Наскільки корисний оптичний приціл на короткоствольній зброї?
Handgun Optics 0
«Ви хочете, щоб я причепив телескоп на гвинтівку? – Так, з ним ви частіше влучатимете в ціль. – Якась маячня. Радше я його розіб'ю, аніж зможу прицілитися. Немає нічого надійнішого за механічні прицільні пристосування».
Напевно, такі розмови не раз траплявся років сто назад, коли тільки почали застосовувати новий спосіб прицілювання і зароджувався снайпінг як такий.
Те ж саме говорили і про ЛЦУ – мовляв, «він пластмасовий і розіб'ється від першого удару, а батарейка сяде в найвідповідальнішу мить». Сьогодні ж багатьма ЛЦУ можна цвяхи забивати, і вони добре прижилися в елітних спецпідрозділах у всьому світі.
Потім настала черга оптичних прицілів для короткоствольної зброї, які роками успішно використовуються у стрілецьких змаганнях, але ще не так часто встановлюються на зброю для самооборони.
Для того щоб пістолет з прицілом Trijicon RMR вліз у кобуру, її довелося підрізати.
Оптичний приціл, про який йтиметься у цій статті – це коліматор, тобто віконце, яке встановлено на кожусі-затворі пістолета або рамці револьвера, в центрі якого проектується червона цятка.
Переваги:
- Для того щоб влучити в ціль, потрібно навести на неї цятку і вистрілити – вирівнювати цілик з мушкою не потрібно. Куди спрямована цятка – туди і полетить куля
- Ідеальний варіант для літніх людей, яким уже не так легко розгледіти мушку без окулярів
- Добре працює як у світлий період, так і в умовах поганої освітленості
- Допомагає сфокусуватися на мішені. Фокус на джерелі загрози закладено в природу людини, тому використання прицілу коліматора підіграє цьому інстинкту.
Пістолет FNX 45 Tactical поставляється з кріпленням для коліматорного прицілу.
Недоліки:
- Для того щоб «знайти» червону цятку, потрібно попрактикуватися. Про це розповімо трохи пізніше
- Він електронний, а отже, в теорії, може зламатися, а скляна або полімерна лінза може розбитися
- Потрібно міняти батарейки
- Зброя з таким прицілом збільшується в розмірах, можливо, буде потрібно купити нову кобуру.
Приціл Trijicon RMR – один з найкомпактніших коліматорних прицілів на ринку.
Використання прицілу на практиці розкрило одну особливість – піднявши пістолет з положення «low ready» – коли ствол опущений вниз на 45°, спершу стрілець буде трохи задирати ствол вгору. Це пов'язано з тим, що око фокусується на цілику – де тепер встановлено велике і високе вікно коліматорного прицілу.
Рішення – намагайтесь фокусуватися на мушці, як і раніше, і забудьте про те, що встановлений коліматор – червона цятка сама знайдеться.
Краще, коли стрілець бачить перед собою і коліматорний приціл, і мушку.
Що ж до ефективності прицілу, то на те, щоб підняти пістолет з позиції «low ready» і влучити в 15-см мішень з десяти метрів, витрачається 0.96 секунди – що на 24% швидше, ніж при використанні механічних прицільних пристосувань (1,26 с.).
До того ж, стріляти влучно стало легше. А ще, цей приціл допоможе виявити помилки під час прицілювання – завдяки червоній цятці, стрільцю буде легше побачити, чи зсунувся пістолет після пострілу.
А от з дуже близької дистанції коліматорний приціл виявився не таким ефективним – в такому випадку простіше і швидше стріляти навскидь.
Як і в будь-якій справі, найважливішою є практика. Комусь зручніше з механічними прицільними пристосуваннями, а комусь з коліматором. Але якщо є варіант, що допомагає стріляти швидше і точніше, та ще й підіграє нашим інстинктам – то чому б їм не скористатися?
Сімо Хайха, який вважається найкращим снайпером другої світової війни і який знищив 542 бійців ворога, стріляв з гвинтівки Мосіна не користувався оптичним прицілом.
А Йумбо Мумбо из кембирийского периода, каменным топором и Копьем забил больше всех мамонтов не пользуясь винтовкой Мосина.....
Я хотів тільки зауважити, що снайперською зброя стає тільки в руках снайпера, незалежно від того, яким прицілом він користується.Для пістолета коліматор вважаю непотрібним атрибутом.
Всему свое время и место. То, что делал Симо в условиях 40-го года зимой в Финляндии совсем не эталон для современного снайпера в горах Афганистана.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати