Стислий огляд чотирьох популярних стрілецьких стійок
Стислий огляд чотирьох популярних стрілецьких стійок
Суперечки про найкращу стрілецьку стійку, напевно, не вщухнуть ніколи. Варто розуміти, що якоїсь універсальної стійки на всі життєві випадки просто не існує. Але знання і вміння застосовувати кожну з них стануть хорошою перевагою перед потенційним ворогом.
У цій статті ми розповімо про чотири популярні стрілецькі стійки – про їхні переваги та недоліки.
Фронтальна стійка
При фронтальній стійці ноги розташовані трохи ширше плечей, а руки випрямлені в ліктях, що допомагає впоратися з силою відбою.
Ця стійка, на відміну від стійки Вівера, про яку ми розповімо нижче, допомагає стрільцю використовувати переваги скелета, а не натяг протилежних м'язів.
У цій стійці ноги стрільця розташовані на одному рівні і трохи ширше плечей. Одна з причин її популярності – у такому положенні тіло стрільця повернуто фронтальною стороною до загрози, що дуже важливо, якщо використовується бронежилет.
При фронтальній стійці руки формують трикутник і штовхають пістолет вперед.
Також вона підходить для тих, у кого сильна рука права, а провідне око – ліве, і навпаки. Один з недоліків – у стрільця менше вертикальної стабілізації.
Дехто трохи висуває вперед ногу, яка розташована на боці слабкої руки, отримуючи таким чином більше мобільності і підтримки
Стійка Вівера
При стійці Вівера слабка рука тягне пістолет до тіла.
Цю стійку в 1950-х роках придумав заступник шерифа і професійний стрілець Джек Вівер. Ця стійка схожа на лівосторонню боксерську, коли тіло трохи нахиляється уперед. Нога зі сторони слабкої руки трохи зігнута в коліні, а друга – майже випрямлена.
При стійці Вівера вага тіла переміщена вперед.
Хват пістолета – класичний, сильна рука розташована високо на рукоятці, а слабка охоплює сильну. Сильна рука трохи зігнута в лікті, слабка – зігнута сильно, і її лікоть дивиться униз. Далі найскладніше – сильна рука має штовхати пістолет вперед, а слабка – назад, у напрямку до тіла. Такий протилежний рух м'язів допомагає стабілізувати пістолет і впорається із силою відбою.
Джек Вівер і його стійка. Великий палець слабкою руки охоплює сильну ззаду. Такий прийом погано працює при стрільбі з напівавтоматичного пістолета.
З переваг – стрілець отримує стабільну платформу для пострілу, з недоліків – ця стійка неприродна, і її потрібно довго відпрацьовувати.
Є також модифікована стійка Вівера, або стійка Чепмена, коли м'язи більш розслаблені: слабка нога стає ближче до тіла, а сильна рука – висувається вперед. Така стійка більше підходить для тих, у кого ведуче око – ліве і навпаки.
Center Axis Relock
У стійці Center Axis Relock пістолет розташований близько до тіла стрільця.
Цю стійку з тактичними елементами придумав поліцейський інструктор Пол Касл. Вона також схожа на боксерську стійку із виставленою вперед слабкою ногою.
Агресивний кут нахилу пістолета допомагає тримати його близько до тіла без необхідності згинати зап'ястя. Разом з тим зображення на прицілі у правиці вирівнюється перед лівим оком.
У цій стійці сильна рука витягнута вперед наполовину, або на 2/3, а цілик – розташовується у 30-40 см від ока. Пістолет нахилено в сторону слабкої руки, що допомагає розташувати приціл навпроти лівого ока, і краще впоратися з відбоєм завдяки рівному зап'ястю.
У такій стійці використовується інший хват пістолета – сильна рука штовхає його в долоню допоміжної.
З переваг – зброя розміщена близько до тіла, стрілець стає більш маневреним у замкнутих місцях і прискорює прицілювання. Йому також легше буде відбитися від противника, який намагається відібрати зброю.
Ноги використовують боксерську стійку.
Ця стійка допомагає швидше прицілюватися, адже приціл розташовано навпроти одного ока, і стрільцю не потрібно фокусувати обидва ока на прицілі і мішені.
Кіану Рівз використовував цю стійку під час зйомок у фільмах «Джон Вік».
Кіану Рівз використовував цю стійку під час зйомок у фільмах «Джон Вік».
Стійка «Ствол спрямовано в напрямку до мішені»
Зазвичай, всі починають з цієї стійки. Тут неважливо, чи стоять ваші ноги паралельно, чи одна з них виступає вперед. І не страшно, якщо руки формують не трикутник, а трапецію. Тут найголовніше – не відхилятися назад, а все інше набудеться з практикою.
Точного визначення цієї стійки не існує. Адже ніколи не знаєш, звідки будеш стріляти – із-за стовпа, з укриття, або на ходу. Одне відомо точно – тіло стрільця нахилене вперед.
У справжній сутичці ви будете думати не про ідеальну стійку, а про те, що потрібно просто вижити. Найкращої стійки не існує, але у кожної з них є свої переваги і недоліки. Наше завдання – вивчити їх усі та вибрати ту, яка підходить якнайкраще.
До цих стійок ще б пістолет.
угу. холості тренування з ммг з роками вже порядком приїлись.
Комрады не кисните :-) купите себе Марголин и стреляйте в волю,.. если что то и пульнуть можно злодея ...
Спасибо за совет, но какая тогда разница, почему не Глок или Беретту ? Срок одинаковый дадут.
У мелкашек мягкая свинцовая пуля (.22lr)... После деформации пули практически нереально провести баллистическую экспертизу и привязать к стреляющему стволу .... Второе ... с мелкашки мало шансов, что вы убьете человека (а это максимум будет хулиганка и то если смогут доказать)... и т.д.
Стосовно деформації - не погоджуюсь. Робив тестовий відстріл по пластиковим каністрам з водою звичайною і експансивною кулями. Звичайна абсолютно не деформувалась (пробила 3 каністри). Експансивна "розкрилась" і залишилась в другій каністрі.
Будь ласка, залогіньтесь щоб мати можливість коментувати