Рельсотрон вперше зробив два постріли зі швидким перезаряджанням
Navy Railgun
Науково-дослідне управління ВМС США та фахівці британської компанії BAE Systems провели нові випробування рельстрона, який встановлено на полігоні «Дальгрен» у Вірджинії.
Під час цих випробувань гармата вперше виконала два постріли поспіль.
Метою нових випробувань стала перевірка, чи зможе гармата виконати послідовно кілька пострілів. Окрім того, розробники хотіли визначити початковий темп стрільби рельстрона. Судячи з опублікованого відеозапису, на два постріли з перезарядженням гармата витрачає приблизно 24 секунди.
Navy Railgun Successfully Fires Multi-Shot Salvos
Напевно, випробування проходила вже вдосконалена версія рельстрона. Раніше скорострільність прототипу електромагнітної гармати була не більше двох-трьох пострілів за хвилину. Для порівняння, скорострільність палубної артилерійської установки Mk. 45 калібру 127 міліметрів становить 20 пострілів за хвилину.
Якщо врахувати, що при повному заряді іоністорної енергосистеми рельстрона початкова скорострільність гармати склала вісім пострілів за хвилину (два за чверть хвилини), її стала скорострільність може становити близько чотирьох-п'яти пострілів за хвилину без урахування часу, необхідного на охолодження ствола.
Рельсотрон компанії BAE Systems використовує для стрільби металеві кінетичні (без вибухової речовини) снаряди масою 16 кілограмів. Дулова енергія гармати становить 32 мегаджоуля. За оцінкою фахівців, для стрільби із темпом десять пострілів за хвилину гарматі буде потрібно близько 20 мегават.
Окрім BAE Systems розробкою рельстрона займається американська компанія General Atomics. Прототип її гармати має дульну енергію 33 мегаджоуля. У березні поточного року компанія оголосила, що доопрацювали систему зберігання та подання енергії для електромагнітної гармати, збільшивши її ємність.
Откуда там дым берется при выстреле? Не понимаю, это ж пушка Гаусса, работает на принципе магнитной левитации. Ладно ещё "бах" - снаряд преодолевает звуковой барьер, а вот дым то откуда? Или моё представление о рельсотроне неверное?
Неверное. В рельсотроне снаряд из токопроводящего материала разгоняется по двум токопроводящим направляющим (рельсам) при протекании через них сильного тока. Часть снаряда при разгоне успевает превратиться в плазму или просто сгореть. Отсюда и дым с искрами при выстреле.
Только там не снаряд в плазму превращается, а оболочка в которой этот снаряд содержится. Как контейнер в патроне для гладкоствола. Видно на других видео с большим фреймрейтом.
ККД рейлгана 27.5%. Непогано.
Чому чорт забирай в нас ніхто цим не займаеться?
Птичка там пролетала возле воды--ОНА прозрела ))
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати