Три покоління снайперських гвинтівок від компанії Steyr Mannlicher

| Гвинтівки | Автор: Web admin
По-русски

Гвинтівка SSG 69Гвинтівка SSG 69

В середині минулого століття австрійська компанія Steyr Mannlicher, яка вже тоді мала свої традиції проектування і виробництва вогнепальної зброї, почала розробляти снайперську гвинтівку для армії.

З того часу лінійка моделей, яку випускає компанія, ніколи не була занадто довгою, а реклама агресивною, проте поступово австрійські гвинтівки здобули визнання у багатьох країнах світу.

Гвинтівка SSG 69

Першою стала снайперська гвинтівка SSG 69, яку розробили наприкінці 60-х років минулого століття на основі мисливської гвинтівки SL.

Гвинтівка SSG 69Гвинтівка SSG 69

Ствол SSG 69 виготовлявся методом холодного ротаційного кування. Такий метод – це власна розробка компанії і одна з фірмових ознак австрійського зброярства. Цікаво, що ідея народилася внаслідок співпраці компанії Steyr та сусідньої фабрики з виробництва водопровідних труб. Варто зауважити, що виготовляти верстати для кування виявилося так само вигідно, як і власне кувати стволи – один австрійський верстат коштує кілька мільйонів євро.

Спершу гвинтівку комплектували двома типами магазинів: коробчастим на 10 патронів та роторним на п'ять, але згодом у виробництві залишився тільки роторний магазин.

Окрім основного «армійського» варіанту із довгим стволом і відкритими механічними прицільними пристосуваннями, австрійці також розробили модифікацію для поліції, яка мала коротший ствол із нарізами для глушника або полум’ягасника.

Звичайний спусковий механізм «з попередженням» могли на спеціальне замовлення замінити на ще більш чутливий механізм «спортивного типу» зі спуском, на якому зусилля було зменшено до декількох десятків грамів.

Гвинтівка вийшла досить вдалою і, окрім австрійської армії і спецпідрозділів, поступово розійшлася по світу – від морської піхоти Нідерландів до чилійських спецпідрозділів. Непоганим показником рівня цієї гвинтівки стала закупівля SSG 69 для прикордонних спецпризначенців США BORTAC (Border Patrol Tactical Unit).

Гвинтівка SSG 04

Але час минав, і на ринку снайперських гвинтівок з'являлися нові фірми із сучасними ідеями, як з погляду дизайну, так і технологій. Тому на початку третього тисячоліття в компанії визнали, що їхній модельний ряд снайперських гвинтівок теж потребує оновлення.

Гвинтівка SSG 04Гвинтівка SSG 04

Другим представником снайперської трійки стала модель SSG 04. Знову базою для «тактичної» снайперської гвинтівки став мисливський карабін, цього разу SBS 96. Нова гвинтівка отримала ложе з ударостійкого полімеру із регульованим гребенем приклада і затильником. Окрім того, в компанії Steyr освоїли нові снайперські боєприпаси.

Якщо класична «шістдесят дев'ята» використовувала стандартні для НАТО .308 Win, а також .243 і .22-250 (SSG 69 PII), то нова гвинтівка проектувалась під більш потужний .300WM. Для кріплення прицілу використовувалась планка Пікатінні.

Гвинтівка SSG 08

На сьогодні останньою моделлю у снайперській лінійці компанії стала SSG 08. Від своєї попередниці вона відрізняється новою алюмінієвої ложею зі складаним прикладом.

Гвинтівка SSG 08Гвинтівка SSG 08

До переліку боєприпасів додався також один з найбільш популярних зараз .338 Lapua Magnum. Якщо для «класичної» SSG 69 робочими дистанціями зазвичай називають 600-800 метрів, то .338LM збільшив їх майже вдвічі – до 1200-1500 метрів.

1,0 1 -1 2
Коментарів (0)

Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати