Мета контролю над обігом зброї – це контроль, а не зброя
Мета контролю над обігом зброї – це контроль, а не зброя
Загибель людини – це завжди дуже сумно, особливо, коли її причиною стає озброєна злочинність. Багатьом може здатися, що заборони на зброю можуть якимось чином виправити це. Однак саме тому вони і злочинці, закони пишуться не для них – вони переступають закони.
Пересічно в США щороку від вогнепальної зброї гине 30 тисяч осіб. Це всього лише 0.00925% від загальної кількості населення, що налічує більше 324 мільйонів.
З погляду статистики – це дуже мало. Але якщо розглянути ці 30 тисяч смертей докладніше, стає ще цікавіше.
- 65% – самогубства, яким жодним чином не можуть запобігти антизбройові закони;
- 15% – загибель від рук поліцейських
- 17% – результат діяльності злочинців і психічно хворих осіб, горезвісне gun violence, тобто насильство із застосуванням зброї;
- 3% – необережне поводження зі зброєю.
Виходить, що кількість смертей через насильство із застосуванням вогнепальної зброї становить 5100 (на 2016 рік).
З цих 5100 смертей сталися:
- 480 (9,4%) – в Чикаго;
- 344 (6,7%) – в Балтіморі;
- 333 (6,5%) – в Детройті;
- 119 (2,3%, вполовину більше, ніж за попередні роки) – у Вашингтоні.
Тобто 25% випадків насильства із застосуванням зброї відбуваються у чотирьох містах із дуже суворим збройовим законодавством. Решта 3825 смертей припадають на інші штати, пересічно по 75 на штат. Однак в деяких штатах ця кількість дорівнює 1 (Алабама), а в деяких – 1169 (Каліфорнія).
Де в США найжорсткіше збройове законодавство? Правильно, в Каліфорнії, але важливо розуміти, що вбиває не зброя, а злочинці, які там живуть.
А яка ситуація зі смертями, які не пов'язані зі зброєю?
- 40 тисяч осіб гине від передозування наркотиками
- 36 тисяч осіб гине від грипу
- 34 тисяч осіб гине в автомобільних аваріях
- 200 тисяч осіб гине через помилки лікарів, які можна було запобігти (На вулицях Чикаго безпечніше, ніж в лікарнях).
- 710 тисяч осіб гине через проблеми із серцем (Вже час забороняти подвійні чізбургери).
Якби вдалося зменшити кількість смертей через проблеми із серцем хоча б на 10%, то це б зберегло вдвічі більше людей, які загинули через зброю. Зменшення кількості медичних помилок на 10% зберегло б 66% від загальної кількості смертей від зброї, або в чотири рази більше життів, які відібрали злочинці.
А тепер поставте собі питання: чому всі так зосереджені на зброї? Річ у тім, що неозброєним населенням легше управляти. Засновники США знали, що уряд може стати корумпованим, і вчинити за прикладом британців, які роззброювали населення своїх колоній. Не важко здогадатися, що беззахисне населення – це контрольоване населення. Саме з цієї причини до Конституцію США було внесено Другу поправку.
Одного разу лексикограф та укладач «Американського словника англійської мови» Ноа Уебстер сказав: «Перш ніж регулярна армія зможе стати біля керма країни, потрібно роззброїти населення, як це було зроблено майже в кожному королівстві Європи. Вища влада в Америці не може нав'язувати несправедливі закони мечем, бо населення озброєне і є силою, що перевершує будь-яку армію, яка коли-небудь буде створена в США. Військова сила на чолі Конгресу не зможе впроваджувати жодні закони крім тих, які населення вважатиме справедливими і конституційними; бо вони і є власниками влади».
Запам'ятайте, у контролі над обігом зброї наголошується на контролі, а не на зброї.
Чудова стаття до слів журналюги з Голосу Америки, який стверджував що від зброї в Америці гине людей більше ніж від автоаварій. Воно як у тому непристойному анекдоті "нюанси в деталях".
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати