних законом прав та інтересів, тобто перевищила межі необхідної оборони.

Слід додати , що обов’язковою умовою кваліфікації вбивства за ст. 118 КК є перебування винного при вчиненні цього діяння у стані необхідної оборони, уявної оборони або в умовах необхідності затримання злочинця. Якщо буде встановлено, що винний не перебував у такій обстановці, вчинене ним за наявності підстав слід кваліфікувати за ст. 115 КК.

| Rating: 8

Маніфест власника зброї – підтримай протест беззаконню

Питання компетентним людям - а якщо МВС буде анульовувати дозволи? Чи то заднім числом чи переднім - немає значення? І на цій підставі оголошуватиме незаконність володіння зброєю - то що тоді? Який порядок дій?

| Rating: 2

Gun Open Day' June 2016 - як це було. Відео

Захід був дуже класний і дуже комфортний. Аби досягти таку гармонію треба неабияке вміння, тому величезна подяка організаторам і Пану Георгію Учайкіну зокрема!
П.С.: Якесь би для УАВЗ і ГанОпенДей придумати гасло, бо так і проситься щось на завершення :)

| Rating: 1